Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » "Nyaggathatom" hogy tegye le...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Nyaggathatom" hogy tegye le a cigit, ha ő maga ígérte, hogy leszokik?

Figyelt kérdés

A barátom megígérte, hogy leteszi a cigit - még azelőtt, hogy megemlítettem volna, hogy engem zavar, szóval tényleg magától gondolja így. A mindennapi cigizést abban a pillanatban abbahagyta, hogy erről beszéltünk, és én mondtam, hogy nagyon örülnék, ha nem dohányozna. Viszont hétvégén esténként továbbra is rágyújt.

Azt mondja nem is esik jól, és csak rossz mert másnap is kívánja olyankor, meg látszik rajta hogy bánja, mert tudja hogy ez engem bánt, de mégse tudom lebeszélni olyankor ha megkívánja.

Engem ez nagyon zavar, de nem tudom, hogy álljak hozzá... Tök büszke vagyok rá, hogy már "csak" ennyi cigit szív, mégis rosszul esik, hogy nem tartja be amit ígért.

Igyekszem türelmesnek lenni, de ez a helyzet már 3-4 hónapja tart.

Mit gondoltok, jogosan "piszkálom" emiatt, vagy nem mondhatom meg neki mit csináljon, és hagyjam békén?

22/L 23/F


2016. márc. 16. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

E nikotin függőség brutális... Ha nem jutsz hozzá és kívánod, bármit megtennél érte... 14 éven át szívtam szóval sejtem miről beszélek...

Buliban éjszaka, mikor már nem volt cigim, volt, hogy leszoptam egy srácot egy szálért...

A barátodban még nincs meg a kellő motiváció a függőség feladásához, a dohányos, mikor megvonja magától szenved mint a kutya... Eleve önmaga felé egy súlyos lelkiismereti válságban van ilyenkor, hiszen aki le akar szokni, az elsődlegesen maga miatt akar... Nem elég, hogy önmaga irányába lelkiismeret furdolása van, te még ezt erősíted, hogy te is erőlteted... Előbb utóbb ez a kapcsolatotok közé fog állni...

Javaslom olvassa el Allan Carr -rövid úton leszokni a dohányzásról című könyvét, vagy hallgassa meg hangoskönyv formában, pl ncore-on fent van... Nekem sokat segített. Te ne erőltesd, ne okozz neki lelkiismeret furdolást...


30/L

4 éve nem dohányzom.

2016. márc. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kérdező nem dohányzo férfiként én csodálkozom azon hogy egyáltalán összeálltál egy dohányzoval!

Ez függőség,letenni sose fogja véglegesen tuti nem!!!

Büszke vagy magadra mert csökkentette miattad,majd akkor lehetsz büszke,ha valóban végleg abbahagyja,de ez nem fog bekövetkezni,szerintem!

Én pl.nem jönnék össze dohányzoval,csak ha végleg abbahagyta,utána!!!

2016. márc. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
+ nekem 4 évig tartott, mire le tudtam tenni, pedig kipróbáltam mindent... Ez a könyv volt ami a legtöbbet segített.
2016. márc. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Noblesse Oblige ***** válasza:

Egy dohányos, ugyanúgy függő, mint az alkoholista, vagy a drogos, vagy CH illetve édesség függő.


Nyaggatni felesleges. Magamról tudom, mert nekem is van függőségem, csak az enyémet társadalmilag nem vetik meg, hogy a változás csak akkor megy végbe, ha ő eljut arra a pontra és belátja, hogy ez nem mehet tovább. Addig sem a kedvedért, sem Istenért, sem Buddháért nem fog leszokni róla. Ha nyaggatod is, elérhetsz kisebb sikereket, de tartósat sosem. A vége az, hogy titokban teszi, majd bűntudattal.


Ha megismerted és tudtad, hogy ez van akkor ezt el kell fogadni. Ahogy egy félkarú embernél is kár azon sírni, hogy de hát hiányzik a fél karja. A legtöbb függő ember marad is a függőségénél. Kevesen képesek túllépni rajta.


Én a helyedben nagyon örülnék az eddig elért sikereknek, és ezt folyton mondogatnám a barátomnak, hogy abból erőt merítsen a folytatáshoz, hogy téged mennyire boldoggá tesz az, hogy már ennyit elért.

Esetleg még annyit tehetsz, hogy pl amikor rájön a cigizhetnék, eltereled a figyelmét. Teszem azt szexeltek egy jót, és akkor hátha "átszokik" másra.

2016. márc. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

:D szex utáni cigi a legjobb :D...

1# vagyok azt hozzáteszem, hogy a cigiről igaz leszoktam, de az addiktív hajlam megmaradt, elősször marihuána, azt is abbahagytam, aztán szénhidrát... 100kg felett kaptam észhez... Most éppen azthiszem netfüggőségem van... Az biztos, ha valaki hajlamos a függőségre, az az is marad, még ha nem is ugyanattól függ...

2016. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

En ugy ismerkedtem meg az elettarsammal, h azonnal mondta, h epp most akar leszokni a dohanyzasrol es tenyleg leszokott. Aztan munkahelyet valtott. Visszament a regi munkahelyere es ott visszaszokott a dohanyzasra.

En sose cigiztem es undorodok a dohanyzo pasiktol. Ezt tudja, de nem erdekli. Sokat gondolkozom , h szakitok , mert atverve erzem magam.

Napi egy dobozt elsziv, hanyingert kapok a szajszagatol, hiaba mos fogat. Ha tarsasagba megyunk, allandoan otthagy. Buliban en hagytam ott es tancoltam mas pasival , annyira elegem van .

N

2016. márc. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TatyóKirály ***** válasza:

Nem nyaggathatod. Ő is tudja, hogy még nem tette le teljesen, ez csak felesleges keserűséget szül benne.

Nekem 10 év után beletelt fél évembe, míg végleg letettem. Napi 2 szálig csökkentettem a mennyiséget, míg egyik nap azzal keltem, hogy mindjárt születésnapom van, kerek is, aznap fogom elszívni az utolsó szál cigimet.

Ez 4 éve volt, azóta való igaz, elszívtam körülbelül 4 szálat, ami azt hiszem, nem károsabb, mint az autóforgalom - sőt. Az elején féltem, hogy visszaszokom. Nem tettem.

Leszokni egyébként nem lehet róla, egy ideig nem gyújt rá az ember, ha jól csinálja, akkor halála napjáig. Rendszeresen hiányzik, igazából nem is a nikotin, hanem a rituálé.

2016. márc. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amikor megismertem az exem, mondta, hogy tudja, hogy rossz a cigi, és le akar szokni. Akkor még én is hittem neki, örültem, hogy magától szeretné letenni, és segítségem kérte. Kb. 1 évre letette, nagyon büszke voltam rá, majd szépen elkezdte újra, először csak hétvégén, aztán napi 1-2, majd újra ugyanott tartott.

Majdnem 6 évig voltam vele, az első 2-3 évben még próbáltam a cigi ellen kampányolni, aztán rájöttem, hogy felesleges. Elfogadtam, de utáltam a szagát, éjszaka mindig tisztes távolságban feküdtem tőle elfordulva, nem bírtam a leheletét, hiába mosott fogat. A cigire mindig volt pénze, egyéb dolgokra persze nem, de neki más dolgai is voltak, nem a cigi miatt hagytam ott. Van, aki le tudja tenni, de hidd el, ez nem olyan, mint az, hogy "nem eszem csokit", sokkal erősebb függőség, és ne vedd magadra, hogy nem tartja be az ígéretét. Szerintem a piszkálást is hagyd abba, csak rombolja a kapcsolatot. Ha más gond nincs, akkor fogadd el a cigit, nem tudsz mit tenni, neki kell eldöntenie, hogy le akarja-e tenni. Hidd el, ha nem magától szokik le, akkor titkolózni fog, hányszor láttam meg, hogy az exem titokban dohányzott...

2016. márc. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#1 kérsz egy cigit? Kapsz mellé egy szivart is. :)


Én a helyedben átszoknék a mozgásfüggőségre, gyorsan megszabadulnál a pkusz kilóktól.

2016. márc. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyaggatással sokra nem mész. Sőt...

Ez egy addikció, leszokni orvosi kezeléssel lehet.

Igen, tudom, most jönnek az "énharmincévigszívtamésmagamtólletettem" überkirály f.aszagyerekek, akik messziről jőve azt mondanak, amit akarnak...

2016. márc. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!