Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem toleránsabbak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem toleránsabbak, megértôbbek egymással a párok?

Figyelt kérdés

Azt érzem szinte minden kapcsolat azon csúszik el,hogy csak egy oldalu a figyelem,nincs megértés...


Pl olvasom itt is akérdésekben,hogy elmegy valaki vizsga utàn bulizni,anélkül,hogy együttérzôen megbeszélni a pàrjàval,akinek viszont nem sikerült a vizsga...


De ezt az életben is érzem,hogy elmennek egymàs mellett a parok,anélkül,hogy törôdnének egymàssal,vagy egymàs életével,vàgyaival,besértôdik mindkét fél,es sértettségben felborìtjak azt amit eddig felépìtetek..legyen az anyagi,vagy lelki dolog,pedig egy kis odafigyelessel,es kevesebb ônzéssel meglehetne tartani azt a szàlat amit egymàs között szeretetben épült..

Ti mit gondoltok errôl?

Hogy làtjàtok?



2016. jún. 4. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyetertek.

nalunk pl sok az,amiben elterunk,en tolerans vagyok,o nem.

pont nem reg mondtam,hogy pedig erre szukseg lenne az o reszerol is..

2016. jún. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az emberek önzőek, kompromisszumképtelenek, sok esetben nem "értek még meg" egy komoly párkapcsolathoz, csak hiszik magukról, hogy igen... Emellett ma már minden és mindenki eldobható, lecserélhető, pótolható.
2016. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát én most igazán ezt érzem. Velem nemrég szakítottak és azt érzem, hogy külső problémák miatt lett vége az egésznek és nem azért, amiért mondta (lehet nagy a korkülönbség, veszekedések). Aláírom, én indulatos ember vagyok, könnyen felkapom a vizet butaságokon, ártalmatlan dolgokon, de szerintem meg tudtam volna változni. A másik, hogy azért voltak veszekedések, mert én rosszul viseltem, hogy keveset tudunk találkozni, ill. hogy a páromnak néha "el kellett vonulnia" a világ elől, amikor besokallt és én akkor nagyon aggódtam érte, nem tudtam mi van, elege lett-e, stb. Tehát most úgy érzem, hogy nem adtuk meg egymásnak az esélyt, úgy érzem, nem volt velem őszinte. Ha meg tudtuk volna rendesen beszélni a dolgokat, akkor együtt meg tudtuk volna oldani. Így csak azt érzem, hogy a párom egy akadály miatt kiugrott a kapcsolatból, mert sok minden összejött neki és ezért én most csak csalódottságot érzek. Szerintem egy kapcsolat akkor kapcsolat, ha közösen építjük.
2016. jún. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-as: szerintem azért ugrott ki a kapcsolatból, mert elege lett belőled. Ne haragudj, nem kést akarok forgatni Benned, de éltem már át hasonlót, ahol a másik fél ugyanígy vélte, mint Te... a válasz egyszerű, nem szabad túlkomplikálni. Neked is jobb, minél előbb megérted, annál előbb lezárhatod magadban, és túl lehetsz rajta.
2016. jún. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez a vizsga után bulizás olyan dolog, hogy ha már 2 hete lebeszélt,e és az egész baráti társaság hoppon lenne miatta, akkor meg azért bunkó. Én amúgy nem tartom nagy veszteségnek ezt, hogy a párom nem szomorkodik velem. Mondom ezt úgy, hogy elég maximalista vagyok, de nem tudom, miért jó otthon sírni, ha valami nem jön össze, és még a másik napját is elrontani.



Mindezt csak azért írtam le, hogy lásd, a dolgok nem ilyen fekete-fehérek, az itteni kérdések jelentős százalékát azért meghallgatnám a másik fél oldaláról is.

2016. jún. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolso,a kérdés úgy hangzott,miért nem tolerànsabbak és megèrtôbbek?Erre a kérdésre vàlaszoltàl??

Értem én hogy mindennek két oldala van,és egyet is értek!

A megértés nem ott kezdôdik hogy nem engedné el a pàrjàt vagy otthon kéne maradni,amit mondjuk meglehet tenni egy kor sms sel is,hanem arrol hogy megkérdezte e tôle,hogy nem jönne el,és megvigasztalta e,érzett e együtt??Abba a kérdésbe utólag szolt a kedves pàr,és ez anem mindegy!!

2016. jún. 4. 21:59
 7/10 A kérdező kommentje:
3-as megértelek,én is jól tudom,milyen ha nem veszik figyelembe az érzéseidet,az ilyen hadd menjen,ne szomorkodj!
2016. jún. 4. 22:02
 8/10 anonim ***** válasza:

"hanem arrol hogy megkérdezte e tôle,hogy nem jönne el,és megvigasztalta e,érzett e együtt??Abba a kérdésbe utólag szolt a kedves pàr,és ez anem mindegy!!"


De erről nem írtál.

2016. jún. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A legnagyobb baj az, hogy elértéktelenedtek, elsekélyesedtek a párkapcsolatok. Könnyen kapható mindenki, ezért felszínesek a kapcsolatok, leginkább csak a szexről szólnak. Egy guminőért, egy cserélhető ágybetétért nem fog otthon maradni a fiatal, ha szórakozni vágyik. Egy ágybetétet magával sem fog hurcolni, hogy ott szégyenkezzen vele.
2016. jún. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Köszönöm a kedves szavakat! Még mindig szörnyen érzem magam s elég sokszor sírok is, de nyilván ezzel nem vagyok egyedül, más is van ilyen helyzetben. Tulajdonképpen 23 éves létemre ez volt az első "komolyabb" kapcsolatom s ő volt az első mindenben nekem, tehát így még nehezebb a felejtés... De hozzá kell tennem, hogy én még mindig ugyanúgy szeretem s nem hiszem, hogy ez az érzés valaha múlni fog. Nagyon rossz, hogy nem tudom mi van vele. S az egész szakítás ellenére én őt egy nagyon jó embernek tartom, aki tiszta szívű és vele egy barátot is elveszítettem. :(
2016. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!