Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehetek ennyire erzekeny?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetek ennyire erzekeny?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Parom sok mindennel bantott meg, de mivel megcsalas tudtommal nem tortent, megbocsajtottam mindig. Sokan elhagytak volna a helyemben, sokan viszont meg a megcsalast is megbocsajtjak. Ha egyszer megbocsajtok, akkor tul kellene lepnem a dolgokon. Viszont az a bajom, hogy annyira erzekeny vagyok, hogy nem megy. Ideig oraig jol erzem magam, aztan megint bevillannak az emlekek es elarasztjak az agyam. Egyik pillanatrol a masikra. Es ilyenkor altalaban veszekedes lesz belole. Ez pedig rombolja a kapcsolatunkat. Megis hogy valtozhatnek meg? Nem akarok ilyen lenni, ez rossz mindkettonknek. Valahogy csak tul lehet lepni a rossz emlekeken. Olvastam mar itt olyan, hogy valakit megcsaltak es megbocsajtott, egy ideig rossz volt, de a vegen boldogan eltek ujra. En olyan rossz emlekekrol irok, amelyek kozel 1.5 eve tortentek, de persze volt olyan is ami par napja, de a legtobb mar regen volt es megis frissnek erzem. Van itt olyan aki megtudott valtozni?

Koszonom elore is a segitseget!


2016. márc. 24. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megbocsájtottál, az nem azt jelenti, hogy el kell felejtened mindent és hogy neked egyedül kell túl tenned magad rajta. Ha ő kérte a bocsánatod és nem tesz érte, hogy kiengeszteljen, akkor nincs miről beszélni. Majd megszokja, hogy te mindent elnézel neki, ő élheti világát, te pedig tönkremész lelkileg.

Beszéld meg vele, hogy ezen vagy együtt léptek túl és ő is felköti a gatyát, vagy véget vettek ennek azonnal.

2016. márc. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miert neked kene megvaltozni? Viselkedjen a parod normalisan, es nem gond, ha meg hulye volt vallalja a kovetkezmenyeket, hogy a bizalmat visszaszerezni nem ket nap, es sajnos felejteni is nehez.

Az en baratom a kapcsolatunk elejen (elso 2-3honap) mas csajokat us fuzott, de nem volt benne semmi testiseg, csak flort. Nos, en megtudtam, az onbizalmam alapbol nem tul sok, de akkor aztan foleg a beka segge ala kerult, es igen, eleg sokszor ujra felhoztam, ami persze nem szep dolog, de megis jobb megbeszelni. Bar igy visszanezve inkabb azert hoztam fel, hogy a veszekedes vegen a baratom bizonygassa, hogy szeret, es ez mindig megnyugtatott.

Most mar nem csinalnam ezt:)

Nekem vegulis 1,5-2 ev utan lett jobb, mikor mar nem ereztem magam rosszabbnak minden mas lanynal, es a baratom is bizonyitotta, hogy csak en vagyok neki.

Ez 3 eve volt, de ezido alatt eleg sokat valtoztam, a jelenlegi agyammal egy ilyen esetbol nem csinalnek ekkora ugyet, mar nem mastol fugg az onertekelesem, de ha valaki tobbszor megcsinalja, azt akarmennyire szeretnem, elhagynam.

22N

2016. márc. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elmondtam mik az elvarasaim es a regi problema mar nem all fenn es o is valtozott azota. Kimutatja, hogy szeret, de ugy tunik ez nem eleg segitseg. Olyan mintha beleegtek volna a dolgok az agyamba es ha eszemve jut, akkor elaraszt a szomorusag, a duh, a csalodottsag es o olyankor atolel, de ez nem mindig esik jol. Ugy erzem ezt valahogy nekem kell helyrehoznom magamban. Mondjak hogy az ido mindent rendbehoz es elhomalyositja a multat, de en mar ezzel nem ertek egyet.
2016. márc. 24. 09:53
 4/5 A kérdező kommentje:
Van egy olyan dolog is, hogy pl legutobb amikor megbantott, ami szibten visszatero dolog volt, akkor mar nem sirtam miatta (pedig ugyan emiatt ezelott igen), nagyon rosszul ereztem magam, de valahogy konnyebben kezeltem. Nem tudom hogy ez azert van, mert mondjuk nem nagy dolog es belul rajottem hogy ezen nem kene kiakadni vagy azert mert mar sok volt es nem maradt erom kiakadni. En nem ugy akarok helyrejonni, hogy mar leszarom ha bant, hanem csak azt szeretnem, hogy amit ugy dontottem hogy lezartam, azon tul tudjak lepni. En szemely szerint megcsalast nem tudnek soha megbocsajtani, de sajnos az aprobb dolgoko is tul erzekenyen erintenek :-(
2016. márc. 24. 10:01
 5/5 anonim ***** válasza:
En is ugyanebben a cipoben jarok .. Nagyon rossz erzes . En azzal probalom nyugtatni magam hogy végig gondolom a baratom miket tett meg ertem stb és akkor biztosan szeret:) sose vert meg, tavkapcsolatban elunk és minden hetvegen jött hozzam (180km) es ha valaki bánt megved stb .. Gondolj te is ilyenekre... Es akkor sincs veszve semmi ha megcsal... Tudod milyen es szepen ott lehet hagyni a fenebe... Igaz nagyon faj utána de az ido minden sebet begyogyit. :) es probalj meg onbizalmat szerezni magadnak.. Azis sokat segít:))
2016. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!