Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig lehet fenntartani egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig lehet fenntartani egy kapcsolatot úgy, hogy ha a pasi csak kb másfél napot van otthon egy héten, mert kint dolgozik?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt, tavaly eljegyzett, és közös lakásban is élünk.A 3 év alatt kb a felét úgy éltük le, hogy hol hollandiában volt, hol romániában, hol csak simán belföldön hetelt, most meg ausztriába jár ki. Úgy érzem fárad a kapcsolatunk. Fárad a pénztelenség okozta stressz miatt, hogy nem tudtunk egy albérletből még előre lépni, mert valami mindig volt. Én beteg vagyok fél éve, azóta nem is tudok dolgozni. Megőrülök a saját tehetetlenségemben és romlik a kapcsolatom a folytonos különlét miatt. Nincs más témánk napi szinten a telefonban, mint hogy neki milyen szar napja volt, és hogy én milyen befordult vagyok. Ennyi. Nincsenek közös programok. Hazajön, szombaton délelőtt pihen, én közbe kimosom a cuccait, bevásárolunk, főzünk , eszünk és az este a tévé előtt zajlik, mert fáradt. Vasárnap felkelünk, délelőtt főzünk több félét, hogy tudjon főtt kajákat vinni a következő hétre és délután 3-kor indul is vissza. Nekem meg folyton görcsbe a gyomrom, hogy ez így meddig működhet. Minden héten más a terv, hogy mi legyen. Keressen kint albérletet, és menjek utána, vagy költözzünk az ő szülővárosába ahol csak fele annyi km lenne a hazaút és nekem is több lehetőségem lenne, mert nagy város, de ugyanúgy nem látom hétköznap. Vagy vegyünk egy felújítandó házat itt, ahol most élünk és telepedjünk le itt. Mert ez vidék, olcsóbbak a házak, stb. Mindeközbe tele vagyok kételyekkel a kapcsolatunk stabilságát illetően. Gyereket biztos nem fogok vállalni így, hogy apja nincs. Én is nehezen viselem ezt a sosincs itthon témát, nem még egy gyereket vállalni. Mások hogy bírkóznak meg ilyen helyzetekkel?
2016. jún. 1. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem fontos neked ez az ember, az látszik.
2016. jún. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kívülállóként valóban te tűnsz fel most rettentő rossz színben. Ezért is jó, hogy itt kérdezed, és nem csak a saját részre hajló barátoknál/szülőknél.

Ő mindent megtesz, azért hogy előrelépjetek, de munkanélküli vagy, és mégis te vagy az elégedetlen...

Barátom 1,5 évig csinált végig távkapcsolatot több ezer km távolságból, és csak néhány havonta találkoztak egy rövid időt.

Ehhez képest jobb a helyzeteteket.

Ennyivel közelebb lenne a munkahelye, több időt tudna veled lenni a kevesebb utazás miatt, akkor költözzetek oda. Neked vesztenivalód úgy sincs, mivel jelenleg úgy sincs munkád, így talán még találsz is. (Anyum régi munkahelyén egy tolószékes nő dolgozott, egy irodában, szóval nincs lehetetlen :) Arról nem is beszélve, ennyi áldozatot te is igazán hozhatsz, ha ő már ilyen messzire és ennyit jár dolgozni, hogy fenntartson kettőtöket.

Ha csak 100 ezer ft vinnél haza, már az is 600ezer megtakarított pénz lenne kettőtök számára, ha tudnál dolgozni, és nem lennél beteg.

Szóval az előrelépés már is sokkal könnyebb lenne


Nem értem neked miért lenne jobb, hazaköltöznél szülők nyakára és megkönnyebbülés lenne ha otthagynád?

De mondom, ez számomra nagyon ellenszenves hozzáállás

2016. jún. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat! nem sertodok meg, ha ilyen normalis hangvetelben valaki ra mutat arra, hogy esetleg szar a hozzaallasom a dolgokhoz. Köszi 2. valaszolo!

Az o szulovarosaba azert nem szivesen mennek lakni, mert nem akarom, hogy a régi iszakos haverjai elo kerulnenek es visszarantsak a kocsmaba amibol en anno kirangattam. Azota nem iszik. A csaladtagjai is iszakosak, apja, huga, sogora.... Ok mind ott vannak bekerulnenek a kepbe. Anno a kapcsolatunk elejen ugyanez volt a kerdes, hogy ide koltozzunk ahol en lakom, vagy oda ahol o. Ugyanezert nem akartam az o varosaba koltozni, amit most leirtam. Bar ettol eltekintve, minden mas szempontbol jobb lenne ott elni, ezt elismerem en is.

Nekem psziches betegsegem van. Panikbetegseg, eros szorongassal. Munkahelyen jott elo, azota kb elo halott vagyok es nem talalom a kiutat, teljesen bedaral. Azelott sokkal terhelhetobb voltam, eletvidam, stb.... most ott tartok, hogy kilepek az utcara es rosszul leszek. Biztos lesz aki lehisztizosoz emiatt, vagy bolondnak titulal es majd ide bofogi, hogy jobb is lenne a paromnak nelkulem.

Egyebkent 26 es 33 evesek vagyunk

2016. jún. 1. 10:15
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg igazad van.


Egy kapcsolatot nem lehet fenntartani heti 1 nappal.

Mind szép és jó, hogy értetek dolgozik, de TE IS KETTŐTÖKÉRT DOLGOZTÁL amíg beteg nem lettél - amiről nem te tehetsz. Gondolom meg szeretnél gyógyulni, keress fel egy szakembert, ez elengedhetetlen hozzá!


Ez a távkapcsolatosdi pedig csak ideig-óráig működik, a végtelenségig nem.

Egy kapcsolatot nem az tart fent, hogy a másik gürizik és tolja haza a pénzt, hogy jajj jó legyen kettőjüknek, hanem az, hogy együtt töltenek időt a felek, közös élményeket szereznek, egymás támaszai.

Hiába van pénz, ha nincs meg mellé az érzelmi kötődés, ami viszont x idő alatt elhal, ha nem tudnak közösen időt tölteni.


Így kire tudsz támaszkodni, a mindennapi problémák megoldásában?


Szerintem üljetek le komolyan beszélni, hogy mégis melyik megoldás lenne a legjobb mindkettőtöknek. Ha megvan, akkor kitűzni egy időpontot, és addig kibírni.

2016. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az édesapám a mostohaanyámmal (új, második feleségével) így él már 3-4 éve. Kijár kocsival dolgozni Németországba úgy, hogy olyan 1-1,5 napnyi időt tölt itthon aztán hétvégén. Jól megvannak, nem látszik semmi nagyobb baj a kapcsolatukban.


Bár édesapámról azt is el tudom képzelni, hogy közben odakint is lehet neki barátnője, de ez csak feltételezés a vele való múltbéli tapasztalatok alapján.

21/L

2016. jún. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Számomra ez nem lenne opció amit ti csináltok, ez nem kapcsolat. Bár nem tudom mit vársz. Ha az utcára nem tudsz kilepni, hogy akarsz külföldre költözni vagyis másik varosba? Neked kéne először is összeszedni magad. Vagy mit vársz hogy költözzön haza a párod és neki se legyen munkája? Az ő szülővárosába nem akarsz menni.. Ha itthon nem boldogultok akkor csak az marad hogy kimész te is. De ez így valóban nem jó, én nem élnék távkapcsolatban.
2016. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4# ez mind szép és jó, igazad is van tulajdonképpen de elolvastad tovább is? Ahol a kérdező lakik nincs munka. Máshova költözni nem akar. Szerinted akkor maradjon itthon a pasi is hallgassa a kérdező problémáit aztán legyenek fényevők?? Én sem élnék távkapcsolatban de jelenleg örüljön hogy legálabb egyikőjüknek van munkája.
2016. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7!


Hol írtam, hogy költözzön haza a pasi? SEHOL.


Én azt írtam, hogy igaza van a kérdezőnek abban, hogy így nem fog megmaradni a kapcsolat, ez nem élet így, hogy sosem látja a párját.

Írta azt is, hogy hiába költözne a párja szülővárosába, ugyanúgy nem látná a párját, csak kicsit hamarabb érne haza. Tehát konkrétan semmi sem változna, max annyi, hogy ha a kérdező meggyógyul, könnyebben találhat munkát. De mint írtam, mi értelme a pénznek, a szép lakásnak, ha az ember kvázi egyedül él benne, és nincs mellette a párja?


Én nem láttam, hogy a kérdező azt írta volna, hogy nem akar költözni. Persze, megértem hogy nem akar az iszákos családhoz és barátokhoz visszaköltözni, ha már egyszer sikerült a párját kiszedni a rossz közegből.

De nem jelentette ki, hogy nem akar sehova se költözni.


Valamint azt írtam, hogy üljenek le, gondolják át, milyen lehetőségeik vannak, és hogy melyik lenne számukra a legideálisabb, és arra készüljenek rá.

2016. jún. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ne vitatkozzatok :)

Költöznék én, csak voltunk mi már együtt külföldön a kapcsolatunk elején, és nagyon nem sült el jól. Es nem bízok a páromba, hogy nem csábulna el megint kocsmatölreléknek, mivel kb mindenkije iszik. Én meg nagyon nem iszok, még alkalmi szinten se. Anno is rengeteg balhe volt, mert én voltam a sárkány, aki el akartam választani az iszákos haveroktól.Szoval nem egy problemamentes kapcs ez... pedig amúgy mennék, engem nem köt ide semmi nagyon.

2016. jún. 1. 12:15
 10/13 anonim ***** válasza:
Azert vmi melo nem artana tenyleg,ha csak 4-6 oras is,vagy nem minden nap aztan bele lehet abba is jonni.A penz is jol jon es nem azon kattogsz,hogy mi az amivel elegedetlen vagy.Ha van kis kereseted abbol vagy tb-re ha van lehetoseg elkene menned pszichiaterhez,hogy valamennyire eletkepesse tedd magad.Az hogy otthon bevagy fasulva csak megrosszabba teszi allapotod is.Tudom milyen ez,nekem is ez van sajna.Ha vege lenne kapcsolatodnak akkor mi lesz veled? :S Meg van eselyed kimaszni a godorbol.A ferjed is ha hazajon ink dobd fel vmivel,persze faradt de csak akarnikell.Ha elmesz dolgozni es neki nem kell annyit gurizni tobb ido jutna magatokra is.Meg ha csak takaritani,mosogatni v barmi.Ha meg van jo vegzettseged akkor abba,de barmi jo csak legyen ;)
2016. jún. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!