Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire előnyös a párunknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire előnyös a párunknak megmondani a véleményünket?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy elég toleráns a természetem nem szeretem férfi létemre a feszültségeket. Emiatt is nem tettem szóvá páromnak 1-2 dolgot ami piszkálta a csőrömet. De most én hibáztam egy kicsit és sem telefont nem veszi fel se pedig az üzenetekre nem válaszol. Nem megcsalás vagy ilyesmi csak kommunikációs problémák!

#uzhz8
2016. jún. 9. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Így nehéz válaszolni, hogy nem írsz konkrétumot, de ált. jobb őszintén elmondani, csak nem mindegy hogyan!
2016. jún. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Neked nem toleráns természeted van, hanem puhap*cs vagy, már bocs. Ha probléma van, azt meg kell beszélni, nem a földbe dugni a fejünket.
2016. jún. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én össze se jönnék olyannal, aki nem maximálisan őszinte és nem mondja el ha baja van.


Egy párkapcsolat alapvető eleme a kommunikáció, hogy ha gondok vannak, akkor azt szépen, higgadtan megbeszélni és megoldani a problémát.


Ha a párom nem mondja el mert "nem szereti a feszültséget", akkor esélyes, hogy felgyűlik benne és egyszerre tör fel minden eddigi sérelem, amit a végén már nem lehet megoldani.

Vagy, ha esetleg egy őszinte beszélgetés alkalmával x idővel később kiderülne, engem nagyon zavarna, hogy a párom nem volt képes megbeszélni velem és inkább elhallgatta.


Ha jól működő párkapcsolatot akarsz, akkor nem takarózol ezzel a "nem szeretem a feszültséget" dumával (ami inkább azt jelenti, hogy félsz elmondani, ha bajod van), hanem higgadtan leülsz a pároddal megbeszélni, mert később csak rosszabb lesz.

2016. jún. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 aperitif ***** válasza:
100%

Tolerancia nem azonos a konfliktuskerüléssel. Ha te valóban toleráns vagy, akkor elfogadod a párod dolgait, és nem piszkálja a csőrödet. Ha valami piszkálja a csőrödet, de mégsem beszéled meg vele, akkor konfliktuskerülő vagy.

A barátnődnek meg szintén vannak problémái a kommunikációval, ha inkább az elzárkózást (duzzogást) választja a megbeszélés helyett. Egyiktek sem az előnyös megoldásokat választja.

2016. jún. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát valószínű hogy igazatok van, mert előbb kellett volna. Nem gondoltam volna, hogy ennyire a fejemre nőllnek majd
2016. jún. 9. 19:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is mostanában jöttem rá hogy ez mennyire fontos dolog. A kapcsolatunk elején sose mertem neki elmondani ha bántott valami mert nem akartam hisztis p*csának tűnni aki minden kis piti dologért problémázik és próbáltam magamat nyugtatni hogy túlreagálom. Aztán egyszer borult a bili mindent rázúdítottam a páromra rettentően kiborultam. Ezt még eljátszottam kétszer ez után akkor közölte hogy ez így nem mehet tovább mert ilyenkor annyira ki vagyok borulva hogy úgy érzi csak cseszegetem és nem tudja velem normálisan megbeszélni a problémáit. Azóta ha valami zavar igyekszem minél hamarabb beszélni vele erről és sokkal könnyebb így.
2016. jún. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Elhallgatni nagyon nagy hiba... bármit.

akkor nem párkapcsolat, nem tudom mi, de nem jó.

2016. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én az őszinteség híve vagyok, de nem mindenben. Vannak olyan kérdések amiket nem szabad megválaszolni és nem szabad elmondani a véleményedet.

pl.:


Nő: - Nem vagyok túl kövér?

1. számú férfi válasz: - Nem.

Nő: - Te sosem vagy velem őszinte. (ergo bunkó vagy)



Nő: - Nem vagyok túl kövér?

2. számú férfi válasz: - Igen.

Nő: - Szörcs szörcs (itt sír a lány) Te mekkora bunkó vagy.

2016. júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!