Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hagyjam ott vagy tartsak ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hagyjam ott vagy tartsak ki mellette?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy sráccal,elolvadok tőle,kölcsönös a vonzalom,minden mesébe illő..

Egy hónapja vagyunk együtt ,a kapcsolat elején mesélte,hogy sajnos hitelt örökölt,aminek issza is a levét és fizeti is..azonban előkerültek dolgok,amiket pedig nem..úgy áll hozzá,hogy nem érdekli,mert mit tudnak csinálni,én mondtam,hogy ráterhelhetik a fizetésére is akár..kiderült,hogy 6 millióval üldözik...a rózsaszín köd eloszlott..van köztünk 12 év és megmondtam neki,hogy az én életem most kezdődik és nem szeretném,hogy a hitelei miatt,vagyis a felfogása miatt ne mehessek el valahová,vagy ne vehessek meg valamit 22 évesen..nem.akarok azon idegeskedni,ha már összeköltöztünk (mert ő 2-3 hónapon belül ezt akarta) vajon mikor kezdik el tőle levonni a tartozást...akkor dolgozhatnék azért,hogy eltartsam magunkat,nem.jutnánk soha egyről a kettőre,pedig hihetetlenül beleszerettem,őt is megviselte,érzelmileg nagyon labilis férfi.

Nem szeretném más igáját húzni,mert ennyi pénzt bizony egy életen át fizetni kell..félek,hogy az én életem.is tönkremenne..azt mondja én vagyok a szemét és önző,hogy mondhatok ilyet,hogy nem csak magamra gondolok és magam féltem..dehát ez a normális szerintem..

Bűntudatom van nagyon,mert egyébként annyira szeretnivaló...,de ezt az életet nem élhetem más hibája miatt..

A hitel nem évülhet el ugye?


2016. febr. 28. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

hát együtt valószínűleg nem tudtok annyi közös programot csinálni,ha neki ekkora hitele van,illetve főleg,ha a fizetése nem jó a hitelhez!


Mond neki, hogy ő is lehet egyedül könnyebben fizetné,mint melletted.

2016. febr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jó peremén
2016. febr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
máris szemét vagy ,hogy nem vállalod a hitelét a labilis figurának? mi lesz késöbb? nyertél egy cukipofát és egy 6millás tartozást és már az elején háborog.
2016. febr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem évül el a hitel. Szerintem ilyen fiatalon ne kösd magad egy ilyen ember mellé. Nyakig van az adósságban kitudja még mit titkol.és te vagy a rossz mert gondolsz magadra? Ezért szid téged? Lehet csak kell neki valaki aki dolgozik és segít nyögni a hitelt. Labilis ember? Menekülj. Ne így kezdd az életed.
2016. febr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ő ezt nem fogja fel bajnak,nem érti mi a bajom ezzel..felháborodik,hogy ezt a súlyt neki.kell cipelnie,ez igaz,de úgyis kihat rám is az egész...:(


2#


jó peremén? ezt nem értem


3#


Igen én is így látom sajnos,kicsit tényleg bűntudatom van és sajnálom,de jobb,ha most véget vetek ennek úgy érzem ..

2016. febr. 28. 18:00
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen,arra is gondoltam,hogy azért akar így magához láncolni,kisajátítani(azon is megsértődik,ha itthon anyával beszélgetek nem vele),hogy legyen kivel húznia az igát :(
2016. febr. 28. 18:02
 7/13 rrrrrreennnnn ***** válasza:
100%

Nem vagy te buta! Nagyon jòl làtod!

Tipli van!

2016. febr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
ha normális alak lenne akkor a hitelét saját maga kezelné ,nem terhelne téged ilyen baromsággal és barátnőnek tartana nem mint bevételi forrásnak,hagyd a fenébe,szerencsétlen figura.
2016. febr. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam, kitartottam. Mindenáron. Ahogy lett valami pénzem, mindig a házára költöttem, mindent megpróbáltam, ami tőlem telt. Semmi igényem nem volt, sem új ruhák, sem szórakozás. Évekig.

Aztán olyan helyzetbe kerültem, hogy nem találtam munkát huzamosabb ideig, maximum egy-két hónaposakat, olyan helyen lakunk, ahol nem könnyű.

Erre kidobott.

Csak tanulságként említem.

2016. febr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért azt ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy ÖRÖKÖLTE a hiteleket, tehát nem a saját hibájából került ilyen helyzetbe.

Bár az is érdekes kérdés, hogy miért nem derült fény a hitelek meglétére a hagyatéki tárgyaláson, ahol még vissza lehetett volna utasítani az örökséget, amennyiben a mínuszok meghaladták a pluszokat. (Pl. ha örökölt a hitelek mellett egy 20 millás házat, akkor jócskán pluszban van, megéri bevállalni a törlesztést. Ellenben ha a hiteltartozásnál alacsonyabb értékben örökölt ingatlant vagy ingóságot, akkor nem éri meg, ezért vissza lehet utasítani.)

Szóval ennek kellene utánajárni, ill. annak is, hogy amennyiben a hagyatékin felmerült a hitel is, akkor tájékoztatták-e megfelelően. Ha pedig nem volt szó erről, akkor meg lehet-e úszni valahogy a fizetést, merthogy a hitelező (bank) nem jelentette be az igényét, így esetleg elévülhet. Forduljatok erre szakosodott jogászhoz, egy tanácsadást megér a dolog.


A hozzáállása pedig nem biztos, hogy felelőtlenség, lehet egyszerű tudatlanság is. Nem mintha változtatna a helyzeten. (Valóban ráterhelhetik a fizetésére, vagy elárverezhetik az ingó és ingatlan vagyonát adott esetben.)


Ez az egész pedig csak akkor érvényes, ha VALÓBAN örökölte a hiteleket. Járj utána. Ha kiderül, hogy kamuzott, és ő vette fel, akkor én is csak azt tudom javasolni, hogy tedd lapátra.

2016. febr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!