Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy éve élünk együtt párommal....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy éve élünk együtt párommal. Nála lakunk, elvileg nem lehet beleszólásom, de mégis zavar: kint van a volt párja fotója a nappaliban, a hálószobában. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Eddig elnéztem, bár mindig ideges leszek, amikor rátéved a tekintetem. A nő hagyta itt őt a gyerekkel, és a kapcsolatuk megromlásért is nagyrészt ő a felelős. A nő a gyerekkel kb. napi szinten beszél, a párommal is hetente többször telefonon, vagy neten. Párom azt mondja, az anyuka "volt, van és lesz", ami nem lenne gond, ha nem játszaná el azt a szerepet, hogy ő a szegény, magányos nő, akinek szüksége van az exe baráti távtámogatásra. Egy adótartozását is ki akarta vele fizettetni, és egy idő után már a gyerekért sem ő jött külföldről, hanem az apukát kérte, hogy szervírozza neki, mert ő nem tud szabit kivenni. A beszélgetéseik idején távozom a helységből, mert nem bírom hallani azt a bensőséges hangnemet, amit egymással megütnek. Az a nemnormális, amit ők csinálnak, vagy én, amiért ezt tűröm, vagy tűrnöm kellene? Mindent én csinálok itthon, ami rendes esetben az ő feladata lenne, párom keveset van itthon, nem nagyon tud segíteni. A fia is nehéz eset tanulás, őszinteség szempontjából, ráadásul a szemtelen kamaszkor kezdetén. Féltékeny a gyerek is, meg az anyuka is. Ugyanakkor az apukának szerintem nosztalgiája van a "régi szép idők" felé, amikor még fenntartható volt a kapcsolat. Kirekesztetettnek érzem magam, bár azt mondja, szeret. Azt hiszem, a szívéből túl nagy rész az exé, és én nem kapom meg azt a figyelmet, amire szükségem lenne. Szeretnék még gyermeket, ő miattam belemenne, de nem igazán fontos neki... félek vele beszélni erről, mert jobb esetben hárít, megmagyarázza, rosszabb esetben veszekedés lenne. Lenne nyáron egy hónapunk gyerekek nélkül, legalább addigra venné le azokat a képeket... de lehet, hogy inkább a költözést kéne szerveznem, hiába, hogy szeretem őt.
2016. máj. 26. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ott laknak a gyerekek? Akkor érthető, ha kint van az anyjuk fotója.

Egyébként az jön le, hogy ő nem zárta le a kapcsolatot lélekben, nincs túl rajta.

A helyedben én nem terveznék vele közös gyereket, ahhoz minimum az kell, hogy feleségül vegyen. Ha azt megteszi, akkor már túllépett.

2016. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted a gyerekek miatt van kint a kép?? Kint van a hàlóban, ahol veled szeretkezik?? Ez dúrva! Miért nem a gyerek szobàban dìszeleg akkor?

Halottam egyszer, sok làny féltékeny arra a nőre aki a pàrjànak (először) gyereket szűlt-nem rád vontkozik ez. De az indoklàsa lehet, hogy igaz. Megkapta a nőtől a csalàdot, amire gondolom nagyon vàgyott ez pedig pàrodnak akkora ajàndék volt, amiért nagyon hàlàs mindörökre.

Érzed olyan erősnek a kapcsolatotokat,hogy ha az ex vissza akarnà szerezni a pàrod nem tudnà? Korodat nem ìrtad, de szerintem maximum 30-33 vagy, de ha ennyi vagy fiatalabb azt tanàcsolom keress egy hozzàd való pasit mert te csak màsfeledik vagy a kapcsolatban. Fiatal nőként talàlsz jobbat hidd el.

2016. máj. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A hálóból legalább kivihetné más helyre. De végülis az anya szerepet ő tölti be csak szerintem nem igazán érdekli őt a gyerek sem. Párod szerintem sem tette még túl magát rajta úgy hogy legyél vele türelmes. Kérd meg hogy leaglább a hálóból vigye át más helyre a képet mert téged nagyon zavar. Ha nem akkor mondd meg neki hogy ez így nem fog menni.
2016. máj. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul vagyok az ilyen pasiktol. Szerintem hagyd ott. Nekem ugy tunik hogy ő nem veled él hanem az ex emlékével. Téged meg házvezetőnőnek tart
2016. máj. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon gáz.

Szerintem ne hagyd magad tovább kihasználni, családot meg végképp ne tervezz vele, mert neki már van egy és az nálad sokkal fontosabb neki. Ezen egy gyerek sem változtatna viszont te meg a gyereked jól megszívnátok.

Egyértelmű hogy még odavan az exfeleségért, te csak egy pótlék vagy, aki vezeti a háztartást és alkalmas a szexre.

2016. máj. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1-es: igen, az egyik az övé, a másik az enyém, tehát egy közös gyerekük van.

Legyen kint a fotó, de ne a nappaliban, hanem a gyerek szobájában (ott is vannak, az nem zavar, még én kereteztem be neki!), de a hálószobában pláne nincs helye.

Négy éve élnek külön, előtte 7-8 évig voltak együtt, de az utolsó hat évben már nem volt szexuális életük, mert az anyuka ólajtó méretűre zabálta magát a terhesség alatt és utána. Mert azt hitte, majd úgy is működni fog. Nem működött, és még ő volt megsértődve...


2-es: igen, ezt mondta ő is, hogy élete legnagyobb ajándéka a gyerek és ezt a nőtől kapta, és ezért mindig hálás lesz neki.

Oké, én is a fiam apjától kaptam a fiam, de egy görény volt, ezért csak a szükséges kapcsolatot tartom vele.

Ez a nő is az volt, mert hagyta tönkremenni a kapcsolatot aztán itthagyta őket a pi**ába. Akkor minek sztárolni? A párom azt mondja, hogy nem kezdené vele újra és soha többé nem tudna bízni benne. Akkor miért nem zárja le?

30 leszek a nyáron. Találnék jobbat... lehet, de ha szeretem, nem megy egyik pillanatról a másikra, a szakítás sem, ezért őrült módon még mindig a megoldáson gondolkodom...

Az elején vicceskedve mondott olyat, hogy a visszafogadáshoz minimum le kellene fogynia, de aztán hamár azt mondta, hogy engem nem cserélne senkire.


3-as: ha érdekelte volna a gyerek, azzal kezdte volna, hogy megmenti az apukával a kapcsolatot, de azt is leszarta.


4-es: fején találtad a szöget! Így kerültem ide, háztartást vezetni, abból lett hamar kapcsolat, mert már mindkettőnknek hiányzott a közelség.


Volt a gyerekkel olyan konfliktusom, ami miatt dobhatott volna, de megtartott és az anyuka előtt is kiállt mellettem.

Ezután, amikor kivitte a gyereket az anyához, közölte vele, csak akkor viszi ki neki, ha engem is elfogad. Tehát ilyen értelemben, ha eleinte lazábban kezelt is engem, mostanra fontos vagyok neki... de még mindig túl erősnek érzem a másik nő hatását...

2016. máj. 26. 18:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Mikor váltak szét útjaik? Ha még friss kb pár hónapos de még ha fél éves is akkor is nehezen teszi magát túl rajta. Ez nem így működik csak mert neked nem tetszik. Te belementél ebbe a kapcsolatba és már akkor is ott voltak a képek.
2016. máj. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utóbbi vagyok most látom hogy 4 éve vannak külön akkor viszont neked adok igazat.
2016. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Érdekes a történet, elgondolkodtató. Ultimátumot adnék."Le veszed a képeket onnan, ahová nem való és minimálisra csökkented a volt feleséggel a kapcsolatot. Csak a gyereket érintő témában beszéltek.Azt is rövidre zárva.Ha záros határidőn belül nincs változás, elhagylak." Hátat fordítasz és elmész, hogy esélyt se adj a vitának. Ha fontos vagy neki, elgondolkodik.
2016. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-es, gondolkodtam ilyesmin, de ha magától nem megy a dolog, csak ultimátumosdival, azaz erőszakkal, érdemes? Pláne, ha megideologizálja, megmagyarázza úgy, hogy a végén még én kérjek elnézést... Ő manipulatív, én meg manipulálható.


És lehet, hogy azt mondja, oké, sőt, az itthoni beszélgetések száma csökkent is, de amikor munkahelyen van a párom, ott is szokta hívni. Hallottam már, hogy a gyerektől kérdezte, otthon van-e apa? Nem akarom, hogy "sarokba szorítva" érezze magát, úgy elüldözhetem magam mellől... ráadásul épp az ex "karjaiba", már virtuális értelemben.


Mert az, ha nem is élő kapcsolat, de már ismeri, megszokta, stb. Engem csak egy éve, bizalmatlan, mert "új" vagyok, arról legalább biztosan tudja, hogy megbízhatatlan, de a csevegés komfortérzetet ad neki, stb...


Ezért is gondolom az eszemmel, hogy külön kéne mennünk, mert én még tényleg szeretnék saját családot, gyereket, de ha rám sincs elég kapacitása, plusz egy gyerekre hogyan lenne? Külön programjaink sincsenek, csak néha hétvégi bevásárlás..

2016. máj. 27. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!