Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez bizonytalanság? Gyorsan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez bizonytalanság? Gyorsan elmúló lelkesedés? Miért viselkedik ilyen idiótán?

Figyelt kérdés

Nyáron összejöttem valakivel, akivel elég messze lakunk egymástól, de megbeszéltük, hogy barátok leszünk, csetelünk (tehát kapcsolatot NEM beszéltünk meg, szándékosan).Kb 3-4 hetet tudtuk együtt tölteni.

Miután hazament, még 1-2 alkalommal beszéltünk skype-on, majd eltűnt. Néhány hét múlva- mikor már teljesen felbosszantottam magam azon, hogy szó nélkül elpárolgott - egyszercsak újra megjelent, és elkezdett ömlengeni, hogy mennyire hiányzom neki, és hogy ilyen érzéseket már nagyon rég nem váltottak ki belőle, és akkor is csak egyszer. Meg hogy mégiscsak ideköltözne (azonos a szakmánk), dolgozhatnánk mégis együtt, stb.

Akkor tök boldog voltam. Nagy reményekkel aludtam el aznap éjszaka. Hiszem az az ember, akit a lehető legtöbbre becsülök, elismerek, csodálok, bámulok, akivel nem tudok betelni, magától ilyeneket mondott.


Sajnos akkor beszéltünk utoljára. Ez október elején volt.


A csend egészen a múlt hétig tartott (igyekeztem nem foglalkozni azzal, hogy ő seg.get csinált a szájából, és nem agyalni azon, hogy ez egy ilyen nagyszerű embernél hogyan lehet). Néhány napja újra megkeresett. Azt mondta, hogy hallotta, hogy megyek az ő városába - ez így is van, néhány közös ismerősünknek említettem.


Beszámolt arról, hogy beteg volt két hónapig, jó ideig az ágyból se tudott felkelni, ezért teljesen bezárkózott, és kizárta a külvlágot.


Erről nem tudtam, mit gondoljak, főképp abból az aspektusból, hogy vajon miért nem lehet erről két mondatban értesíteni valakit, akinek előtte annyi szép dolgot mondott. "Bocs, beteg lettem, egy ideig ne számíts rám, pá"- formában.

Én biztos megtenném, ha tudnám, hogy valaki számít rám.


Visszatérve: rögtön felajánlotta, hogy majd keres nekünk szállást, szervez valamit a baráti körében- és hogy másnap majd jelentkezik. Nem jelentkezett se másnap, se harmadnap. Negyedik nap (ez volt tegnap) újra rámköszönt cseten, és annyit mondott, hogy nem tudja, lesz-e szabad hely. Én már meg sem lepődtem, hiszen jó ideje az értetlen rezignáltság, a passzív, lehangolt hozzáállás lett jellemző rám. Nem, nem vártam már semmit.



Összefoglalva azt nem értem, hogy ha nem kíván velem foglalkozni, miért vannak ilyen kirohanásai? Miért mondja, hogy majd ő idejön, együt dolgozunk, meg hogy majd szervez nekünk szállást (mellesleg megemlítette, hogy még nála is lehetne akár aludni), miért csinál úgy, mintha bármi is érdekelné, ha a lendüet épp addig tart, amíg bezárja a csetablakot /leteszi a telefont?


Ha mégse gondolja komolyan, nem érdekli igazából, miért tesz olyan ígéreteket, amire senki se kérte- én valóban nem kértem, sőt, én javasoltam nyáron, hogy tekintsünk egymásra csak barátként, közeli ismerősként, egymás bizalmasaiként.

Isten ments, hogy én bármit ígérjek, vagy hogy őt vegyem rá erre. Ilyenről szó sem volt. Csak hogy nyitottan állunk hozzá, lesz ami lesz.


Azért is furcsa, mert az illető komoly sportoló, kitartó ember, hamarosan tudományos fokozatot fog szerezni a tanulmányaiban, tehát nem mondanám egy csapongó alkatnak.


Talán itt éli ki a csapongást, mert ennek nincs különösen tétje, itt lehet link, nemtörődöm, átléphet a huszonhatodik magától tett ígéretén is, én meg csak nézek közben, hogy mi a frász van?


A nekem tett ígéreteibe menekül, aztán gondolkodás nélkül el is felejti azokat?


Persze neki is vannak rossz tulajdonságai, és tisztán látom, hogy az élete bizonyos helyzeti elől menekül, de miért teremt magának újabb helyzeteket, amelyek elől majd ilyen szánalmas módon szalad el?

Ismertek hasonló embereket?



Annyira kár érte, mert annyira jó ember, és nekem nagyon tetszik. De nem tudok helyette akarni, és megküzdeni a démonaival. Mivel messze van, különösebben hatással se tudok rá lenni, motiválni se tudom erre. :((


2010. ápr. 7. 06:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez a démonnal való küzdelem a napokban nagyon felkapott lett...ne nézzetek ennyi naplót:D Rgyébként fölösleges vele foglalkoznod, mert nem lehet komolyan venni és kész. Nem tudom miért jó neki, de azt tudom, hogy neked ez nem jó.
2010. ápr. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

nem is foglalkozom vele a kelleténél többet, már ősszel eldöntöttem, hogy erre kár energiát, gondolatot, érzést pazarolni. csak furcsállom, hogy ő jön mindig szinte "nem hagy békén"- mintha neki lenne szüksége ezekre a dolgokra.


a démonos dolgot nem értem. nem néztem a naplót sem, itt nincs tévé. mi volt benne?

2010. ápr. 7. 06:21
 3/17 anonim ***** válasza:
Lehet jól esik neki megjátszani a nagyvonalút, de élesben már nem így viselkedik. Sokan hazudoznak cseten, aztán személyesen mást mutatnak. Külön világba menekül, mert nem elég az élete.
2010. ápr. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
személyesen is jól elvoltunk. és cseten visszakozott.
2010. ápr. 7. 07:23
 5/17 anonim ***** válasza:
Nagyon kevéssé ismered még. Lehet, hogy depressziós pl. vagy valami más hasonló gondja van. Ha van közös ismerősötök, érdeklődj tőlük is.
2010. ápr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
tiltástörlés.pont.
2010. ápr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

depressziot enis eselyesnek tartom de az biztos hogy van vele valami konoly gond ha ez nem mentalis akkor eleteben van valami nagy gaz

de en inkabb szemelyisegere tippelek de ami biztos hogy ez amit csinal neki se jo es szarul erzi magat miatta


a masik ami lehet/ne/ hogy csak szeret kis tartalekokat bebiztositani maganak bar ez nem igazan komoly emberekre jellemzo...

2010. ápr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

igen, én is úgy gondolom, hogy valami komoly mentális probléma lehet a háttérben. akárhogy is, sok mindent tenni nem tudok, és már el is döntöttem hogy fogok viselkedni vele, ha mégis találkoznánk.

persze ezt már akkor is eldöntöttem, mikor kiírtam a kérdést.

csak amikor az embert ilyen érthetetlen csalódások érik, akkor jól esik másokkal azon filózni, hogy mi a frász történhetett. valójában sosem fogom persze megtudni, legalábbis valószínűleg nem.

tényleg nagyon szomorú, mert ő olyan fajta, aki ha meghív magához, megrakja a tábortüzet, megkínál itallal, eljátssza gitáron a kedvenc dalodat, és mindeközben szerény és csendes marad, viszont bármikor lehet vele jót beszélgetni.

úgy látszik, csak azzal "tol ki" aki közel kerül hozzá. hát nem jópofa...?:(

2010. ápr. 19. 10:54
 9/17 anonim ***** válasza:
erdekes en sem ertem valojaban mi ez....nekem is volt ilyennel dolgom sot a baratom volt! elkepzelheted mennyit szenvedtem miatta.....:((
2010. ápr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez a tipikus 'Nem akarok semmi komolyat.Egy darabig randizgatunk,mert meg akarlak kapni.Utána mégsem,mert jól érzem magam veled és félek,hogy beléd zúgnék.Ragaszkodom a függetlenségemhez,nem szerepelsz a terveimben...Egyáltalán nem szerepel semmiféle nő hosszútávon az életemben egyenlőre"

Tavaly jártam hasonló módon egy pasival, akiről tényleg nem gondoltam volna, hogy ilyen. Egyszerűen szoknyapecér volt.Nagyon fájt,hogy én sok apró áldozatot meghoztam már azért is,hogy beszélhessünk.Szétmentünk, nem beszéltünk fél évig. Ma már barátok vagyunk, de pasinak biztos nem kellene.Ő mondta ezt is,hogy miért viselkedett úgy velem.

Tele van rossz 'beidegződésekkel', amin szerintem nem lehet segíteni.Csak azokat a lányokat sajnálom,akiket bizonytalanságban tart.

2010. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!