Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm választás elé állítot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm választás elé állított! És nem tudom mi a helyes megoldás! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
24 éves férfi vagyok most fejezem a pedagógiai főiskolát. Családi és anyagi okok miatt nem tudtam hamarabb felvételizni ezért ilyen ilyen "öregen is diák vagyok" Szeretnék tovább tanulni, magasabb fokozat érdekében de a barátnőm megálljt parancsolt. Azt mondta, hogy ha tovább tanulok akkor nem marad velem, mert nem akar még egy évet diák mellett tölteni. Neki már család és létbiztonság kell (autó, jogsi, lakás stb) (amit megértek). És ha tovább tanulok akkor végzett velem egy életre mert elege van a tanulásból. De nekem ez a mindenem, mellette van egy kis kopekem is stb Ő menne külföldre és távkapcsolatba nem megy bele.
2016. ápr. 27. 12:11
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Jogsi, auto , lakas tanari fizetesbol? Ja meg gyerek? Mondd meg neki, h a bank csak adostarssal ad hitelt a lakasra: tehat neki is eleg magas regisztralt jovedelme kell legyen.

Szerintem is kepezd Magad, bar en vmi mast tanulnek a helyedben. Amikor megismert, akkor is diak voltal. A felteteleket ismerte es elfogadta. Most ne valtoztasson rajta.

Nem fer, amit csinal.

N

2016. ápr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
72%
Na azért ez egy kicsit összetettebb dolog... Én 21 évesen végeztem, a párom viszont még egyetemre járt Pesten. Engem is felvettek fősulira, fel is költöztem pestre, hogy szeptemberben elkezdjem a fősulit. Ő már albiban lakott másik 4 sráccal, én lettem az albiban a hatodik személy, mivel annyi pénzünk nem volt, hogy ketten külön albiba menjünk. A röpke nyári szünet alatt egyértelműen kirajzolódott, hogy ez így nem lesz jó, nem normális helyzet az, hogy 5 fiú és egy lány együtt lakik, a lány takarít 5 másik fiú után, stb., ezért abban maradtunk, hogy halasztok, elkezdek dolgozni és egy év alatt összeszedünk annyit, hogy elköltözzünk. Aztán diákmunkával és pici családi segítséggel saját albiban elkezdem én is a fősulit. Szép álom volt... A család nem tudott segíteni, diákmunkával nem tudtunk volna elegendő pénzt keresni, ráadásul láttam a páromon a végkimerültséget attól, hogy egyetem mellett dolgozni jár, éjjelente pedig tanul. Pihenés nulla. Végül 3 év eltelt úgy, hogy én főállásban dolgoztam, a sulit szépen el kellett felejtenem, ő pedig tanult. Mikor végzett, közölte, hogy el akar kezdeni egy másik szakot, én pedig közöltem, hogy nem fogom magunkat egyedül eltartani tovább. Vagy menjen el főállásban dolgozni és mellette estin tanulhat, amit akar, vagy én lépek, mert én a saját álmaimat, a saját iskolázottságomat nem azért adtam fel, hogy éveken át őt eltartsam. Így is ott tartunk, hogy 30 évesek vagyunk és még csak mostanra sikerült összedolgoznunk egy lakásra való önerőt és talán jövőre lehet baba. Ha ő tovább tanult volna, akkor ez mind még most sem lenne meg.
2016. ápr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
81%
micsoda egy H. P.
2016. ápr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

12es: itt nem a lány tartja el, hanem kéne neki lakás, kocsi, és a srác azért ne tanuljon, hogy tegye a segge alá.


a te csávód simán gáz.

2016. ápr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Tanulj, egy nő se éri meg, hogy feladd érte azt, amit szeretnél. Menjen akkor, amerre lát, te meg csináld szépen azt, amit te szeretnél.
2016. ápr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

feltételhez köti, hogy szeret? Akkor ennek már rég vége! Sajnálom :/


És mindemellett sok sikert a céljaidhoz :)

2016. ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam, hogy meglesz az alap diplomám és megyek dolgozni, levelező tagozaton pedig folytatom a magiszterit. Nyári szünidőbe pedig menni dolgozni külföldre ha csak ideglenes munkát kapok valahol. De diploma és képzés nélkül nem lehet jövőt tervezni mert kell valamilyen alap. Én szeretnék Phd-zni is. De mondom még 1x közbe dolgoznék is. Ő egy ápoló + segítenie kell a semmirekellő alkoholista apján és az érzelmileg és agyilag is idegbeteg édesanyján. Én nem akarom hogy valaki is eltartson mennyen helyettem dolgozni mert vagyok olyan felelősségteljes ember hogy pénzt keressek. De nem akarom az álmaimat feladni. Kitűnő tanuló vagyok, diákkori konferenciákon adok elő, csak még sajnos a gyümölcse nem érett be.
2016. ápr. 27. 13:06
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon úgy tűnik, hogy a barátnőd menekül a mostani élete elől, és tőled várja a megoldást.

Gyakorlatilag neked majdhogynem nem csak Őt kell felkarolnod, hanem a családját is.

Én menekülnék...

2016. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
58%

14-es: Értem, de szerintem ez nem így hangzott el, vagy nem hiszem, hogy így kisarkította volna a dolgot a lány, hogy márpedig neki azért nem oké a helyzet, mert kocsit akar a pcsája alá, meg lakást. Ezeket szerintem példaként hozhatta fel a lány, hogy ha a kérdező még sokáig akarja koptatni az iskola padot, akkor ezeket a dolgokat ők soha nem fogják elérni. Legalábbis ápolói fizuból biztosan nem lesz egyhamar kocsi, meg lakás... Ha ezt a kérdést megfordítjuk és a lány írja ki azt, hogy "mit csináljak a pasimmal? Én ápolóként dolgozok, ő meg egyre csak a diplomákat akarja gyűjtögetni és így soha nem fogunk 5-ről a 6-ra jutni", akkor nem csak az én pasimat gondolnád gáznak, hanem a kérdezőt is. Szerintem teljesen jogos a mai világban egy húszas évei közepén járó lánytól, hogy kezdjék el normálisan tervezgetni a jövőt, ne csak a suliról szóljon minden.


Kérdező: "mennyen" :D tényleg pedagógus lesz? :D

2016. ápr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Szükséged van egy hátráltató, kompromisszumokra nem kész, csak a saját érdekeit előtérbe helyező párra?
2016. ápr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!