Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális a férjem hozzáállása...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális a férjem hozzáállása és én túlzom el, vagy ezt ti sem bírnátok?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időkben egyre inkább az agyamra megy a férjem viselkedése :(

Semmiről nem képes egyedül dönteni vagy elhatározni mit akar, ráadásul az a mániája, hogy mindenkinek fényesre kellene nyalni a seggét a családi egységért, mi magunk meg másodlagosak vagyunk. Nem tudom, hogyan fajult ez idáig, őszintén szólva régen pont az ellentéte volt: önálló ember, aki inkább "le is szarta" mások, főleg a szülei/testvére véleményét. Aztán lassacskán egyre inkább eltolódott a mérleg, hiába jeleztem mindig, hogy ez így nem jó...


Csak úgy röviden az elmúlt 2-3 nap történései, amik ezt kiváltották belőlem:

- tavaszi dzsekit keres magának, pár nap szenvedés után hisztizve kifakadt, hogy ő nem talál magának, keressek én (!!) mire mondtam, hogy nehogymár én keressek neki kabátot, én voltam a szemét. Aztán mégiscsak kerestem, találtam, megrendeltük. Mikor megérkezett, 1 napig arra sem volt hajlandó, hogy felpróbálja (!!), mert neki az nem jut eszébe, aztán én döntsem el, hogy nagy-e, mert ő nem tudja (!!), én küldjem vissza és kérjek másik méretet (!!)

- tegnap felhívta az apja, hogy május hétvégén segíteni kellene 2-3 napot egy felújításon, de még nem fix a dátum, igazából az apósom dönti el. Az apósom egyébként egy nagyon kedves, rugalmas ember. Tudni kell ehhez, hogy én május végén 4-5 napra elutazom repülővel(egyedül), az pont ideális lenne a férjemnek is a munkára. Az utána lévő hétvége viszont nem, mert akkorra szerettem volna a pénteket, csütörtököt kivenni szabadnapnak, hogy együtt lehessünk. Erre egyrészt nem emlékezett,holott 2-3 említettem és a családi naptárba is beírtam; másrészt kijelentette, hogy jó de úgyis biztos csak itthon ülnénk,úgyhogy inkább segít az apjának, ha akkor kellene, mert milyen már az, hogy nem, az apjának csak nem mondhat nemet, itthon lenni meg nem fontos (??)


Mindemellett ha bármi van, megkérdezi a véleményem, aztán megkéredzi az anyját, apját,nővérét, sógorát (ez nem vicc) és utána előhozza nekem megint, hogy most hogy döntsön, mert ő nem tud. Általában annyit szoktam mondani neki, hogy döntsön úgy, ahogy Ő SZERETNE, ne úgy, ahogy mások. Most van egy banki ügye - le szeretne mondani egy szerződést - ami 2 hónapja húzódik, mert nem bír magától dönteni, és hetente megkérdez, hogy mit tegyen :(


Valaki segítsen, és mondja már meg, hogy én vagyok a hülye, hogy ezt nem bírom??? Az idegeim a plafonon, az agyamra megy a kérdéseivel és a nemtörődömségével.....


2016. máj. 3. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Férfi vagyok és én mondom, hogy nem te vagy a hülye.

Rázd meg a nevemben is.

Szólok is az asszonynak, hogy ha valaha ilyen leszek, lőjön be egy árokba és menjen el nyaralni egy nagyot...

2016. máj. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De mi a fenét csináljak?? :'(


MINDENRE van kifogás! A ruhákhoz ő nem ért, az időpontokat ő nem tudja megjegyezni (telefon? emlékeztető?? óriás fali naptár, ahova mindent felírunk:(), a banki dolgokhoz nem ért, ehhez nem ahhoz nem...


egyedül kb. az autó az, amivel kapcsolatban nem az én véleményem/segítségem kell, mert az a hobbija...


kértem szépen, hogy legyen önállóbb, üvöltöttem, szidtam, kiabáltam, sírtam, próbáltam ésszerűen elmagyarázni, mindent kipróbáltam! De az a baj, hogy ez szerinte így normális...

2016. máj. 3. 20:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem mérleg véletlenül? Egyebkent de,marhaidegesito amiket leirtal.
2016. máj. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Vízöntő, én is az vagyok. Nem hiszem, hogy ennek sok köze lenne a dologhoz mondjuk :D


Kikészít...

2016. máj. 3. 22:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyszerűen ne foglalkozz vele. Ne csináld meg helyette a dolgait, mert akkor mindig rád fogja hárítani. Ha kérdez valamit, hogy miként kellene csinálni, mondd azt hogy nem tudod, vagy hogy ez téged nem érdekel. Tuti be fog hisztizni, de csak hagyd ott simán. Majd rájön idővel. Vagy ha nem akkor így járt.
2016. máj. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a férjed? Ha hirtelen változott meg, lehet betegség miatt is (pajzsmirigy hormon hiány, korai kezdetű Alzheimer kór, depresszió stb.) Szerintem nyugodt körülmények között beszélj vele, hogy régen nem ilyen volt, és ő maga nem találja-e furcsának a saját viselkedését. Ha saját maga is furcsának tartja, akkor érdemes lenne egy kivizsgálást megejteni. Simán lehet persze, hogy természetre ilyen, szóval ez csak egy lehetőség.
2016. máj. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha azt mondod, hogy régen pont ennek az ellenkezője volt, akkor itt nagy difi van. Pláne, ha a változás sebessége is nagy.


Tényleg meg kéne látogatnia egy dokit.

2016. máj. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat.


Sajnos ő nem találja furcsának a saját viselkedését, pedig számtalanszor próbáltam már neki elmagyarázni, hogy az, hogy egy felnőtt férfi nem képes magának egyedül cipőt, ruhát, akármit vásárolni (mert nem tud döntésre jutni, stb.) nem normális dolog.


A legdurvább az egészben, hogy rengetegszer kértem már, hogy nézzen utána maga, és ilyen jellegű válaszokat kapok, hogy ő nem tudja hol (hát bakker bemegy a boltba,aztán amelyik tetszik, nem?!), meg nem tudja eldönteni jó-e.


A családos téma még zavaróbb, mert egyre inkább úgy érzem, hogy a szüleit helyezi előtérbe velünk szemben, ami szerintem nem normális dolog egy házaspárnál. Én úgy érzem, hogy mi vagyunk (voltunk valamikor...) egy család, és ha bármi felmerül, akkor a mi érdekeinket kellene előtérbe helyezni, nem másokét.

Nagyon mérgesít, mert széthúzást teremt oktalanul - nagyon szeretem amúgy a szüleit, és nem lenne szükség ilyen felesleges vitákra, mert velük bármit meg lehet beszélni.A férjem viszont kérdezés nélkül eldönti, hogy inkább azt csinálja, ami a szüleinek jobb lenne; tekintet nélkül arra ez engem mennyire bánt vagy nekünk mennyire alkalmatlan.


Egyébként ez a teljes fordulat 4-5 évet vett igénybe, és elég fokozatos volt.


Ha betegség lenne, felismerhető lenne egyébként részletes vérképen pl., vagy ennyire nem nyilvánvaló? Mivel azt évente csináltat, és mindig kitűnő az eredménye. A pajzsmirigyet tudom, hogy kimutatja, mert az nekem is van.


Azt a tanácsot mindenképp megfogadom, hogy nem fogom helyette megcsinálni a hülyeségeit, akárhogy is hisztizik. Igazatok van, nem engedhetek mindig a végén...

2016. máj. 4. 21:31
 9/10 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigy betegségen kívül nem biztos hogy az idegrendszeri betegségeket kimutatja a vérkép, de mint írtam, teljesen lehetséges, hogy csak ilyen a természete. Elég ha csak azt figyeled, nem rosszabbodik-e.


Egyébként azt hallottam, ha valaki nagyon nem tud választani például két dolog között, az általában azért van, mert gyakorlatilag nincs lényeges különbség a kettő között. Javasold neki, hogy ilyenkor feldobhat egy pénzt, vagy ec, pec kimehetsz... szóval kár az időt húzni vele :).

2016. máj. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nagyon jó tipp, hogy feldobjon egy érmét :D Bevetem majd.
2016. máj. 6. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!