Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volt/van valakinek elköteleződ...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt/van valakinek elköteleződési fóbiája? Ha igen, hogy gyógyultatok ki belőle? Mit tettetek, hogy javítsatok a helyzeten?

Figyelt kérdés
Arra a helyzetre gondolok, amikor nem tudod magad elkötelezni és gyakran már az is komoly feladat, hogy rávedd magad arra, hogy elmenj egy-egy randira. Amikor ha érzed, hogy a másik többet akar rögtön menekülőre fognád és elkap az a furcsa pánikszerű érzés, hogy elveszted a szabadságod és mindig kidobsz mindenkit, mielőtt komolyra fordulhatna.

2016. márc. 15. 21:44
 1/5 VirágésBence ***** válasza:
Volt egy ilyen 4 hónapom még régebben, igazából eldumáltam egy haverommal róla, rávett, hogy menjek el randira és győzzem le ezt az érzést, aztán összejöttünk a lánnyal.
2016. márc. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel már voltam házas tudom milyen elkötelezettnek lenni, milyen az utolsó koncon marakodni....egy vicc az egész. Ha valakit szeretsz, akkor úgy is mellette maradsz amíg csak lehet, ehhez nem kell semmilyen jogi papír, ha megromlik a viszony, akkor egy pillanat alatt véget lehet vetni a kapcsolatnak és nem kell hónapokat-éveket kínozni egymást.Minden kapcsolat érdekkapcsolat, de a lényeg az, hogy milyen érdekből tartjuk fenn!!!
2016. márc. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jelen, ráadásul lány vagyok... Mindenkit szégyellek, itthon soha nem mertem senkit bemutatni. Ha valaki nagyon akart komolyat, akkor azzal rövid úton megszakítottam a kapcsolatot. Ha randira hívnak, megszólal a vészcsengő. Ahol randi volt, ott csókoknál több sosem történt és néhányadik randin szakítottam. És végig görcsben állt a gyomrom mindig. Csak tisztességtelen utakon jöttek eddig össze hosszabb távon a dolgok, váratlan pillanatban lesmárolás, kb. rögtön a szexre térés. Valamiért nem szeretem, ha túl komolyan vesznek és komolyra terveznek velem. Ha valaki kulturáltan közeledik, megijedek, úgy kalapál a szívem, hogy már fáj, annyira félek. Ha valaki rögtön meg akar dugni, nem ijedek meg, biztonságban érzem magam.

Belülről nagyon félek egy rendes kapcsolattól. Nagyon gondolkodtam már, hogy elmegyek pszichológushoz, mert úgy látom, ez nem normális viselkedés, és fogalmam sincs miből fakad. Főleg azzal megspékelve, hogy még apakomplexusom is van, így 20 évvel idősebbekkel szoktam összejönni. A fiatalokat nem tudom megkívánni 22 évesen...

2016. márc. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Ragaszkodtam a logikus dolgokhoz! Először is felvállaltam, hogy van ez a "fóbiám. Elmondtam neki, hogy így szoktam cselekedni. Kitartóbb lett, egy évig várt rám.

Amit írsz, nem olyan tragikus, de ha nem mondod el a másiknak, akkor belefárad.

Találkozzatok olyan helyen, ahol nem érzed, hogy lemondasz a szabadságodról, ahol jó neked, mond el neki, hogy nem fogtok sűrűn találkozni. Arra gondolj, hogy egy kapcsolatnak akkor van értelme, ha a másik komolyan vesz, nem csak szexpartnert keres, hisz az bárki lehet.

Én elraktároztam a pozitív, vicces élményeket, amiket tőle kaptam, ahányszor menekülőre fogtam volna, ezekbe az emlékekbe kapaszkodtam, újra át akartam élni, mert ezekért érdemes küzdeni.N

2016. márc. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valójában így kevésbé vagy szabad, mert ha kidobod, akkor magadban sopánkodsz, közben rajta agyalsz. Tulajdonképpen, akkor szabad vagy? A saját pánikod uralkodik rajtad és elveszíted azt, aki fontos. Ez a saját illúziód és magányod, nem vagy szabad.
2016. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!