Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Zavar, hogy amikor a barátomma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zavar, hogy amikor a barátommal beszélek, a beszélgetésünk nagyrészében a munkájáról mesél, amiből majdnem semmit se értek. Mit tegyek, hogy ne beszéljen annyit erről?

Figyelt kérdés
Programozó. Én sokat nem értek a programozáshoz, de ő úgy beszél velem, mintha én mindent értenék, Magyarázza, hogy a munkában miket csinált, aprólékosan elmond mindent s engem untat vele. Többször próbáltam elterelni a szót, de akkor mérges lett rám, hogy nem figyelek rá. Ha skypeon magyarázza, akkor az jó, mert közben lefoglalom magam a számitógépen, de ha szemtől szembe, akkor csak bambulni tudok.Közös témáink is vannak, de végül a beszélgetés mindig a munkájára irányul. Régebb is beszélt a munkájról, de nem vitte túlzásba. Megérteni se szeretném, meg otthagyni se, mert szerinte én vagyok az egyetlen barátja, meg az egyetlen akire számithat
2016. ápr. 29. 23:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Itt mindenki barátja programozó :D Az enyém is :D

Megértelek kérdező, nekem szerencsére (jó, ez bután hangzott) nem beszél folyton erről, mert úgyse tudnék hozzászólni. Olyan dolgokról szoktunk beszélgetni, ami mindkettőnket érdekel. Szerintem is szólj neki finoman, lehet megsértődik az elején de ha belegondol, neki se lenne kedve mondjuk állandóan körömlakkokról meg ruhákról beszélgetni :D

2016. ápr. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Őszintén belegondolva, a kapcsolatotokkal ezen kívül minden rendben van?


Az exemmel voltam így, hogy el sem tudtam képzelni hogy miről beszél, de mondta mondta, higy ez így forog az meg úgy sarzs. Tökre hidegedn hagyott, vagyis bosszantotr, vagy nemntudom.

Valamit ezzel kezdeni kell, mert az agyadra fog menni.


A jelenlegi párom pl (sokat dolgozik, otthon meg már főleg nem akar erről beszélni) szóval kezdeményezte, hogy otthon nincs munkáról szó, csak rólunk.

Eleinte fura volt, de nem rossz dolog ez. Szóval megpróbálhatnátok.

Olykor olykor persze beszél munkáról. Pl ha este 10 kor még céges telefont vár es kb mindenkit a pokolba kíván a cégtől, akkor azért elnondja hogy milyen idióta munkatarsai vannak. :D

2016. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Költőnő? ***** válasza:
Két exemnek is programozó. Meg jónéhány barátom is. Néha kicsit már túl szakmai az igaz, de ha számomra mondjuk érthetően mondja el, akkor mondjuk pont érdekel.
2016. ápr. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Költőnő? ***** válasza:
Most olvasom bocsánat. Két exem is*
2016. ápr. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk én vagyok a programozó, barátom még tanul, vegyészmérnöknek. Még jól is jött ki, hogy ő még tanul, mert 1-2 naponta elmondja, hogy épp aznap miket tanultak (sokszor csak "konyhanyelven", néha jobban belemegy, én meg 2 hetente elfelejtem, hogy melyik a kovalenskötés -.-' most épp tudom... de tűri, hogy újra és újra megkérdezem), aztán valamennyire tudom követni. Néha nem figyelek csak helyeselgetek neki, de azt szerintem látja. Pl néha főzés közben nem fogok fel egy szót sem máskor meg pont akkor érdekel. De ő szereti elmondani és az esetek nagyobb részében érdekel is. Én is szeretek a munkámról beszélni neki, ő is próbál figyelni. Örülök, amikor valamit elkezdek magyarázni és jelzi, hogy ezt tudja, ezt már máskor elmagyaráztam. Tök jól esik. Bár ő se mindig fogja fel, hogy mit mondok szerintem, de nem is baj, csak jól esik elmondani. Nagyobb részt meg odafigyelünk egymásra.

Én nem szeretnék olyan emberrel kapcsolatban lenni, akit egyáltalán nem érdekel, hogy mivel töltöm az ébren töltött óráim felét...

24L

2016. máj. 1. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!