Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Okozhat problémát, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Okozhat problémát, ha nem egyformán állunk a pénzügyekhez, vagy egyelőre ne agyaljak ezen?

Figyelt kérdés

Néhány hónapos kapcsolat, mindketten közel a 30hoz, ő a férfi, én a nő. Az én szüleim nem voltak soha gazdagok, szerintem innen adódik, hogy igyekszem mindenen spórolni. Illvete nem mindenen, de ha már bedobják, megnézem az akciós újságokat, vagy nem a sparba járok vásárolni, hanem a tescóba stb. Az ő szülenek sokáig jól ment, és bár már nem annyira, ő attól még jól keres, jobban, mint én. Én mégis félre tudok tenni 40-50 ezret egy hónapban, ő pedig kb semmit, holott ő 40-50nel többet keres nálam. 2 éve költözött el a szüleitől, addig albérletre/rezsire se kellett költenie, mégsincs semmi megtakarítása.

Ez engem zavar, mert egyébként minden szép és jó, de elgondolkoztam, hosszú távon vajon hogy lesz... összeköltözés, közös kassza, gyerek... vagy még korai ezen kattogni? Mert arra is gondoltam, lehet, eddig csak nem volt "miért" félretennie, de ha már lenne célja, akkor változtatna. Éljek inkább a jelenben, és örüljek, hogy minden jó, a jövő pedig majd alakul?


2016. jan. 24. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Beszéltél már vele erről?
2016. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyszer óvatosan megemlítettem a dolgot. 2,5 hónap után nem érzem úgy, hogy "jogom lenne" beleszólni a pénzügyeibe, vagy akárcsak firtatni is, hogy mire költi a saját keresetét. Egyébként egy kapcsolatomban sem működött még ilyen jól a kommunikáció, de nem tudom magam rávenni, hogy ezt a témát ennyi idő után felhozzam. Kicsit úgy érzem, "semmi közöm hozzá". Vagy ezt rosszul gondolom? Ilyen rövid idő után furcsa lenne leülni, hogy figyu, hogy akarod így majd eltartani a közös gyerekünket?
2016. jan. 24. 15:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2 és fél hónap után valóban lehet, hogy korai, bár terelgetni lehet, pl. nem akartok-e elmenni valahova közösen mondjuk tavasszal, nyáron, amit időben le kell foglalni, meg kell szervezni. Ha már szóba kerül az összeköltözés, akkor lehet már a tényleges kiadásokkal is közösen kalkulálni.
2016. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
esetleg élvezhetnéd a jelent!
2016. jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen okozhat problémát!! A keresztanyam es a volt férje pont emiatt, váltak el.

Nekem ebből a tekintetből szerencsém volt, mert en is spórolós vagyok, meg az exem is azok voltak, nem szukolkodest értem ez alatt, csak megnézem mit mire költők.

Nekem az vált be a leginkabb, hogy a parjaimmal külön kasszan vagyunk. Ki van számolva, pl, a rezsi xy Ft , a kaja xy Ft, en mindig kicsit többet fizetek, mert en vagyok a ferfi, es en keresek többet. Ez igy fair.

Ami megmarad abba viszont nem szólok bele, mit csinál vele. Ha akar egy 1345 ik cipőt hat vegye. En meg a protein port, meg könyveket veszek. Nincs vita egyáltalán.30f

2016. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 24. 18:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de többek között ezért váltam el 15 év után...
2016. jan. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Mi külön kasszán vagyunk. Bár a pénzügyi kultúránk azonos, egyenlőre nincs okunk változtatni rajta. Majd esetleg házasság előtt átgondoljuk. Én is spórolok, megtakarítás stb. de a Tesco-t nem javaslom, nagyon silány minőségű kaják szoktak ott lenni. Auchan saját márka is megfizethető és sokkal jobb. Vagy az Aldis leárazásokat nézd. Érdemes.
2016. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én vagyok a spórolósabb, mikor összekerültünk a párommal ő szintén ilyen volt, hogy semmi se maradt, aztán szép lassan ő is alakult és én is, valahol félúton találkoztunk, vagyis spórolunk is, de élvezzük is az életet. Nem kell ezen még ennyi idő után agyalni, de egyébként is lehet pl életbiztosítása is amiről te nem tudsz esetleg. 2,5 hónap alatt még meg se ismeritek egymást igazán. Ha minden jól működik élvezd a jelent és ne agyalj túl sokat.
2016. jan. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!