Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek a párkapcsolatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a párkapcsolatok egyformán szólnak mindkét félről?

Figyelt kérdés

Mert én egyre inkább úgy érzem, hogy sokkal inkább a férfiakról szól és számukra előnyösebb az egész.

Manapság egyre gyakoribb, hogy a lányok igyekeznek a lehető legtudatosabban és felvilágosultabban állni egy kapcsolathoz, folyton azon igyekeznek hogyan tehetnék jobbá a kapcsolatot és a szexet, hogy a párjuk boldog legyen, ne csalja meg őket, ne keressen mást, stb.

Közben a legtöbb férfinak az aggodalmai a teljesítményét illetően kb ott megállnak, hogy elég nagy-e a farka vagy hogy elég magas-e. Esetleg ha a barátnője nem élvezi a szexet az kissé piszkálja a csőrét, mert akkor az Ő Férfiassága csorbát szenved (nem is azért, mert akkor ő rosszat okoz másnak). Olyat szinte alig látni hogy egy férfi kér segítséget, hogy mivel dobja fel a kapcsolatot, okozzon örömet a lánynak, stb. Vagy ti úgy vagytok vele, hogy ha már hősiesen megszereztétek a lányt (ie. ráírtatok a társkeresőn), akkor onnantól soha többé nincs semmi dolgotok? Ez a bosszú amiért udvarolni kényszerültök? Ti ilyenekre sosem gondoltok vagy csak nem kértek segítséget és nem beszéltek róla?


2016. jún. 5. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak a kérdésedet olvastam el és így válaszolok:


IGEN, mind a két félről egyaránt szól egy kapcsolat. Mind a ketten meg tudják beszélni a dolgokat, bármiről bármikor tudnak beszélgetni, odafigyelnek egymásra, kompromisszumot tudnak kötni, nem egózik egyik sem és EGYENLŐ mindenki!!

2016. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Az én véleményem az, hogy alapvetően egyformán szól a párkapcsolat mindkét félről, ha a két fél képes egyenrangú társnak tekinteni a másikat. Emellett viszont előfordulhat a párkapcsolatban olyan időszak, amikor az egyik fél nagyobb fókuszt kap, sokkal inkább szorul a másik fél támogatására és esetleg arra, hogy a másik fél egy rövid időre többet adjon bele a kapcsolatba, amiből ő táplálkozni, erősödni tud. Ez szerintem teljesen normális, ha nem marad fenn hosszútávon.
2016. jún. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem szólnak egyformán mindkét félről. És ezt sajnálom.

Viszont az amit leírtál a kifejtésben, én annak pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Persze nem pont megfordítva. Én azt látom, hogy a nők többsége egy kapcsolatban a saját érdekeit nézi, elég menő-e a pasi, elég jól néz-e ki, elég jól szórakoztatja-e a nőt. Sokkal inkább úgy látom, hogy erőforrásnak és egy lecserélhető eszközként tekintenek a férfira. Ha nem jó, akkor lesz másik. Legyen szép, nézzen ki jól és elégítse ki a nő hiúságát.


Az udvarlásnál én azt látom, hogy a nők egyáltalán nem értékelik az udvarias közeledést. Rengeteg pasi hajt rájuk és kemény módon szelektálnak, külsőségek alapján elsősorban. Sokan szerintem szívesen udvarolnának, csak el lett véve az önbizalmuk.


Nagy különbség, hogy egy férfi sokkal kevesebb pozitív impulzust, dicséretet, bókot kap. Férfi és nő is kap negatív élményt vagy impulzust, de a nők esetében többszörösét kapják meg pozitívként. Ez nagyon megnövelik a nők egoját és ez valahogy felborítja az egyensúlyt szerintem.

2016. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De én most nem ilyenekre gondolok, hanem pl belefutottam mostanában több szimulációs kérdésbe és egybehangzóan szinte mindenki azt mondta, hogy nyugodtan nézzük el ha egy férfi néha megjátsza az orgazmust, nehogy sérüljön a férfiassága. Ellenben egy nő ne játsza el, mert azzal megsérti a férfi férfiasságát ha kiderül. Ezek mellett természetesen az is megsérti a férfiasságukat ha a nő csak őszintén megmondja, hogy nem képes velük orgazmusra. Egyáltalán létezik valami ami nem a férfiak férfiasságáról szól? :D
2016. jún. 5. 17:51
 5/7 A kérdező kommentje:
17:51 mintha a férfiak között nem lennének pont annyian akik felszínes dolgok alapján válogatnának. Vagy te hány pasit ismersz akinek nem kell a szép barátnő vagy a sok szex ha mewgkaphatja, csak mondjuk a szép tiszta érzelmek?
2016. jún. 5. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is ezt tapasztalom, amit leírtál kedves kérdező.

Az egyik válaszoló amit írt a fordítottjáról az maximum az udvarlás meg nem komoly kapcsolatra igaz.

Egy nő azért lép egy pasival kapcsolatba (az extrém érdekkapcsolatokat leszámítva), mert érzelmileg kötődik hozzá. A pasik meg sokszor csak a kényelem és az állandó szexpartner miatt.

És ebből egyenesen következik, hogy az dolgozik meg a kapcsolatért aki jobban szereti a másikat. Optimális(ritka) esetben ez közel azonos.

Pasikban meg nagyobb a büszkeség, a félelem hogy nehogy papucsnak nézzék ha bármi kedveset vagy önfeláldozót tesznek.

2016. jún. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sunshinedoll ***** válasza:

Akkor eddig rossz kapcsolataid voltak. Egy normális, egészséges jó kapcsolatban a felek egyenlőek.

Vagy sz-r pasikat találtál, vagy a kapcsolat nem volt jó.

2016. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!