Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Járnátok egy skizofrén emberrel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Járnátok egy skizofrén emberrel?

Figyelt kérdés
Bár biztos azt hisztek, hogy hallucinál és magában beszél, stb. Pedig a skizofrénia nem ilyen.

2016. ápr. 16. 13:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én simán.
2016. ápr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
nem, mivel a skizofrénia öröklődik. nem akarnék ilyen sorsot a gyerekemnek.
2016. ápr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Pszichiátrián dolgozom évtizedek óta, én tudom, milyen ez a betegség. Sajnos, az orvostudomány mai szintjén nem gyógyítható, bár szinten tartható. A magában beszélést már megoldottuk, de az óhatatlan lecsúszást még nem sikerült. Mivel ismerem a betegséget, és tudom, hogy nagyjából mire lehet számítani a későbbiekben, a magam részéről azt mondom, hogy nem, de ettől függetlenül láttam már boldog párokat, ahol vagy az egyik, vagy mindkét fél szkizofrén volt.
2016. ápr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2016. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
3-as, azért sok skizofrén van, aki nem szorul gyógyszerekre, és normális életet él. Minden 100-200. ember az. És ez hogyan öröklődik vajon? Hány % az esélye?
2016. ápr. 16. 14:03
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Csúnya dolog tőlem, de nem.


Nem érezném magam biztonságban mellette, és az öröklődés is aggasztana. Ez van. Van, aki szakállas pasival nem kezd, van, aki magassal, nekem nagyon sok minden mindegy, de egyes mentális és testi betegségek kizáró okok nálam.

2016. ápr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75% hogy öröklődik. nagyobb az esély, ha fiú a gyerek.
2016. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Már bocs, de nem hiszem, hogy ha az egyik fél skizofrén, akkor 75% az esély. Én úgy 10%-ra saccolom.
2016. ápr. 16. 14:57
 9/19 A kérdező kommentje:
Czeizel szerint 12%. Az nem is rossz. És azért nem a világ vége, ha valaki skizofrén. Amúgy meg simán elkerülhető, megfelelő családi háttérrel nem alakul ki, hiába van meg a hajlam. Sajnos nálam nem volt meg a megfelelő háttér. Anyám ugyan szeretett, de nem igazán mutatja ki az érzéseit, és nem foglalkozik velem. Apám meg elég önző ember, csak akkor vagyok jó neki, mikor azt teszem, amit mond.
2016. ápr. 16. 15:02
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van olyan skizofrén, aki nem szorul gyógyszerre, én eddig olyan 4-5 ezret ismertem, ők mind gyógyszerre szorultak. Sajnos, ez a betegség azzal jár, hogy a páciensnek nincs betegségbelátása, ő nem érzi, hogy gyógykezelésre szorul, de ezt a környezete nagyon megszenvedi. Ha már skizofréniáról beszélünk, akkor a kérdésednél maradva inkább választanék olyat, aki elfogadja a gyógykezelést, mint aki olyan skizofrén, aki nem szed gyógyszert, mert szerinte nem szorul rá. Persze kérdés, hogy ezt a rászorultságot orvos állapította meg, vagy az illető maga döntött így.


Az öröklődés kérdése a mai napig nincs 100%-osan tisztázva, nem tudni, hogy valóban a genetika okozza-e, vagy a kora gyerekkori traumák. Egy skizofrén anyának lehet skizofrén gyereke azért, mert örökölte, de lehet azért is mert, mert az anya a betegsége miatt nem tudta jól szocializálni (szeretni) a gyermekét.

2016. ápr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!