Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyagilag óriási a különbség?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagilag óriási a különbség?

Figyelt kérdés

előző kapcsolatomban a páromat én támogattam, nagyon szegény volt, akárhogy is segítettem neki, törődtem vele, mégis szakított velem. Egyszerűen kirúgott...


A mostani kapcsolatomba viszont én vagyok a szerényebb anyagi helyzettel megáldva... félek attól, hogy nem leszek elég.


Mit gondoltok erről? hasonló anyagi helyzetű embereknek tartós csak a kapcsolata?


Nem pénz alapján választom a kapcsolataimat, mégis mennyire tönkre tudja tenni a pénz... :(



2016. ápr. 6. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok konfliktust szülhet a nagy anyagi különbség, tapasztalataim szerint. Ami az egyiknek megszokott, az a másiknak luxus. És időről időre elő fog jönni ez a dolog.

Nyilván emberfüggő is, ki hogyan áll a dolgokhoz, de az lenne a legjobb, ha nagyjából hasonló anyagi szinten lévők lennének a felek, de szerintem nem az anyagi helyzet a legbefolyásolóbb tényező tartós kapcsolatokban.

2016. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most ért véget egy olyan kapcsolatom, ahol a bevételünk kb. 1:2,5 volt az ő javára, ezzel együtt neki soha nem volt pénze, mert elvitte a vállalkozás, a kocsi, az egyéb családi kötelezettség, én meg a szerény lehetőségeim mellett elláttam őt, megvendégeltem, etettem, kényeztettem. Ennek ellenére kirúgott. Szerintem e pénznek volt a legkevesebb köze hozzá, hogy így alakult.
2016. ápr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is annál inkább több függ azon h tudnak e egymassal kommunikálni. Ha az egyiknek visszafogottabban kell élnie de közös költség van akkor ha új mobilt akar venni azt beszéljék meg h egyáltalán varható e egyébb kiadás az elkövetkező honapokban (nyaralás, a mosogép már gyanusan működik stb).

Ilyen kapcsolatnál fontos h ne legyunk irigyek a masikra hanem pl értsuk meg h ő megdolgozott azert h ilyen helyzetben van vagy h a családja mindig mindenben anyagilag támogatni tudta pl több egyetemet vegzett, több nyelven beszél. Kivétel persze akkor ha az illető kérkedik és büszkélkedik azzal h milyen márkás cuccai vannak és gondolkodás nélkül vásárolhat. De egy ilyen kapcsolatban annak a személynek akinek jobban megy anyagilag bizonyos pontokban vissza kell fognia magát pl ne akarjon nyáron háromszor nyaralni menni, mi a másik egy nyaralásra fél évig sporol. Szoval fontos a kommunikacio, a tolerancia, a masik anyagi állapotának az elfogadasa és a közös döntések.

2016. ápr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
"ne akarjon nyáron háromszor nyaralni menni" vagyis menjen ha van rá keret, élvezze persze az életet, de vegye figyelembe h a masik nem tudja azt megengedni magának, tehat lehet h akkor a barátnőjét tudja csak vinni. vagy mas megoldast kell találni közösen.
2016. ápr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból írom, hogy nem fog működni, hiába jönnének ki emberileg.
2016. ápr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszem h működik, mert példának a jelenlegi kollégám házasságát tudom mondani. Több mint tiz éve együtt vannak, van egy kamasz lányuk is és soha nem veszekedtek a pénz miatt. Minden nagyobb kiadásnál kikérik egymás véleményét, egyedül senki nem hoz döntést otthon. Az uj lakás vásárlásánál a ferfi csak az 1/3-at tudta fizetni, mert a feleség jóval nagyobb lakást szeretett már. Egyszer egy évben közösen nyaralnak, de van h a feleség elmegy mégegyszer nyaralni de már a barátnőjével v a lányukkal. A férfi nem hord drága ruhákat. nem iszik és nem dohányzik. De szavahihető és megbizhato és egy igen vicces figura. A nő kocsival megy munkába, a férj a tömegközlekedést használja v biciglizik nyaron. Lehet h a legtöbb embernél nem megy. Most fel lehet tenni a kérdést h mégis hogyan tud igy mukodni egy kapcsolat. Ezt csak is ez a ket ember tudná talán elmagyarázni.
2016. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!