Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért most zavarja a korkülönb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért most zavarja a korkülönbség?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, a férjem 39. 7 éve vagyunk együtt és 5 éve házasok.


Mindig minden flottul működött a kapcsolatunkban, a korkülönbség soha nem volt probléma közöttünk. Semmiben sem.

Az elmúlt 1 évben nagyon sokszor előhozta a témát, hogy én mennyivel fiatalabb vagyok és ő már milyen "öreg lesz" amikor én még csak ennyi meg annyi. Nyilván erre nem tudok mit mondani neki, ezt akkor is tudta amikor megismert, amikor összejöttünk. Ez az egy amin nem tudok változtatni akkor sem ha akarnék :)

Sokszor beszéltünk erről, nem tudja megmondani miért ennyi év elteltével zavarja. ( talán kapuzárási pánik?)

Büszke arra, hogy én vagyok a felesége, és úgy veszem észre nem a korkülönbség zavarja, inkább attól fél, hogy én még milyen fiatal leszek jó pár év múlva is és bármikor úgy dönthetek, hogy elhagyom. Erre csak én gondolok, sosem mondta ezt így. Azért gondolom, mert a barátaitól "cukkolásként" sokszor megkapta / megkapja, hogy "mit tudhat ő", hogy ilyen felesége van mint én. Ami nyilván nekem mint nőnek hízelgő, de lehet, hogy őt ezek frusztrálják?!


Úgy gondolom, hogy az évek azért mellettünk szólnak.

Nem akarom, hogy később is állandóan ez legyen a téma, vagy komolyabb konfliktus forrás legyen.


Volt valaki hasonló cipőben? Fogadjam el, hogy ilyen érzések zavarják őt?


Köszönöm!


27/ N


2016. ápr. 25. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, mindenkinek vannak szorongásai, kellemetlen érzései, amikről sokszor maga sem tudja, hogy pontosan mi is okozza. Szerintem az adott helyzetben az lenne a legcélravezetőbb, ha őszintén és nyíltan elbeszélgetnétek arról, hogy MIÉRT zavarja, mitől tart, mi váltotta ki a szorongását. Ítélkezés és okoskodás nélkül. A tapasztalatom az, hogy ha valaki együttérzést kap, akkor képes megfogalmazni a szorongásai forrását, és a kimondott szavaknak gyógyító ereje van: attól, hogy kimondja, máris szembenéz a félelmeivel és elveszítik a hatalmukat.
2016. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
12 év különbség sok volt, sok és sok lesz. Ez rohadt frusztráló lehet, és az elején nem zavarta annyira de most inkább. Vagy most értek a tipikus hetedik évbe amikor általában szét is mennek a párok. Kapuzárási pánikról meg ne beszélj az olyan 50-60 év között szokott eljönni nem egy 39 éves férfinél.
2016. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Másodszor élek 20+ korkülönbségben, az maga nem okoz semmi lelki - se tesi - problémát.

Ezek csak számok, ennyi együtt töltött idővel szemben elégé száraz, akadémikus dolog ezzel foglalkozni.

Kapuzárás? XD

Arra még van egy két évtizede.

2016. ápr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A saját félelmei miatt zavarja. Mst léptek majd egy periodusba, amikor ő már idősnek számít a te korosztályodnak. Elkezdte magát flusztrálni ezen.

Ő már mindjárt öregszik, te pedig most lépsz majd a virágkorodba! Fél, hogy túl öreg hozzád és hogy boldogtalan leszel mellette, vagy betalál valaki más, aki fiatalabb nála.

Szerintem ebben a helyzetben minél inkább nyugtasd meg és biztosítsd a szeretetedről.

2016. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!


Én eddig is biztosítottam arról, hogy ő kell nekem, és ez az elmúlt évek alatt nem változott. :) És reményeim szerint ( és ha minden így működik továbbra is) még jó pár évig nem is fog változni.

2016. ápr. 25. 14:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Köztünk is 12 év van és néha az én párom is elszólja magát, hogy majd jön egy fiatal pasas, aki elcsavarja a fejemet, de én ilyenkor mindig megnyugtatom, hogy nekem ő kell és senki más. :)
2016. ápr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 omba ***** válasza:

Lehet ám, hogy semmi köze az életkorhoz, a 7 év a misztikus erővel feltörő első mélypont kapcsolatokban.

Az én párom még ennél is többel fiatalabb, nekem eszembe se jut, hogy elhagy, bármikor, bárkiért.

2016. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem sem jutna eszembe, hogy elhagyjam azért mert "idősebb". És rosszul esik ha ő úgy gondolja én képes lennék akár évek múlva is.
2016. ápr. 26. 09:33
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ki kell tartani. Valóban a bűvös 7 év lehet az egyik magyarázat, a korkülönbség sok. Az elején is sok volt és azt elfogadtátok mindketten, de ez sajnos később szokott előjönni, amikor egyre jobban elmélyűl a kapcsolat és egyre több közös pont lesz, amiben szintén ez a korkülönbség fog beleszólni. Akárhogy is van, nem hiszem, hogy emiatt szakítani kellene, 5 éve házasok vagytok, nem hiszem, hogy ez állna közétek, én egy kicsit hagynám őt őrlődni, biztos vagyok benne, hogy csak átmeneti ez a dolog és majd ő is túljut ezen.

Az meg, hogy azzal cukkolják, hogy mit tudhat, ami miatt veled van, ez inkább csak irigység és gondolom a barátai teletömik a fejét azzal, hogy mivel fiatalabb vagy, majd biztosan rá fogsz unni és keresel mást, sajnos vannak ilyen emberek, ezzel nem tudsz mit kezdeni, csak bízni a párodban.

2016. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!