Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezt miért csinálja? Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt miért csinálja? Hogy szoktassam le erről? Ez elég rossz szokás nem?

Figyelt kérdés
A barátom (24) újonnan ha felmerül valami nézeteltérés és elkezdem kifejteni a dolgot, közbevág és hangosan elmagyarázza ugyanazt amit én akarok elmondani, csak kb más szavakkal esetleg más irányból. Amikor befejezi, mondom neki hogy ezt akartam mondani, elkezdem ismét és ekkor: nem, te máshogy mondtad! És ez után folyton közbevág és hangosan mondja, hogy de nem ugyanaz (csak mert nem ugyanolyan szavakkal mondanom) hadd mondjam már el! ÉS ekkor újra elmondja... Még neki áll feljebb! Ilyenkor max azt tehetem hogy nem szólalok inkább meg és még ő duzzog,hogy jól van akkor.
2016. febr. 28. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is azt mondd el neki, amit már óvodás korában a szüleinek kellett volna, hogy udvariatlanság (mondanám: bunkóság) más szavába belevágni. Tehát legyen az az első szabály, hogy akármiről is van szó, udvariasan végighallgatjátok egymást, még vita esetén is.

Második szabály: egyikőtöknek se az legyen a célja, hogy minden áron "megnyerje" a vitát, hanem az, hogy megismerjétek a másik álláspontját, és ennek tudatában alakítsatok ki közös álláspontot, azaz jussatok dűlőre valahogy. Ha kisebb dolgokban nem tudtok konszenzusra jutni vagy kompromisszumot kötni, az még nem olyan nagy tragédia. Nagyobb dolgokban már igen.

2016. febr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Költőnő? ***** válasza:
Fú kevés dolog hoz ki a sodromból, de ez nagyon. Ha tiszteletlenség, ha nem; én szóvá teszem bkinek. Az is ugyanolyan tiszteletlen, aki az én szavakba vág bele.
2016. febr. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, mindenkinek, aki a szavamba vág, hogy ha meg egyszer megteszi, én meg a torkába fogok vágni. :D

(használ)

2016. febr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!