Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldhatnánk meg a programokat úgy, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Két és fél vagyok együtt a barátommal, sosem veszekedtünk, minden simán megy, de most kicsit besokalltam. Az én tágabb családi körömmel egyáltalán nincs kapcsolatom, viszont páromnak nagyon nagy és összetartó családja van. Sok programot szerveznek majdnem minden hétvégén van valami (szülinapok, névnapok stb) és így az én szüleimre egyáltalán nem marad időnk. Ha nem mennék el párommal az ő családi rendezvényeikre, alig tudnánk együtt lenni, mert dolgozik hétköznap. A szüleim nagyon haragszanak rám, úgy érzik, mellőzöm őket. Ezen kívül a barátom családja már a nyár összes hétvégéjét betáblázta, nyaralás, színház, búvárkodás, esküvők, üzleti találkozók (ahol illik megjelennem, mert a barátom fogja vinni tovább a céget...). Nagyon nehéz a helyzetünk! Mit tehetnék?

20/L (23/F)


2016. jún. 8. 10:16
 1/9 A kérdező kommentje:
*két és fél éve
2016. jún. 8. 10:17
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ulj le a baratoddal es mondd el neki hogy zavar es nem tartod igazsagosnak hogy mindig az o rokonaihoz mentek es a szuleid emiatt hanyagolva erzik magukat. Ha normalis akkor meg kell ertse. Ha nem akkor gondolkozz el hogy megeri-e neked a hatraleco eletedben hogy elzar a szuleidtol.
2016. jún. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi másik városban lakunk mint a szülők, de ha hazamegyünk igazságosan osztjuk be az időt, hogy itt is legyünk és ott is. Ezt máshogy nem lehet hogy ne legyen sértődés. Igy viszont csak a közelebbi rokonokhoz jutunk el. De ezt meg kell érteniük. Az sem megoldás hogy egyik ide másik oda hisz egy család vagyunk. Nekem ez igy nem működne.
2016. jún. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Noren1989 ***** válasza:
100%

Ti akkor státuszszimbólumok vagytok egymásnak?


Érdemes lenne leülnötök, és közösen megcsinálni a TI táblázatotokat.


26/F

2016. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, hogy egy kettesben töltött hétvégétek sincs? Én ezt senkitől nem tűrném, hogy az összes hétvégét elvegye az időmből. Elmennék kb minden harmadik programra (főleg esküvők, rendezvények, nyaralás - búvárkodni meg színházba menni nélkülem is lehet), a felszabaduló időben meg meglátogatnám a szüleimet, sőt a páromtól is elvárnám, hogy néha jöjjön velem. Végülis a barátnője vagyok, nem a kísérőszolgálat.
2016. jún. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is: felnőtt emberek vagytok, nem a szülőknek kellene már megfelelni, hanem kialakítani a SAJÁT életeteket. Nagyon kellemesek tudnak lenni a családi programok: mondjuk havonta-kéthavonta egyszer. De állandóan együtt lenni nem szerencsés, egy fiatal párnak sokkal inkább kettesben töltött időre lenne szüksége, az erősíti a kapcsolatot.

Tudod, én olyan házasságban éltem évtizedekig, ahol CSAK társasági programok voltak, család, barátok, stb. Sok év után megromlott a kapcsolat, és egyszerűen képtelenek voltunk megjavítani, mert ahhoz kellett volna a kettesben eltöltött idő, de ez nem volt része a kapcsolatunknak. Hiába mentünk el kettesben bárhova, már rá volt szervezve egy másik, társasági program, és úgy "randiztunk", hogy az exem közben az óráját nézte, hogy odaérjünk a következő eseményre. Ez megölte a köztünk lévő intimitást.

Válás lett a vége.

A mostani kapcsolatomban jóval több a kettesben töltött, minőségi idő. Kb. minden 10. program számít társasági eseménynek, ekkor vagyunk a családdal, vagy baráti társaságban, és most látom, hogy ez mennyivel egészségesebb.


Ami pedig a szüleidet illeti: kérdés, hogy ők kínálnak-e programot számotokra, vagy csak elvárják, hogy legyetek velük? Nálunk ez úgy működik, hogy ha a szülők szeretnének velünk (is) lenni, akkor meghívnak, mondjuk egy közös sütögetésre.


Mindenesetre nekem eléggé úgy tűnik, hogy téged a barátod családja valamiféle reprezentációs kelléknek tekint, ha minden eseményen meg kell jelenned. Először is fontos lenne tisztáznod, hogy NEKED mire van igényed, és ezt jelezni a párodnak.

2016. jún. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

fordított esetben fejbe is lőném magamat egyből, ha a bnőm betáblázná az én hétvégéimet... mert ő viszi tovább a céget... és akkor mi van? Kit érdekel? jelenjen meg ő, mint utód azt kész.


Pár év és úgyis lecserél egy fiatalabbra.. de lehet hogy nem. felesleges minden rendezvényen kötelezően megjelenned!

2016. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szelektálni kell a programok közül. Amire vágysz oda elmész, ahová pedig nem, oda nem. A párod, és az ő családja is megérthetné hogy neked is van családod. Meg kell tanulnod nemet mondani! Ennyi a titka az egésznek. Az hogy elmentek egy esküvőre az oké, de amikor például a párod unokatestvérének van a névnapja az nekem a Kit érdekel? kategóriába tartozik.
2016. jún. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat.

#3 Mi még sajnos mindketten a szüleinknél lakunk, mert főiskolára járunk. Nekem is ez a problémám, hogy mi egymáshoz tartozunk, nem oké, ha külön megyünk folyton...

#4 Nem vagyunk egymásnak státuszszimbólumok. De viszont a családja számára néha úgy érzem, igen. Az, hogy elkészítsük a saját "beosztásunkat" nagyon jó ötlet, köszi :)

#5 nagyjából minden hónapra egy hétvége jut, mikor tudunk kettesben lenni, de az sem az egész hétvégére szól, mert valami mindig jön.

#6 A szüleim próbálnak programokat szervezni, dehát alig van időnk, pont ez a gond. Sajnálom, ami az előző házasságoddal történt, de köszönöm, hogy megosztottad velem. Tanulságos...

#7 Mivel ez lesz valószínűleg a jövőbeli családom megélhetési forrása, támogatnom kell őt. A lecserélést kikérem magunknak. Egyikünk sem az a fajta ember, aki ilyen okok miatt dobná a másikat. Itt a probléma a szülőkkel van elsősorban.

#8 Attól, hogy én nem megyek, neki KELL, mert a szülők, a család stb. és akkor meg már csak megyek én is, addig is együtt lehetünk legalább.

Remélem hamarosan megoldást találunk erre (mondjuk egy összeköltözés lehet jót tenne, ha megtehetnénk...). Köszi mégegyszer :)

2016. jún. 10. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!