Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagy problémák vannak köztünk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy problémák vannak köztünk, vajon helyrehozható? (lent)

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a barátommal. Én 22 éves vagyok, ő 31. 2 éve és 9 hónapja együtt is élünk a lakásomban. Én még tanulok, ő dolgozik. Mostanában sok viharfelhő gyűlt körénk, és nem tudom, át tudjuk-e hidalni a problémákat. :( Ma elmondta, hogy az elmúlt 2-3 héten minden nap órákig rágódott rajta, hogy szakítson-e velem vagy ne... Értelmetlen hülyeségeken veszekszünk, pl. ő nem tudja elviselni, hogy én "sokáig" készülődök indulás előtt -értsd.: sokáig= felöltözök, kihúzom a szemem, pisilek, fogat mosok, megetetem a macskát, lenyomom a konvektort, kicsit összerámolok, mert szeretek a rendezett lakásba hazajönni, maximum 30 perc. De az már neki rengeteg, és emiatt minden induláskor összeveszik velem. Pedig ha tudná, hogy más lányok csak ennyi ideig sminkelnek... Azt mondja, már nincs hozzám annyi türelme, mint amikor összejöttünk (?) Mert hogy 18 éves koromban még komolytalan voltam, remegtem ha megfogtam a fakanalat meg ilyenek. Azóta komolyodtam, és megtanultam (megtanított) főzni. Én csinálom az összes házimunkát a tanulás mellett, azt mondja, hogy ügyes vagyok benne. Meg összeveszik velem, hogy nem tudtam visszarakni a biciklimre a láncot (ezt a kérdést is én tettem fel: http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parkap.. )

Borzasztó negatív, de ezt mindig rám fogja, hogy azért ilyen, mert én is ilyen vagyok... Mai példa: ma reggel felkeltünk, én nem aludtam jól, ezért kicsit nyűgös voltam, ráadásul reggelre megjött. Közölte, hogy elmegy számítógépet szerelni, én addig aludjak hogy ne legyek nyüszis. Ez volt 11-kor. Azt mondta, 2-ig hazaér. 16:10re ért haza... (Állítólag az ilyet bosszúból kapom azért, ha nem készülök el "időben"=10 perc...) Megbeszéltük, hogy valentin nap alkalmából csinál ő kaját, alig vártam, hogy hazaérjen, mert konkrétan megbeszéltük, mit szeretnénk enni. Haza is ért, és közölte, hogy menjünk el étterembe. Tudom, ennek más lány örülne, de sokkal jobban értékelem azt az ételt, amit ő csinál itthon, mint az éttermi kosztot. De mondta, hogy ő már nem kívánja amit itthon csinálna, ezért belenyugodtam, hogy jó akkor összekaparom magam (nagyon görcsöltem). Megírtam a barátnőmnek facebookon hogy de nincs kedvem, de a kedvéért elmegyek. Ő volt a gépnél, én meg mobilról írtam, erre elolvasta, és felkapta a kakit, hogy mi az, hogy nem akarok menni, ennek más örülne, és hogy már neki sincs kedve, elege van, alszik... Kb 1 órát könyörögtem neki, hogy menjünk ha akar, mert nem akarom, hogy éhes legyen. Mondtam, legyen meglepi az étterem, válasszon ő. Szintén egy órán keresztül nézelődött, majd közölte, hogy válasszak én, nem igaz hogy nincs véleményem. Itt már sírhatnékom volt és az a gondolatom hogy kiugrok az ablakon. Ő akar menni, és engem kérdezget akinek semmi kedve? Aztán miután szétb***sztuk egymás idegeit végre elindultunk, akkor már nem volt semmi baj...

Kb. 3 napja közöltem vele, hogy mától nem fogunk veszekedni: eddig be is jött, azt mondja, 2 napja indokolatlanul jó kedve van. De minden nézeteltérésért engem vesz elő, amikor a saját szemében a gerendát nem veszi észre... Tényleg minden apróságon összekapunk, lásd étterem, vagy bicikli lánc. De az is előfordult, hogy a garázsajtót nem tudtam becsukni, mert szorult, azért is olyan lecseszést kaptam, hogy öröm volt nézni. Nem tudom, van-e értelme folytatni a dolgot. Én is elgondolkoztam párszor, hogy mi lesz így... De azt mondja, azért maradt itt, mert szeret. Szóval az alapokkal elvileg nincs baj, csak nincs hozzám türelme. Szerintetek mi lenne a helyes?


2016. febr. 15. 00:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
57%
Tűröd, hogy a cselédje vagy. Miért is neked kell minden házimunkát csinálni?
2016. febr. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Mert én nagyrészt itthon vagyok, ő dolgozik, én "csak" tanulok, néha 1-1 diákmunka. Ez így fer szerintem.
2016. febr. 15. 01:10
 3/27 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat eltűrsz neki, ez így biztosan nem normális.

Én azt tanácsolnám, hogy üljetek le megbeszélni ezt az egészet, hisz mindketten érzitek, hogy valami nincs rendben. Próbálj te is nyitni az ő érdeklődési köre felé, de joggal elvárhatod, hogy ő meg egyenlő partnernek tekintsen és kulturáltan beszéljen veled. (A bosszúból később ér haza rész alapján amúgy is ő az éretlen, hiszen az nagyon gyerekes és szánalmas, amit csinál.)

Ha valóban szeret, akkor a beszélgetésetek után próbál változtatni. Ha ezt nem teszi vagy továbbra sem működik, akkor a helyedben szakítanék. Nagyon fiatal vagy 22 évesen ahhoz, hogy egy ennyire rossz kapcsolatban benne maradj.

2016. febr. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is sokat elnézek neki, de ő ezt biztos egész másképp látja. Az ő szemszögéből is meg kéne nézni, 100%, hogy van, amiben én sem vagok tökéletes, de én próbálok változtatni. Nem szeretnék szakítani vele, szerintem ő sem, ha még mindig itt van. Azt mondta, hogy fél, hogy megbánná, ha szakítanánk, mert nála tényleg csak egy lehetőség van, ha egyszer elmenne, nem jönne vissza. Igazából én vagyok az első komoly kapcsolata, miattam komolyodott meg, és a világon csak velem teljesen őszinte. Sokszor beszéltünk már erről, de mindig csak vita lett a vége, neki meg elege van belőle, hogy mindenből vitát csinálok... Pedig próbáltam már megmagyarázni, hogy normális hangnemben a vitával semmi baj, veszekedni nem szabad. De ő nem tudja hol a határ ezek szerint a két dolog között. Igyekszem nyitni a dolgai felé, csak nekem is 100 felé áll a fejem (utolsó félév, szakdolgozat, záróvizsga, kreditek stb.) Az a baj, ha egyszer felhúzza magát, akkor napokig idegbeteg (="ég a feje", ég a szeme, magasabb a vérnyomása, fáj/szúr/nyom egész nap a halántéka, veri a víz, nem tud aludni/vagy egész nap nyomott, álmos meg ilyesmiket produkál.. ilyenkor persze napokig igyekszem meghúzni magam, mert csak még idegesebb lesz, az már semmit nem számít, ha ő felidegesít engem. bár ez kölcsönös, akkor ő is felhúzza magát ugyanúgy)

Igen, ez a bosszú valóban röhej, főleg, hogy mindig igyekszem időben elkészülni, de soha nem jó semmi. Pedig egyáltalán nem készülődök sokáig szerintem.

Egy jó kapcsolatban szeretnék benne maradni :( Nagyon szeretném helyre hozni. Egyszer, tavaly május környékén nagyon felidegesítettem (bevallom, tényleg tulzásba estem) és aznap este összepakolt, hogy itt hagy. Sírtam, mint a hülye, győzködtem, hogy ne menjen el, borzasztóan éreztem magam, hogy belegondoltam, hogy elveszítem... Aztán amikor elment, kinéztem utána az ablakon, és megláttam, hogy a kapuból visszafordult: mint kiderült, ez egy "lecke" volt, hogy ő se tűr el mindent. Ezek után hónapokig béke volt. Meg kéne talán mindkettőnknek érteni, hogy nem természetes, hogy a másik mellettünk van. Nekem akkor ez a gondolkozás segített abban, hogy megbecsüljem.

2016. febr. 15. 01:34
 5/27 Fish1 ***** válasza:
59%

Számomra kérdéses, hogy milyen szeretet az, amikor minden apróságért lecsesz és lenéz?

Nekem ha ilyen pasim lenne, aki beleköt az élő fába is, otthagynám. Nincs értelme, hogy tépjük egymás idegeit a semmin.

Másik oldalról, lehet engem is zavarna, ha elindulás előtt 10 perccel kezdene el a pasim rendet rakni a lakásban. Szerintem előtte és utána is van erre idő.

Mindenesetre, ez a kapcsolat a leírásodból ítélve, tele van játszmákkal, ez meg jóra nem vezet.

Ha mindkettőtöknek megfordult a fejében, hogy hagyjátok abba, akkor mi itt még a kérdés?

2016. febr. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem szeretnénk abbahagyni. Megjavítani szeretnénk. A barátom ilyen érdekes figura, mindenkivel rettentő krtikus. Ráadásul adalékként nagyon türelmetlen is. Ez a rendet rakok dolog csak akkorra vonatkozik, ha szabadnapján indulunk el rögtön ébredés után pl. boltba, tehát nincs kőbe vésve az indulás ideje, és annyiból áll max, hogy bevetem az ágyat és összeszedem a szemetet (leginkább utána..) levinni, mert amúgy egyikünk se szeret a kukával egyet fordulni. Ne adj isten, kiszedem a macskaalmot, mert az nehéz, és ő szokta levinni. De ez a 3 dolog se több 10 percnél, mégis ezen megy állandóan a hiszti. Bezzeg ha nem lenne rend, az se tetszene neki.
2016. febr. 15. 01:44
 7/27 anonim ***** válasza:
73%

" Aztán amikor elment, kinéztem utána az ablakon, és megláttam, hogy a kapuból visszafordult: mint kiderült, ez egy "lecke" volt, hogy ő se tűr el mindent."


Na,ennél a pontnál kellett volna elküldeni a fenébe.

Ez manipuláció, aki ilyenre képes,ilyet csinál,az sajnos esélyes, hogy jóval többre,nagyobb szemétségre is.

Mi az,hogy összepakol elmegy, és visszajön? :O

:(

Szedd össze magad, és gondold végig mi folyik körülötted.

Ne legyenek illúzióid,egy 31 éves embert nem fogsz tudni nagyban megváltoztatni.

2016. febr. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Töltsd ki szerintem : [link]


Nem érzed úgy,hogy minden veszekedés végén te vagy a hibás?

2016. febr. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Igazából akkor akkora kő esett le a szívemről, hogy eszembe se jutott volna negatívan hozzáállni hirtelen. Persze aztán éjszaka elgondolkoztam, hogy mi a fene is volt ez tulajdonképpen?! De aztán elfogadtam, tényleg nagyon hisztis voltam akkor. Nem mondom azt, hogy megérdemeltem, mert tőle is tulzás volt, de fordított esetben lehet én is kiakadtam volna teljesen. Bár mint megtudtam, eleinte tényleg el akart hagyni akkor, de aztán meggondolta magát.

Már hetek óta csak ezen gondolkozom, ráadásul más problémák is nagyon összejöttek. De úgy gondolom, hogy amíg szeretjük egymást, addig megmenthető a dolog. Persze alkalmazkodni kell a másikhoz, ahogy eddig is. Azt olvastam, hogy ez a 3 év a krtikus vízválasztó, ha ezt túléli egy kapcsolat, akkor már csak jobb lesz.

Valamint még van egy probléma: a szex. Ő jóval többször kívánja, mint én. Amíg nem használtam fogamzásgátlót, addig minden oké volt ilyen téren, de azóta szépen lassan totál tönkrevágta a libidómat. Vele is beszéltem erről, de kiakadt, hogy biztos vele van a baj. Pedig elmagyaráztam neki, hogy szabályosan észreveszem magamon, hogy az egy hetes hormonmentes hét végére sokkal több kedvem van szexelni, még úgy az első napján is a szedésének, majd a másodikra totál kiöl minden kedvet. Persze azért szoktunk szeretkezni, de "meg kell hoznia a kedvem" hozzá, utána már megy, de magamtól nem jutna eszembe szexelni, nem csak vele, senkivel se. De amikor épp nincs kedvem, szívesen elégítem ki máshogy, csak neki a konkrét szex sokszor hiányzik. Gondolkoztunk rajta, hogy abbahagyjuk a hormonozást, de még nem találtunk megfelelő alternatívát, úgyhogy addig marad. Esetleg erre is megköszönném, ha írnátok tippeket.

2016. febr. 15. 02:03
 10/27 A kérdező kommentje:

4-10-15 jött ki. Ez mondjuk elvileg rossz eredmény :( Elgondolkodtató teszt, ki fogom töltetni vele is, kíváncsi vagyok, neki milyen eredmény jönne ki.

Nem érzem úgy, mert tudom, hogy mikor volt igazam, mikor vetette el a sulykot a felháborodásával, illetve mikor volt jogos a megszólalása.

2016. febr. 15. 02:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!