Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell, hogy bármelyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell, hogy bármelyik fél "viselje a nadrágot" egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én abban hiszek, hogy mindenki a saját területén "viselje a nadrágot". Például, ha a férfi orvos mondjuk, a nő viszont bankban dolgozik, esetleg könyvelő, akkor logikusabb, hogyha a nő intézi a pénzügyeket, mert ő ért hozzá. Vagy a nőnek abszolút nincs érzéke a főzéshez, míg a férfi szakács és/vagy szeret főzni, akkor a főzés kérdés maradjon a férfié. Esetleg a nőnek nincs jogosítványa, a férfi meg "autóbolond"/autószerelő, akkor a nőnek kevés beleszólása van abba, hogy milyen kocsit vegyenek
2016. ápr. 6. 11:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Szerintem nemi szerepektől függetlenül mindenki másban ügyes. Van olyan nő, aki a "hagyományos" feladatokat látja el, és ismerek olyat is, aki nem ért a "nőcis" dolgokhoz, de ki tud cserélni egy kereket és az autószereléshez is ért. Szerintem hülyeség beskatulyázni az embereket. Sokkal több értelme van, ha az főz, aki tud, az intézi a pénzügyeket, aki ért hozzá.
2016. ápr. 6. 11:43
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
A nők általában elvárják hogy a férfi viselje a nadrágot - lásd még "határozottság" meg "férfi szerep" - ennek gyakorlati oldala az hogy minden felelősséget a férfire lehet hárítani és ha valami baj van őt lehet, sőt kell is okolni, a nő pedig kibújik ez alól annyival, hogy "ő nő". Ha mégis felelősséget kell vállalnia a nőnek akkor jön a "nem érzi magát nőnek" joker szöveg és szakítás.
2016. ápr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A "nadrág viselés" nem azt jelenti, hogy az egyik fél dönt a pénzügyekben, ő főz, és ő cseréli a kereket is az autón, inkább azt, hogy egy kapcsolatban óhatatlanul az egyik a dominánsabb, az ő akarata, elképzelése érvényesül gyakrabban, illetve vitás kérdésekben.

El tudom képzelni, hogy a férj autóbolond, autóval foglalkozó szakember, ám a feleség szabja meg, hogy hány milláért lehet új kocsit venni. Vagy a feleség szuper szakácsnő, de a férj kérésére egy héten nyolcszor van pörkölt, mert ő azt szereti.

2016. ápr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
#2: Te valahol nagyon el vagy tévedve :)
2016. ápr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az elgondolásod fundamentális hibája, hogy egy család akkor eredményes, ha a tudással mindenki rendelkezik, és senkinek sincs lepasszolhatatlan felelőssége (amibe bele lehet roppanni).

A különválasztás azt a problémát hordozza magában, hogy az adott ágon egyedül ténykedő magá(nyá)ra marad, külön kezd gondolkodni, ... végül pedig már beszélni sem lesz értelme a másikkal a "közös" ügyről, mert láthatóan a másik nem érti, miről beszél.


Célszerűbbnek gondolom olyan igényeket megcélozni, amiért mindenki hajlandó tenni is.

2016. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem hiba, csak rosszul fogalmaztam. Egy ismerősömmel erről vitáztunk, ő a hagyományos szerepek híve. Hogy a nő főzzön, a férfi rendezze a kasszát. Még akkor is ha a nő nem tud főzni, vagy jobb a pénzügyi tapasztalata. Ő erre azt mondta, hogy a férfi tanítsa meg a nőt főzni, a nő viszont vezesse rá a férfit a kassza kezelésére. Nem azt mondtam, hogy mindenki különüljön el a kis területére (még ha úgy is fogalmaztam), de annak sem látom értelmét, hogy a felek kétszer annyi energiát fektetnek bele abba amihez nem értenek a nemi szerepek, ahelyett hogy azt csinálnák, amihez értenek.
2016. ápr. 6. 15:14
 7/7 anonim ***** válasza:

A kiegészítéseddel teljes mértékben egyet értek.

Nem egy olyan házasságot láttam, idősebb emberek esetében, anyósomék, stb, ahol úgynevezett hagyományos szerepek voltak - látszólag. A feleség mosott, főzött, vezette a háztartást, mert ugye az a nő dolga, de cserébe papucs alatt tartotta a férjét, és a háttérből, vagy akár nyíltan is ő mozgatta a szálakat.

Nekem furcsa lenne, ha egy férfi tud, és szeret is főzni, csak azért ne főzzön, mert az a nő dolga. Vagy hogy egyedül ő döntsön pénzügyekben, mert az a férfi dolga.

2016. ápr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!