Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem, de nem vagyok mellette boldog. Mit tennétek ti?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hosszú lesz viszonylag a kifejtés,hogy valós véleményt tudjatok alkotni.

Szóval a barátommal 10 hónapja járunk,mindketten 20 alatt vagyunk. Neki én vagyok az első barátnője,az első csókkal meg mindennel együtt.A nyár nagyon jó volt együtt,sok program,sok közös idő,ilyen 1-2 napokat nem találkoztunk csak. Ősszel ő kezdte az egyetemet,én csak jövőre megyek. Nagyon messze van,eddig minden hétvégén hazajárt,most úgy döntött,nem fog. A hétvégi estéket együtt töltjük,néha már a késő délutánt meg a délelőttöt is,kb így találkozunk. Problémák,veszekedések mindig is voltak,rajtam ősszel kijött egy kis depresszió,akkor miattam volt mélypont,de mondhatni küzdött értem,ezerszer szakítani akartam és türelmes volt,mellettem állt,rendbejöttem. Aztán most volt nála is mélypont,azt is helyretettük,de a kapcsolat valahogy nem adja már meg nekem azt a boldogságot. Becéz,bújik,néha-néha meglep csokival vagy virággal,de már nem annyit és nem olyan intenzíven,mint régen. Nekem pedig ez hiányzik. Foglalkozik a hobbijával,nem akarja minden percét velem tölteni,sokszor rám a hétvégéken is csak később jut idő,mert otthon csinálja a hobbijával kapcsolatos dolgait. Azt is értem,hogy sokat kell tanulnia,de ha ott marad a koliban hétvégén,akkor bulizni azért elmegy. Igénye van a külön bulizásra,ez meg nekem kicsit magas,oké,ha hétköznap elmenne bulizni az egyetemista barátaival,azt még megértem,de volt,hogy itthon volt egy hetet és akkor is elment egy este olyanokkal,akiket én is ismerek és mehettem volna vele. Valahogy nekem a sok kimutatott érzelem hiányzik a kapcsolatból,ami korábban volt,hogy még álmában is mindig ölelt,most néha már átfordul éjjel a másik oldalára vagy ilyesmi,nyáron pedig még azon vitáztunk,ha én valami buliba nem akartam vele menni. Nem tűnnek ezek nagy dolognak,tudom,de a változást látni rossz érzés,szomorúvá tesz. Most is több napot együtt voltunk,mégis hazajöttem és sírtam,mert hiába volt jó,nem azt kaptam amit korábban és ami hiányzik. Nem vagyok boldog,de szeretem őt és mást el sem tudok képzelni hogy hozzámérjen,neadjisten hozzá.Attól tartok,hogy én most csak magányos vagyok,mert kihagyok egy évet a suliból és az összes barátom viszont nem,tehát nekem a vele való beszélgetés teszi ki a napjaimat leginkább, meg néha dolgozom(olyan tanácsot nem kérek,hogy foglaljam le magam,a körülményekhez mérten megteszem) és hogyha én is bekerülök egy más közegbe,akkor már nem fogok akarni vele lenni. De nem lennék képes szakítani vele még,mert tényleg nagyon szeretem,mindent el tudok mondani neki és szükségem van rá. Beszéltünk már erről,szerinte minden rendben van a kapcsolattal,a mostani pár napról is azt mondta,nagyon jó volt,nagyon tetszett neki,jók voltak a programok és nagyon szeret...de valahogy mégsem ezt érzem. Tudom,hogy egy érzelmek nélküli kapcsolatban nem maradna és nem is csalna meg,szóval tényleg szerethet valószínűleg,más pedig nincs neki,de akkor sem azt kapom tőle,amit korábban és amit szeretnék.Ezt is mondtam már neki,de erre leginkább megrántja a vállát,hogy de hát ő szeret,ha pedig alapból nem olyan,akkor értem én,hogy nem erőszakolhatom ki,hogy folyton a nyakamban akarjon lenni,mert az tenné csak igazán tönkre az egészet.De most is,a három órás vonatúton és végig tudtam volna ölelkezni meg csókolózni,ő meg néha megsimogatott,megfogta a kezem,vagy megcsókolt,de nem bújt úgy,ahogy hónapokkal ezelőtt tette volna. Szerintetek mi a teendő ebben az esetben? Lehetséges,hogy tényleg szeret és csak úgymond az újdonság varázsa hagyott alább és már nem az a rózsaszínség van a kapcsolatban,hanem valami mélyebb? Én mit tegyek? Próbáljam elfogadni ezt így,mert ez lesz majd a jó,vagy szerintetek tönkrement? Ha számít valamit,az apja is ilyen ridegebb fajta,azon is gondolkodtam,hogy talán örökletes a személyisége vagy ilyesmi és ez nem jelent problémát. Egyébként,ha olyanja van,pl amikor két hétig nem találkoztunk nemrég,úgy bújt,mintha soha többé nem láthatna,ölelt,becézett,simogatott,szóval egyértelműen azt láttam,hogy nagyon hiányoztam neki,de például nem volt az,hogy fejvesztve rohant hozzám miután hazaért,mégis mikor már együtt voltunk,el se engedett. Bocsánat,ha kicsit zavaros lett,próbáltam minden lényeges dolgot leírni,hátha tudtok tanácsot adni.


2016. febr. 26. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy szeret ő téged, csak már nem olyan hévvel, mint régen. Ez igazából természetes folyamat, idővel kicsit alacsonyabb hőfokon ég a láng. Mondjuk más kérdés, hogy szerintem ennek évek után kéne jönnie, és nem 10 hónapocska után. De biztos nagyban közrejátszik az új közeg, amibe szeptembertől belecsöppent. Jól látod, kierőltetni nem szabad, és nem is lehet, az akaratossággal csak rontanál a helyzeten.

Megszoksz, vagy megszöksz, sok választásod nincsen. Én a helyedben egyébként megpróbálnám kivárni a szeptembert. Illetve a nyarat, mert gondolom már nyártól többet tudnátok együtt lenni. Talán ha ismét több időtök lesz egymásra, jobban fogod érezni a szerelmét, és rendbejön minden. De az még valóban nem kevés idő, ha annyira nagyon rosszul érint az egész, hogy úgy érzed, nem bírod már, akkor viszont nem érdemes addig kínlódni, mert addigra annyi keserűség lesz benned, hogy már nem fogjátok tudni helyrehozni a dolgokat.

2016. febr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont ez az,hogy nem tudom azt mondani neki,hogy legyen vége,mert én tényleg teljes szívemből szeretem. De azzal,hogy ő is néha így beborul és azt mondta pl legutóbb is,hogy nem hiszi,hogy érdemes várni arra,hogy rendbe jöjjön,én meg nem kezdtem el piszkálni vagy veszekedni,hanem ugyanúgy beszélgettem vele meg minden,majd pár nap múlva meg elmúltak a bajai és alig várta,hogy találkozzunk. Nagyon nehéz neki az iskola meg ilyesmi,tudom,hogy ez is benne van,de nem akarom álltatni magam,ha már nem szeret,viszont én nem tudom eldönteni már. Látom-látom,de valami hiányzik. Mondtam is neki,hogy kihasználja azt,hogy úgy szeretem és ő ezzel tisztában van. Azt mondta,hogy igazam van és sajnálja. Én is sokmindent elrontottam,sok olyan veszekedést generáltam,aminek semmi értelme sem volt utólag belegondolva,csomószor hisztiből felhoztam,hogy szakítsunk,de azóta kicsit formálódtam meg felnőttebb lettem ebben és remélem nem emiatt veszítem el.
2016. febr. 26. 19:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is normális folyamat, bár tényleg hosszabb idő után. De ebből amit leirtál szeret, csak lehet,hogy ő ilyen. Lehet biztosabb lett a kapcsolatotokban és úgy érzi már nem kell annyit beleadnia. Egyébként te mennyire vagy ,,ráakaszkodva,,? Mert tapasztalataim szerint, ha nagyon kimutatod, hogy szereted, hogy mindent megtennél érte stb. akkor ez is közrejátszhat. Kicsit próbálj meg lazább lenni akkor, és kevesebbet keresni, kicsit nem foglalkozni vele és valószinűleg észbe fog kapni.

Hullámvölgyek mindig vannak, meg másik kapcsolatban is lesznek. Azért vagytok egymás mellett, hogy együtt megoldjátok (persze bizonyos mértékig, ez nem igaz, minden kapcsolatra, de nálatok én nem látok hatalmas, megoldhatatlan problémát).

Egyébként én is hasonló vagyok, mint te és még hisztizni is képes vagyok, de sokszor beláttam utólag, hogy én voltam rosszabb passzban és ez kihatott annyira a hangulatomra, meg az érzéseimre, hogy ha már egy kicsit nem foglalkozott velem, akkor rögtön ilyen rossz érzések fogtak el.

Nagyon sok oka lehet. De szerintem szeret ő téged. Nálunk is voltak hasonló dolgok, még is, több, mint 5 éve együtt vagyunk.:) Biztosan megfogjátok oldani. Sok sikert.

2016. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 PearlDiver ***** válasza:

Ha szakítasz vele és utána összejössz mással, miből gondolod hogy majd megkapod mindazt, amire vágysz?

Egy párkapcsolat is folyton változik, és mindkét félnek kitartóan tennie kell érte, hogy előre fejlődjön, ne vissza.

Ha úgy érzed, neked alapigényed hogy folyamatosan körbe legyél rajongva, akkor nagyon nehéz dolgod lesz - feltéve, hogy nem egy papucsot akarsz magad mellé.

2016. febr. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem kicsit fiatal vagy még azért érzed ezt ekkora problémának. Egyetemista és rengeteg új impolzis éri. Valószínűkeg fáradt is. Új, más dolgok is foglalkoztatják nem mint nyáron amikor semmi másra nem volt gondja. Én azt látom szeret téged. Mivel neked jelenleg ő jelenti a teljes külső kapcsolatodat a világgal ahogyan írtad is, így persze ,hogy mindent tőle vársz el. 10 hónap alatt is lehet egy mély kapcsolat. Az a jó ha szépen bele helyezkedett a kapcsolatba. Aki azt mondja hogy évekig nyalja a párja az vagy hazudik, vagy valami nem stimmel. Minden rendben van szerintem csak te vársz el mindig mindig szerelmet, bizsergést, izgalmat.... ha erre vágysz akkor neked nem való hosszú kapcsolat egyenlőre.
2016. febr. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!