Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok, van még esélyem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, van még esélyem? (Az esetleges hibákért elnézést, de nemlátó vagyok) Beszélő számítógéppel írok, ne lepődjetek meg. (18 éves lány vagyok)

Figyelt kérdés

Tegnap szakított velem a barátom:( 4 évig voltunk együtt, minden jól ment egy ideig, sokmindent kibírt a kapsolatunk (főleg anyukám okozott nagy problémákat), de igyekeztünk kivédeni azokat. Tényleg nagyon jól megvoltunk, szinte nem is veszekedtünk, mert nagyon egy hullámhosszon voltunk. Anyukám sajnos megmérgezte a kapcsolatunakt szép lassan... Nem voltunk mi rosszak, a tanulás rovására sem ment a dolgo, a barátom is intelligens, kedves fiú. Igazából a probléma ott kezdődik, hgoy én négy éve megvakultam, nem lehet segíten i rajtam és ezt nem tudja feldolgozni anyukám. 360 fokos fordulatot vett:( Hirtelenharagú lett, kritizál engem mindenben és ami a legrosszabb: nem engedi, hogy boldog legyek:( A legjobb barátnőmet eltiltotta, nem jöhet hozzám és szépen lassan megmérgezte a párkapcsolatomat is.... Igazából most nem anyukámról kívánok írni, csak le kellett, hogy írjam ezt, hogy értsétek, hgoy mi, miért van, szóval:


MIkor a Vakok iskolájába kerültem, megismerkedtem egy fiúval, aki szintén vak. Nagyon hamar jóban lettünk, mert sok volt a közös bennünk meg a kisugárzásunk is nagy hatással volt a másikra. Nemsokkal később elkezdtünk együtt járni, akkor még örült anyukám, hgoy valaki feledteti velem a történteket. Később, mikor sorra kudarcot vallottunk az orvosnál és mindenhol azt modnták, hgoy nem lehet segíteni rajtam, akkor kezdett befelé fordulni és rajtam töltötte ki minden gondját... (azóta is ez van) Próbált minket elválasztani, mert úgy gondolta, hogy ha Ő magányos és szomorú, nekem se legyen jó. Mivel mi nagoyn szrelmesek voltunk egymásba, kitartottunk egymás mellett és nem hagytuk magunkat, a kapcsolatot. Ez egy ideig ment is, de ugye az embernek nincsenek kötélből az idegei, besokalltunk. Jött a depresszió (nálam hamarabb, mert ugye az én anyám), Gyuszinál pedig később, mikor látta, hgoy nem tud segíteni, pedig szeretne. Mindíg megvédett, ha anyukám igazságtalan volt, vagy meg akart ütni (mert volt olyan is sajnos, mégpedig csak azért, mert valamit nem jól cisnáltam). Nem foglalkozik velem, csak kiteszi az ételt az asztalra és elmegy otthonról, egész nap nincs otthon. Ülök a szobámban (mer tugye sehová nem enged, Gyuszival sem lehetek/lehettem...)Négy évig bírtuk ezt valahogy, mert nagyon szerettük egymást, de sajnos már mindkettőnket felőrölt ez és tegnap kimondta a barátom, hgoy legyen vége:( Azt mondja, hogy már nem szeret, csak mint barátot. Én arra gondolok, hogy sajnso amiért nem engedte anyukám, hgoy találkozzunk, ahogy más szerelmespárok, sajnos kihűlt a kapcsolat (részéről, részemről még nagyon is tart a szerelem). Tudom, hogy most azt mondjátok, hgoy az igazi szerelem mindent kibír, de nem.... itt nem a szerelemmel van a baj, hanem az idegrendszerünk nem bírta/bírja, hiszen próbáltuk megmenteni a kapcsolatot, volt egy párszor, hogy már sírtunk este, amikor ott aludt nálam, mert nem találtunk megoldást, de egymást nem akartuk elveszíteni! Egyébként meg nem értem Gyuszit, mert amikor kimondta, hogy vége, elsírta magát (én is), pedig állítása szerint "elmúlt". Szerintem meg nem múlt el, hiszen 4 évet nem lehet csak úgy pikk-pakk elfelejteni, ráadásul még sírva is fakadt és ma, amikor átjött hozzám az osztályba, cirógatta a hátam, meg a hajamat piszkálta (azt nagyon szerette, amikor jártunk) és beszélgetés közben többször megérintett, megsimított. Ja és a fejét hozzádörgölte az enyémhez, közben kedvesen nevetett... Szóval nem értem, hgoy mi játszódhat le benne.... (Lehet, hgoy még Ő sem:D) Egyébként azt mondta, hogy barátok maradhatunk, eljárhatunk ide-oda, e-mailezhetünk, telefonon is bezsélhetünk és felajánlotta, hgoy ha kell, mindenben segít, csak szóljak és mondta, hogy meg fog látogatni szünetekben (mármint a tanórák közt). Mondtam neki, hgoy most hétvégén szándékoztam hazavinni (mert nagynehezen kicsikatram anyukámtól), de ha már így döntött, akkor hiába... Erre mondta, hogy eljön majd valamelyik hétvégén és elmehetünk sétálni. Reggel jön és este megy vissza a lakásotthonba (Ő állami gondozott). Azért ez is furcsa.... hogy elvileg elmúltak az érzései, mégis eljön, ráadásul reggeltől estig velem kívánja tölteni a napot..... Azt mondta, hogy mocsoknak érzi magát, amiért ezt a döntést hozta és ne haragudjak rá. Nem haragszom, mert joga van meghozni ezt a döntést! Azt mondta, hogy minden ajándékot eltett, amit tőlem kapott, mert szép emlékek... Én is eltettem mindent egy dobozba, azért, hgoy véletlenül se akadjon a kezembe valami, amit tőle kaptam, mert az feltépi a sebeket:( Elnézést, ha zavaros, de most nagyon össze vagyok zavarodva én is. Biztos hagytam még ki dolgokat, de ha valamit nem értetek, kérdezzetek:) Nekem úgy tűnik, hgoy még Ő sem tudja, hogy mit akar:( MIt gondoltok, visszajön még hozzám? Szerintem "csak" eltávolodtunk egymástól és az a tűz, amire azt hiszi, hogy kialudt, valahol mélyen még parázslik.... Addig kell feléleszteni a tüzet, amíg parázslik! Ja és mégegy fontos dolog: jövőre osztálytásrak leszünk (3 évig fogjuk ugyanazt a szakmát tanulni), lehet, hogy a közelségem újra fellobbantja benen a lángot? (Egyébként annak idején úgy jöttünk össze, hogy egyosztályba kerültünk)Lehet, hogy ez is jót fog tenni? Szóval nekem úgy tűnik, hogy szeret még, hiszen:


-tegnap sírt a szakításnál


-mikor tegnap megkérdeztem, hgoy megpuszilhatom-e még utoljára, igent mondott és az arca helyett a száját tarotta....


-ma is cirógatott


-ma is hozzámbújt (illetve csak a fejét dörgölte a fejemhez)


-ma is többször megérintett, megsimított beszélgetés közben


Szóval ezekből a megnyilvánulásaiból azt vettem le, hgoy szeret még. Most várok, nem nyaggatom, mert lehet, hgoy azzal még a barátságát is elveszíteném.... Mivel nagyon sokat tanul és gondjai vannak otthon is (amikor hazaengedik az otthonból) és ezek miatt ugye lelki gondjai vannak, lehet, hogy így jön ki rajta? Abban bízom, hogy pár nap/hét netán hónap múlva rájön, hgoy mégiscsak szüksége van rám. (Egyébként még csak egy barátnője volt (Ő is kihasználta), mert eddig senki nem fogadta el a vaksága és a betegségei miatt. (Agydaganat okozta őket, azért is lett vak) Én még mindíg nagyon szerelmes vagyok GYusziba:( Bocsi a regényért, de ezeket le kellett, hogy írjam, mert így tudjátok csak átlátni a helyzetet és véleméynt mondani. Bocs, ha zavaros, de kb. ilyen vagyok én is belül.... Vivien, 18


2010. márc. 30. 15:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Kedves Vivien!


Szerintem legelőször anyukáddal kellene leülnöd és hosszasan elbeszélgetni. Próbáld elmondani neki, hogy elég Neked a saját problémádat feldolgozni (itt a vakságra gondolok)és leginkább arra lenne szükséged, hogy támogasson és mindent megtegyen azért, hogy így is boldog és teljes életet tudj élni. azzal, hogy eltilt a barátaidtól és a párodtól, azzal csak fokozza a boldogtalanságod. Mondd el neki, hogy tudod, hogy neki is nehéz feldolgozni, de akkor gondoljon bele abba, hogy Te mit érezhetsz. Mondd el neki, hogy ahhoz, hogy boldog lehess szükséged van barátokra és szeretnéd ha ő is támogatna ebben, hogy ugyanolyan életed lehessen, mint előtte volt.

Nem tudom előtte milyen volt a kapcsolatod az édesanyáddal, de ha szeret, akkor ezt neki is meg kell értenie..


A barátod pedig valószínűleg szeret, de szerintem mondd el neki, hogy mennyire fontos Neked és ne engedje, hogy az édesanyád közétek álljon. Tartson ki melletted, próbáljatok így is boldogok lenni.


Nyilván az lenne jó, ha édesanyád megértőbb lenne, remélem sikerül vele beszélned és utána a barátod is biztos ismét akarja majd a kapcsolatotokat.


Sok sikert kívánok Nektek! :)

2010. márc. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szia:) Már megijedtem, amikor a gép felolvasta, hgoy kaptam egy választ, mert azt hittem, hoy le fognak oltani a regéynért:) Köszönöm, hgoy válaszoltál! Sajnos anyukámmal nem lehet bezsélni, mert leordítja a fejem, nem hallgat végig, stb. Mondtam már neki, hogy azzal csak boldogtalanabbá tesz, ha elmarja mellőlem Gyuszit, de nem szólt semmit. Volt, hogy még ki is nevetett.... Szóval szerinted is szeret a barátom? Ez megnyugtató, mert eddig akárkivel beszéltem erről, Ők is azt mondták, hogy valószínűleg szeret, csak össze van zavarodva. Egyébként igazad van azzal kapcsolatban, hogy ha anyukám nem szólna bele mindenbe, akkor lenne kedve a barátomnak folytatni a kapcsolatot. Köszi mégegyszer!:)
2010. márc. 30. 16:01
 3/21 anonim ***** válasza:

És mi van a jövőddel?Mi lesz ha elvégzed a tanulmányaidat?Tudnál valahogyan elköltözni anyukádtól?Lenne olyan támogatás,munka amiből fent tudnád magadat tartani?Ha igen,és Gyuszinak is sikerülne anyagi juttatást kapnia,szerintem megbeszélhetnéd Gyuszival a közös jövőtöket!Ha igazán szeret még,akkor veled akar majd együttélni a jövőben!

Én hiszem,hogy sikerülni fog!Ha nem is azonnal,vagy pár napon belül,ne keseredj el.

Anyukádnak is mutasd ki,hogy erős igazi belevaló nő vagy,és ne mutasd,hogy bármi miatt is szomorkodsz.Úgyhogy fel a fejjel,kicsit nyugodj meg,aztán gondold át a dolgokat,és beszélj Gyuszival.Anyukáddal meg akkor beszélj,ha muszáj,és ha tud normális lenni veled!ÜDV,V.

2010. márc. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha anyukáddal nem megy a beszélgetés próbálj meg apukáddal, vagy az egyik rokonnal akire hallgat anyukád. És kérd meg hogy mondja ezt el szépen,lassan anyukádnak. Remélhetőleg egy felnőtt(bár látom hogy már te is 18 vagy) tanácsát jobban megfogadja. Sok sikert :)

2010. márc. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ja és igen szerintem is a barátod teljesen össze van zavarodva. Nem tudja mit csináljon hiszen az anyukád ellen nem sok mindent tud csinálni. Szerintem hagyj a barátodnak egy kis időt hogy gondolja át a dolgokat. És rá fog jönni szerintem hogy mégis csak melletted van a helye. :)
2010. márc. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Szia kedves V.

Elvileg úgy alakul majd a jövőm, hogy elvégzem a szakiskolát (most vagyok informatika szakon utolsó éves, jövőre megyek szövésre (Gyuszival), az 3 év) Nem kaphatok rokkantságit, mert árvaellátást kapok, de családit kapunk meg ápolási díjat. Ha el tudnék költözni, akkor átirányítanám a pénzeket, amik engem illetnek. Gyuszi is fog kapni pénzt, mert állami gondozott, plusz még a vaksága miatt rokkantságit és az egyéb betegségei miatt is kap valamit, tehát valamit tudnánk kezdeni magunkkal, hogy külön költözhessünk, ketten:) Bocsi, de fejből kell megjegyeznem, amit válaszoltok nekem és most ez nehezen megy, úgyhogy bocs, ha nem mindenre válaszoltam. Ja, de még eszembe jutott, hogy írtad, hogy ha szeret, akkor velem akar majd élni... Nagyon remélem, hogy visszajön hozzám!

2010. márc. 30. 16:26
 7/21 A kérdező kommentje:
Szia kedves 2. válaszoló. Az a baj, hogy apukám meghalt 5 éves koromban:( rokonaink nincsenek, mindenki meghalt már, a tesóim meg már kirepültek és egyébként sem tartottuk a kapcsolatot, mert önfejűek voltak és elköltöztek, elérhetőséget nem hagytak. Egyébként meg nem tudnának segíteni, mert Ők is összevesztek anyukámmal és még magukon sem tudnak segítnei, ha bajba kerülnek... Igen, a barátom szerintem is nagyon össze van zavarodva és nem tudja, hogy mi legyen. Mindenképpen hagyok neki időt, mert ha nyaggatom, azzal csak rosszabb lesz, hiszen megun! Én is abban bízom, hogy X idő (remélem nem sok) múlva rájön, hogy szükségünk van egymásra:) Köszi Neked is!:)
2010. márc. 30. 16:31
 8/21 anonim ***** válasza:

szia megint én vagyok :)

még annyit hozzátennék hogyha már a rokonok sem jöhetnek szóba, beszélj a suli pszichológussal(tuti van ilyen a ti sulitokban is), neki elmondod mindazt amit most leírtál és remélhetőleg beszélni fog anyukáddal :)

2010. márc. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Szia. Már beszéltem a pszichológussal, Ő beszélt anyukámmal, erre az lett a vége, hogy anyukm kiabálva nekem támadt, hogy "Nem fogsz megdumálni! Ha egyszer azt modnom, hogy nem, akkor nem! Megértetted?!" Az a baj, hgoy Ő uralkodó típus:( Nagyon szereti, ha valakinek dirigálhat, uralkodhat valkin. A kutáyinkkal is azt csinálja.... Nem bántja Őket, csak sokszor durván szól nekik és mindíg szólok neki, hogy akkor is megérti a kutya, ha finoman szól! Amikor velem durva, akkor megmondom neki, hogy akkor is megértem, amit mond, ha nem kiabál! Nem kell kiabálni!
2010. márc. 30. 16:48
 10/21 anonim ***** válasza:

Vivikém picy vagyok a barátnőd! Igazából már mindent elmondtam neked telefonban is meg privátban is. Én is csak annyit tudok tanácsolni,mint az előttem szólók, hogy az iskola pszichológussal kellene beszélned(De látom, ezt már megtetted.) Tudom én is, hogy szeret Gyuszi. Csak már neki is ez a 4 év feszültség tehetett be. Remélem rendbe jönnek a dolgaid.Írok neked privátban is. Szeretlek!

picy

2010. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!