Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan mondjam el neki ezeket?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el neki ezeket?

Figyelt kérdés

Szeretem a barátomat és jól megvagyunk csak engem zavar 1-2 dolog.

Ő sokat dolgozik és így nem jut rám elég ideje sajnos. Csak hétvégente tudunk találkozni de mivel csak a hétvégéje szabad így az otthoni teendőit is hétvégén végzi, szóval hiába vagyok ott mert csak este tud velem foglalkozni nekem ez pedig kevés. Tudom, hogy nem körülöttem forog a világ és ha hétvégén nem csinálja az otthoni dolgokat akkor máskor nem tudja de nem érzem ezt jónak. Nekem hiányzik az, hogy hétvégén együtt ne ébresztőre keljünk, ágyban maradjunk, lustálkodjunk, szórakozzunk és azt csináljuk amihez kedvünk van. Nem járunk szinte sehova, évente maximum 2-3x megyünk el valahova de akkor is úgy, hogy egy félórát vagy órát ott vagyunk és menni kell haza. Mert neki sosincs ideje és pénze (akkor sem ha én fizetek). Őszintén szólva nekem hiányzik az ismerkedés is. Hiányzik az amikor még nem aludtunk együtt, még kiöltözve jártam hozzájuk, jobban rendet tartott akkoriban és minden teljesen más volt. Napközben néha felhívott pár percre vagy sms-t írt, most meg ha én nem hívom nem is keres az üzenetekre pedig 80%-ban nem is válaszol. Hétköznap esténként szoktunk beszélni telefonon de max 20 percet mert utána alszik. Boldogabbnak éreztem magam. Most is boldog vagyok vele csak már más. Talán kezdünk befásulni?! Nem akarom megbántani és talán feleslegesen is mondanám el neki mert amíg munkahelye lesz ez nemigen lesz másképp. De szerintetek mit tegyek?

19/L


2016. jún. 9. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

"Nekem hiányzik az, hogy hétvégén együtt ne ébresztőre keljünk, ágyban maradjunk, lustálkodjunk, szórakozzunk és azt csináljuk amihez kedvünk van."


Ne haragudj, hogy ezt mondom, de itt ezen a ponton már tudtam, hogy baromi fiatal vagy... Még fel kell nőnöd, sajnos a felnőtt élet nem erről szól, nagyon ritkán adatik meg az, hogy a hétvégét lustálkodással és semmittevéssel töltsd el. Én sem vagyok sokkal idősebb nálad, de nem vagyok ennyire naiv, a mi párkapcsolatunkban is nagyon ritka, hogy ilyen álomszerűen lehet eltölteni egy-egy napot, pedig mi nem is dolgozunk még, csak diákmunkát néha (egyetemre járunk). Szóval szerintem te vársz irreális dolgokat a párodtól, aki - ugyan nem derül ki, hogy idősebb-e -, nyilvánvalóan érettebb életet él nálad.


Amúgy mit jelentenek az otthoni teendők, amiket el kell végeznie hétvégén? Te miért nem tudsz neki segíteni ezekben? Én biztosan segítenék a helyedben a páromnak, addig is együtt lehetünk, tudunk közben foglalkozni egymással...

2016. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez már nem kapcsolat...
2016. jún. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam, hogy minden hétvége erről szóljon de néha igenis jó lenne. Nálatok nagyon ritka, nálunk meg nincs is ilyen. 3 éve vagyunk együtt és abból kb 2 éve ez van amit fentebb leírtam. Segítek neki ha tudok de nem értek a traktorokhoz és a mezőgazdasági munkákhoz sem. Szokta szerelgetni a traktort, takarmányt meg ezt-azt begyűjteni az állatoknak de ebben nem is igazán tudok neki segíteni. A házat sem tudom addig kitakarítani mert nem lakok még ott és az anyja miatt nem szeretnék belenyúlni a dolgokba, aki amúgy sem szereti ha helyette csinálnak meg valamit.
2016. jún. 9. 11:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj #1, de igenis lehet felnőttként is ilyen hétvégéket, napokat tartani.


Élő példa erre bátyám és sógornőm!

Mindketten rengeteget dolgoznak, reggel fél 8-tól 5-ig munka, de a munkahelyre való utazással 6-ra érnek haza, emellett bátyám fusi melót is vállal.

Mégis tudnak hétvégén lustálkodni, programokra menni, együtt tölteni időt.


Miért?

Talán mert nem hétvégére hagyják hogy az egész ház disznóól legyen.

Elpakolnak maguk után, a mosást berakni 10 perc, kiteregetni szintén 10, elhajtogatni 15. Porszívózni is max 40 perc alatt fel lehet.

Amíg az egyik megcsinálja ezeket, a másik főz, közben a konyhát kicsit áttörölgeti, vagy felmos.

Szóval kemény 2 óra elmegy a takarítással egy napból.


Így igenis van idejük egymásra és kikapcsolódásra is.


Szóval én megértelek kérdező, hogy neked ez nem elég, főleg hogy vannak olyan típusú emberek, akik relatíve sok figyelmet igényelnek.

Mást nem tudsz csinálni, mint megszokod, vagy szakítasz, vagy igenis belenyúlsz az otthoni dolgokba és amíg ő a kinti dolgokat megcsinálja, te bent végzed el a házimunkát, így több időtök jut egymásra.

2016. jún. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"amíg munkahelye lesz ez nemigen lesz másképp" Gondolom a munkahelyét otthagyni nem fogja, azt nem kérheted tőle. Ráadásul a mezőgazdaság egy ilyen szakma. Szezon van... Nem tudsz mit csinálni. Dolgoztam mezőgazdaságban (csak szállítóleveleztem!) és bizony ilyenkor a napi 14óra meló se ritka. Napkeltétől, sötétedésig van munka, mert most lehet csinálni.

Sajnos a mai világ ilyen hogy a pénzért dolgozni kell, nem keveset és bizony tele van feladatokkal is az élet. Egyedül él gondolom így a hétvége az amikor összeszedi magát. Van aki ilyen típus hogy nincs több ideje, nem szeret pl lustálkodni, tudja hogy nem fér bele a sokáig alvás, elintézni valója van.

De van aki nem is eljárós amúgy. Ennyi idő alatt pedig elmúlik a szerelem rózsaszín része, ilyenkorra maradnak a sima sms-ek, ritkul a romantika. Van aki teljesen bepunnyad, tudja hogy mellette van, nincs miért küzdeni...

Amúgy arra szorít időt amit akar de ennél a területnél ez azért nem így megy.

2016. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!