Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm választás elé állítot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm választás elé állított! És nem tudom mi a helyes megoldás! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
24 éves férfi vagyok most fejezem a pedagógiai főiskolát. Családi és anyagi okok miatt nem tudtam hamarabb felvételizni ezért ilyen ilyen "öregen is diák vagyok" Szeretnék tovább tanulni, magasabb fokozat érdekében de a barátnőm megálljt parancsolt. Azt mondta, hogy ha tovább tanulok akkor nem marad velem, mert nem akar még egy évet diák mellett tölteni. Neki már család és létbiztonság kell (autó, jogsi, lakás stb) (amit megértek). És ha tovább tanulok akkor végzett velem egy életre mert elege van a tanulásból. De nekem ez a mindenem, mellette van egy kis kopekem is stb Ő menne külföldre és távkapcsolatba nem megy bele.
2016. ápr. 27. 12:11
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
80%

19-es, én akkor is ugyanezt mondanám, amit most is: ha ennyire nem egyeznek a céljaik, akkor nincs egymás mellett keresnivalójuk. Egy kapcsolatban a másikat támogatni kell, ezt pedig nem képesek megadni egymásnak egyik oldalról sem. Sztori vége.


A te történetedhez annyit tudnék hozzáfűzni, hogy sajnálatos, ha 4 férfit nem tudtál úgy megcsapkodni, hogy kicsit szedjék össze magukat, hetente legalább egyszer tegyenek rendet, takarítsanak, hogy párod nem állt ki melletted...stb. De az ilyesmi sose 1 emberen múlik, és nem hiszem, hogy az a kapcsolat, ami letöri a másik terveit célravezető lenne. Felesleges idő és energia pazarlás mindenki részéről. Te feladtad az álmaidat, ambícióidat, olyan helyzetbe kerültél, amilyenbe nem akartál, ő pedig szintén lemondott arról, hogy tovább képezhesse magát, jobb helyzetbe kerülhessen a későbbiekben...stb. Félre ne érts, én kívánom, hogy boldogok legyetek, de számomra ez nem lenne megfelelő. Se a te, se a párod oldaláról.

2016. ápr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Leírom még egyszer!

1. Nem kell, hogy valaki eltartson, pénzt keressen helyettem. Pláne nem egy nő!

2. Én az elmult pár évemet a tanulásnak szenteltem, idő energia és pénzt öltem bele.

3. Amint megkapom a diplomámat benyújtom a kérelmemet állás (munka) után.

4. Én még levelező tagozaton szeretném folytatni a tanulmányaimat MA és pHD szinteken (közbe dolgoznék)

5. Ha nem kapnék megfelelő állást, vagy ideiglenest akkor természetesen a nyári főiskola, egyetemi szünetben mennék külföldre dolgozni

6. Nekem nem fér bele, hogy mindent abba hagyjak és dolgozzak gürizzek egy gyárban csak azért mert más szeretné az életét jobbá tenni anyagilag. Pláne annak tudatában, hogy a szülei egy semmirekellő nulla emberek mind lelkileg mind szellemileg

7. Nem vagyok lusta ember, nyaraimat munkával töltöm el, esetek többségében szezonmunkával (mert jobb most nincs a helyzetemben

8. Addig meg nem mehetek teljesen dolgozni, hagyni mindent, még az alapvető diplomámat is mert valaki arra kényszerít.

2016. ápr. 27. 14:55
 23/30 anonim ***** válasza:
75%
És most adtál is választ a saját kérdésedre, nem? :)
2016. ápr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Szakíts vele. Nekem párom még jócskán benne van a tanulásban, 20 éves, előtte a főiskola, most érettségizik. Én már 26 vagyok, egy alapdiplomával, dolgozom, és házakat nézegetek, autóm már van, mondhatni saját erőből.

Nem várom el páromtól, hogy abbahagyja a tanulmányait, bár azzal tisztában van, hogyha hozzám költözik, akkor muszáj lesz dolgoznia, hisz az én fizumból nem tudunk megélni, főleg hogy ő nagyétkű, a kutyám meg tartós beteg. A szülei meg nem támogatnák. Ezért ő levelezőn fogja megcsinálni az alap diplomáját is, de bíztatni fogom a mester diplomára is, és ha akarja, akkor a doktorira is.


Én is tovább akarok tanulni Msc-n, és utána letenni a PhD-t is, illetve a külföldre költözés is a terveim között szerepel. De ezeket úgy tervezem, hogy őt is figyelembe veszem. Szerintem így működik a párkapcsolat.


Igaz, mi nem akarunk gyereket, a házat és az autót pedig én szerzem meg, de számomra ez azért jó, mert ezeket magamtól várom, és nem a páromtól.


26/N

2016. ápr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
55%
#21: bár ez a kérdés nem rólam szól, de ha már boncolgatjuk az én esetemet is, akkor azt hozzá fűzném, hogy én próbáltam rávenni a többi srácot, de mivel ők teljesen jól elvoltak addig is úgy, hogy egy szemétdombon üldögéltek és naphosszat csak pc játékoztak, meg műanyag tányérokból zabáltak, cipőben feküdtek le, koszos alsógatyákat dobáltak szana-szét a lakásban, így én papolhattam nekik, meg a párom is. A vége mindig az volt, hogy "azért, mert a királylány ide költözött, még nem csinálunk kastélyt a disznóólból, mert nekünk eddig ez megfelelt". Ezért döntöttünk a költözés mellett. Azóta már saját lakást vettünk, összeházasodtunk, most épp a baba projekten dolgozunk, tehát nálunk nagyon jól alakultak a dolgok. Nekem olyan munkahelyem van, ahol az eldobott fősuli sem gátol az előre menetelben, mert az a kommunikációs szak, amiről lemaradtam, itt szrt sem érne. A párom/férjem is jó állást fogott ki, millió fejlődési lehetősége van vállalaton belül és előrelépés is kínálkozik, csak még olyan nem volt, ami tetszett volna neki, ezért a karrier még nem annyira indult be nála. A lényeg, hogy nem csesztünk rá semmilyen szempontból. Egy kapcsolat kölcsönös áldozatokról is szól. Egyszerű eldönteni, hogy valaki van-e számunkra annyira fontos, hogy igazodjunk az ő elvárásaihoz. Nem védem a lányt, de azt mondom, hogy ha ő külföldre szeretne menni és jó állást keresni, akkor neki pont ugyan annyi joga van azt kérni a kérdezőtől, hogy menjen vele (és mondjuk kétkezi munkával kint keressen több pénzt, mint itthon éhbérért gürizni pedagógus diplomával, meg agyondiplomázva), mint amennyi joga a kérdezőnek van azt kérni, hogy maradjanak itthon és ő tanulhasson. Mondjuk nem tudom, hogy még mennyi év lenne a phd, ha nem sok és mondjuk 28 évesen már főállásban el tud helyezkedni a kérdező, akkor azért még azt a lakás, autó, gyerek dolgot nem késő beindítani. De valahol meg megértem a lányt is, hogy huszoniksz évesen már felnőtt életet akar élni.
2016. ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Az én nőm támogatna, hogy arrafelé menjek, amit el szeretnék érni.

A többit meg megoldanánk valahogy - vagy később.

2016. ápr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Nálam egyértelmű lenne, lapát a kedves leánynak.

Manipulatív, erőszakos, önző, tetű dolog a "vagy én, vagy xy" típusú választást bedobni egy másik embernek.

2016. ápr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen egyértelmű, hogy az iskolát válaszd!


Életed és jövőd csak 1 van, de barátnőt bármelyik hónapban beújíthatsz!

2016. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Már csak az ultimátum ténye miatt is megérdemli a lapátot. Hát még azért, amire rá akar kényszeríteni!
2016. ápr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ezt a csajt úgy otthagynám mint a fenét, hátra se néznék, az tuti. Pláne ha levelezőn csinálod és mellette vmilyen munkát vállalsz. De amúgy meg mit gondol, ki fog neki létbiztonságot teremteni? Egy tesco eladó, vagy egy közmunkás? ha az én párom nem támogatná az álmaimat, a tanulást meg azt h fejlődjek, akkor onnanstól kezdve nincs miről beszélnünk! Sziaviszontnemlátásra! Egyébként az én szakomon most alapképzésen vannak 26-27 éves csoporttársaim is, soha sincs késő elkezdeni tanulni, vagy folytatni. Ha meg ő ebben nem támogat akkor így járt. Komolyan, ha a karriered és egy csaj között kell választani, akkor karrier... k9zhely: a karriered soha nem fog egy nap azzal fogadni hogy már nem szeret téged. (23L)
2016. ápr. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!