Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim szerint ez nem normális, tényleg ekkora gáz lenne?

Figyelt kérdés

A párommal 2 éve vagyunk együtt, bárhova ha megyünk szórakozni/randizni megfelezzük a költségeket, a barátom kèrésére. Amikor még ismerkedtünk ő fizetett mindent,de aztán elmondta, hogy szerinte az 50-50% lenne a fair.

Anyáék kiakadtak, mert a pasim jól keres,és igazán negtehetné ezt, plusz egy úriember nem így viselkedik szerintük, nagyszüleim nem is beszélnek vele emiatt.

Nekem ezzel semmi problémám nincs, anya szerint szakítóok...Mit tegyek? 20/l(párom 23/f)


2016. máj. 24. 22:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Szüleid golddiggert akarnak belőled faragni.

Vannak alkalmak, amikor illik, ha a fiú 100%ban fizet, de állandóan szerintem nem fair tőle elvárni. Mondjuk ha kettőtök anyagi helyzete ég és föld, akkor érthető okokból szabad hagyni, hogy többször fizessen, de elvárni akkor sem.

2016. máj. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
91%

Szerintem egy kapcsolat elején, amíg randizgattok, addig úgy illik, hogy a pasi fizet. Miután összemelegedtetek, akkor 50-50. Bár, ha én jól keresnék, akkor én fizetném az ilyen dolgokat.

Az ember szociális helyzete nagyban befolyásolja az ilyen helyzeteket igazából.

2016. máj. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Anya szerint ez nem anyagi, hanem elvi kérdés. Szerinte a férfinek kutya kötelessége fizetni.
2016. máj. 24. 23:00
 4/27 anonim ***** válasza:

Igazából itt az is kérdés hogy te dolgozol-e, párod dolgozik-e, ha igen mennyit keres(tek)? Mert ha a szüleid finanszírozzák a fél randikat az zavarja őket inkább... Jogosan. Plusz az se mindegy hogy mennyiszer és hová jártok el pl havi 2x mentek el olcsóbb helyekre, amit simán kifizethet a pasi ha jól keres ráadásul és te nem dolgozol vagy hetente vagy drágább helyre mert akkor oké hogy feleztek. Ha drágább helyekre akartok járni azt saját pénzből kell megoldani. Oké hogy a pasid jól keres, de ha nem dolgozol akkor figyelembe kéne ezt is vennie.

Viszont van amit tényleg illene a pasinak néha-néha és fordítva is pl ha főzöl egy randi vacsit otthon.

Mert nálunk pl párom amíg nem dolgoztam nem fogadta el az 50%-os dolgot, mindent ő fizetett, később behoztam ezt, plusz közben is mindig megcsináltam azt amire nem volt ideje a meló miatt vagy kedve, hisz nem volt miből felezni, a szüleim pénzét meg nem akarta, hisz nem velük randizik.

2016. máj. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Én 170 ezret keresek ő 300 ezret. Nem megyünk drága helyekre, mozi, normál étterem stb. Viszont ha főzök otthon akkor abba is belead pénzt.
2016. máj. 24. 23:09
 6/27 A kérdező kommentje:
*ő is
2016. máj. 24. 23:10
 7/27 ~OnLány~ ***** válasza:
100%

Ismerek olyan felnőtt párt, akik (külföldiek) mindketten nagyon jól keresnek, de akárhová is mennek, étteremben ugye csak egy valaki fizethet, akkor a férfi szokott, de miután hazaértek a nő visszaadja a költségek felét.

Na ez is fura számomra.

2016. máj. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
Ez így szerintem rossz felfogás. Ha valaki nem keres valami túl jól, akkor nem várhatja el tőle az ember, hogy mindent álljon. Ha jól keres is, akkor is jobb ha megbeszélitek. Ha nektek így jó, akkor nincs ezzel probléma.
2016. máj. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
96%

20 évesen 170 nettót kapsz ő meg 23 évesen 300-at? Az nem piskóta azért Magyarországon. :D Mi az Isten a munkátok, csak kérdezem?!


Szerintem ez esetben elég gáz, ha majdnem dupla annyit keres és mégis felezni akar mindent. Nem mondom, hogy mindig csak ő állja a dolgokat, de illene nagyobb részt neki fizetnie, ha amúgy sem jártok extrém drága helyekre.

2016. máj. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is felezem a költségeket barátommal, bár egyikünk sem dolgozik. Szerintem ez így fair. Egyszer én fizetek, egyszer ő. Moziban egyikünk a jegyet veszi, a másik a kaját, stb. A védekezés is így van megoldva.

19L

2016. máj. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!