Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Óriási a különbség a középfokú...

Kristóf999 kérdése:

Óriási a különbség a középfokú és a felsőfokú nyelvvizsga között?

Figyelt kérdés
Én telcen középpfokúztam tavaj és eléggé izgulok most a felsőfokútól, amit ECLen szeretnék lerakni

2015. nov. 3. 22:01
 1/4 anonim válasza:
100%

Én Telc középfokú nyelvvizsgát csináltam (ami szerintem az egyik legkönnyebb nyelvvizsga manapság szal kb ien "I does likes" szintü embereknek kiadják a papírt).


Aztán 2 évre rá elmentem C1 felsőfokú ORIGO nyelvvizsgára.

És írásbelin majdnem össze szartam magam olyan nehéz volt.


16 odalas tesztre volt 2 óránk de úgy hogy 16 db A4es oldalt tele kellet írni. Az érzés amikor másfél óra után épp a félig latin félig angol kifelyezésekből álló orvosi cikket fordítod és már görcsben áll a kezed mer megállás nélkül 1 órája csak körmölsz mint a gép és még van vissza vagy 5 oldal :')



De amúgy van olyan haverom aki azt hiszem pont ECLen (vagy telcen?) rakta le a felsőfokút és kajakra kb fele annyira se tudott mint én és simán meglett neki (Nekem meg az ORIGO másodikra éppen hogy).


Szal van külömbség nyelvvizsga és nyelvvizsga között és én minden esetre a telc középfokú nyelvvizsgára nem nagyon alapoznék mert annak a szintje a béka segge alatt van (mondom ezt úgy , hogy nekem is az van)

2015. nov. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amiken én voltam, ott sokkal nehezebb volt a felsőfokú, kb össze se lehet hasonlítani (nem telc).


Középfokún teljesen alap dolgokat kérdeztek, aki azt nem tudja megcsinálni biztos, hogy nem tud angolul.

Felsőfokún már sokkal fincsibb témák vannak, megszenvedtem rendesen vele. A vizsgáztatók rendesek voltak de sajnos a hallgatásom nagyon rosszul sikerült (bár az egyik lejátszott szöveget másodszorra már sikerült teljesen megértenem, a második szövegnél kb alig tudtam elképzelni, hogy miről van szó) így még 1 pont kellet volna abban a feladatban, hogy meglegyen a nyelvvizsgám :)

Ami nálam gyakori hiba, hogy elfelejtem a szavak helyesírását és ügye elég sok idő a szótárból kinézni. Ha már alapból szótárból kell szavakat vadásznod, hogy legyen szókincse a fogalmazásodnak az nem jó.

2015. nov. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
70%
én origo felsőt csináltam, szerintem nem volt nagy bumm, 70%-ra lett meg úgy, hogy a nyelvvizsga előtt egy hónappal találtam ki, hogy közép helyett nekimegyek inkább a felsőnek.
2015. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az igényes válaszolat
2015. nov. 5. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!