Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek megcsalós típus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek megcsalós típus vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

A barátommal több száz kilóméterre lakunk egymástól , eleinte minden hétvégén vagy második hétvégén ő jött hozzám.Aztán mostmár én járok hozzá mert apám megharagudott rá,és itt nem lehetünk. Sokat veszekedünk.. Mondta nekem pár ismerőse hogy ő nem megcsalós típus.. Próbálom magammal elhitetni,de eddig 3 kapcsolatom volt ( 2hónapos,2éves,meg 3hónapos) de mindig megcsaltak,vagy bántottak lelkileg..Nagyon nehezen bízom...

A kapcsolatunkról: mint írtam többszáz kilóméterről lejött hozzám minden hétvégén.. A kedvemért nem jár ki szinte sehova(legalábbis ezt állítja..kissé szokása az,hogy fél megmondani valamit,és emiatt is gyanakodó vagyok,bár tuti az én hülyeségeim miatt fél) miután összejöttünk ő ugyanúgy lájkolgatta az exeit facebookon (akik amúgy megcsalták,és eléggé r.bik.Mielőtt velem összejött előtte 3 nappal még egyik exével csókolózott. ) és ez nagyon fájt nekem... Megkértem hogy törölje őket és megtette... Csak fura hogy erre kérni kellett.Na mindegy. Sokat veszekedtünk az első kapcsolat alatt,mert mindenre féltékeny lettem... (pl egy lány hisztizett neki hogy ő milyen csúnya,a barátom meg kedvesen megdicsérte..semmi szív meg ilyenek csak megdicsérte...) meg egy másik lány osztálytársa a barátom másik facebookjára elküldte a közös képüket,és én arra is mérges lettem mert barátom tökre tagadta,hogy ő kérte volna hogy a lány küldje már el neki a fotókat,de tuti hogy ő kérte namindegy.Meg egyik csajjal beszélgetett facen aztán láttam hogy mindent kitörölt...Mondom miért törölted ki? ésmondta hogy azért mert úgyis félreértettem volna. Ilyenek voltak... Aztán rájöttem hogy én magamat is meg őt is tönkreteszem ezért szakítottunk, ő nagyon sírt,mikor mondtam neki,hogy ez így nem lesz jó,mert betegesen féltékeny vagyok. Aztán Ő 2 hónap múlva összejött egyik régi gyerekkori ismerősömmel,énmeg úgy éreztem megváltoztam,és ezt elmondtam neki,ő meg otthagyta a lányt és visszajött hozzám.. A helyzet rendeződött de még mindig féltékenynek érzem magam,bár már nem olyan durva mint rég.. Egyébként nagyon sok mindent eltűrt már nekem. Két kérdésem lenne: Okkal vagyok féltékeny? Hogyan tudnám növelni az önbizalmam mert ez nem állapot..? Légyszi ne ítéljetek el,tudom szánalmas vagyok meg ilyenek,de önbizalmam még mindig elég kevés...:( Köszi a válaszokat :)


2016. ápr. 1. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Családi állapota: facebookon élem az életem és az állítólagos kapcsolatom!


Komolyra fordítva a szót! Egy valamit jegyezz meg! Ha valaki megakar csalni, akkor az megfog csalni! Ha valaki nem akar megcsalni, akkor hiába kínálja tálcán a P I N Á J Á T valaki, akkor sem fog kérni belőle! Bizalom nélkül semmit nem ér az egész! Ettől függetlenül, ha valamivel megbántva érzed magad, akkor azt mond el neki, mert fontos a kommunikáció, de azért ne gyárts összeesküvés elméleteket! Nőj fel a kapcsolathoz! :)

2016. ápr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valóban betegesen féltékenynek tűnsz, semmi olyasmit nem írtál e, ami gyanakvásra adhatott volna okot.


Az nagyon jó, hogy tisztában vagy a problémával és igyekszel javítani rajta. Ez az első és legfontosabb lépés.


Mindketten tudtok tenni azért, hogy ne féltékenykedj, de neked van több dolgod, az egyértelmű. Ha a barátod ezek után hajlandó nem csak eltűrni, hanem segíteni is, akkor igazán szerencsésnek érezheted magad (nem bántásból mondom, de tény, hogy tönkreteszi a kapcsolatot a féltékenység).


Neked első körben meg kell tanulnod kicsit kívülről nézni magad, amikor féltékeny vagy. AMikor ráftör ez az érzés, akkor vedd észre és jusson eszedbe: "hopp, ez itt a beteges féltékenység, ez az, amit nem szabad csinálnom". És ilyenkor, még ha nehéz is, visszafogod magad. Később, ha nyugodt vagy, meséld el a barátodnak, hogy mit éreztél és miért, de ne vádold, csak meséld el, tudjon ő is róla, hogy odafigyelsz.


Nagyon fonto: azonnal fejezd be azt, hogy eltiltod dolgoktól, vádolod és számonkérsz rajta mindent. Ő nyugodtan lájkolgasson, akit akar, akár az exeit is, beszélgessen lányokkal, ha akar, alapvetően nincsen ebben semmi rossz, semleges dolog. Remélem, te is érzed, hogy nem várhatod el senkitől, hogy ne érintkezzen többet az ellenkező nemmel... Neked pedig vállalnod kell ezt a sebezhetőséget. Ne nyomozz utána, ne olvasd a beszélgetéseit, és mondd meg neki, hogy nem szeretnéd, ha úgy érezné, hogy törölnie kell a beszélgetéseit.


Aztán pedig kérd a segítségét. Mondd el neki, hogy ezt akarod csinálni, de biztosan nem fog könnyen menni, türelmesnek kell lennie veled és sokszor meg kell erősítenie. Nagyon fontos, hogy gyakran beszéljétek meg, hogy megy a dolog. Ha vannak pici sikerek, örüljetek együtt!


Nem a levegőbe beszélek, én is így csinálom. A párom még az exével is szokott találkozni, aki még most is fűzögeti. Ha akar, simán megcsal és sosem fogok tudni róla. Sosem olvastam bele a beszélgetéseibe, pedig megtehetem bármikor, nem rejtegeti. Én arra koncentrálok, hogy a kapcsolatunk jó legyen, mindent megbeszéljünk, tudjunk a problémákról és oldjuk meg azokat. És frankón működik, nem vagyok féltékeny annak ellenére, hogy nagyon bántana, ha megcsalna.

2016. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :)) Aranyosak vagytok. Utolsó,teljesen igazad van mindenben. Te hogy bírod hogy a barátod találkozgat az exével?
2016. ápr. 1. 19:28
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: a barátnőm találkozgat az exével, én vagyok F :)


Jól bírom, nem okoz gondot. Mivel jól működik a kapcsolat, nagyon szeretjük egymást és nagyon jól meg tudunk beszélni mindent, nincs okom aggódni, és nem is aggódok. Én nem kérek rajta számon semmit, ő pedig nem titkolózik. Megbízok benne.

2016. ápr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!