Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem akar elköltözni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem akar elköltözni otthonról? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt, 1.5-2 éve kezdtünk el pályakezdőként dolgozni. Mikor mindkettőnknek lett keresete, felvetettem, hogy költözzön hozzánk, hiszen a szüleimmel ő nagyon jóban van, kölcsönös a szeretet, amúgy is nagyon sokat volt nálunk. Fordítva ez nincs így, nekem 6 éve a képembe mondta az anyós, hogy az előző barátnője szimpatikusabb volt neki, és ez a helyzet azóta sem változott. Nem túl sokszor voltunk náluk, csak amikor 'muszáj' volt, de olyankor is úgy beszéltek velem, mint egy darab szrral. Szóval úgy döntöttünk, hogy inkább ő jár hozzánk.

Szóval, mikor felvetettem neki, hogy költözzön hozzánk, azt mondta, hogy ő inkább teljesen külön menne, mert nálunk élve nem érezné magát túl önállónak. Sok sok érvelés és vita mellett megegyeztünk, hogy ha lesz pénzünk, külön megyünk.

Azért most, kb. 2 év alatt mindketten spóroltunk annyit, hogy fent tudjunk tartani egy kis albérletet, és mikor újra felhoztam a témát, azzal jött, hogy nem szívesen hagyná otthon az anyját. A páromnak van egy bátyja is, de ő Németországban él, az édesanyja párja pedig sokat dolgozik, sokszor egész napokat. És azzal érvel a párom, hogy nem viselné el, ha az anyja 5-kor hazaérne a melóból, és neki kéne állnia mosni, holott egyértelműen fáradt, stb..

Nem is értem, az addig rendben van, hogy besegít, de azért 25 évesen talán ez az élet rendje, vagy hogy is fogalmazzak, hogy a gyerek kirepül.... És nem értem az indokot sem, hiszem van, hogy a párom munkaideje is elhúzódik, és hazaér este 8-ra, olyankor az anyja ugyan úgy megcsinálja az esetleges házimunkákat egyedül......

Szeretem a párom, és kiegyensúlyozott a kapcsolatunk, de most mégis azt érzem, hogy háttérbe szorulok... Nem mondom, hogy ne menjen el az anyjához vagy valami, de ez, hogy nem lenne szíve hagyni, hogy az anyja munka után nekiálljon mosni... És inkább velem vitázik, nekem mondja, hogy még várjak...

Szerintetek mit tegyek? Mikor megemlítettem, hogy akkor szakítsunk, akkor pedig foggal körömmel kapálózott, hogy ne hagyjam el, ő engem nagyon szeret....


25/N


2016. jún. 14. 07:53
 1/6 icu75 ***** válasza:
Pedig jól érzed,ez nem egészséges hogy így áll hozzá. Igenis külön kell menni a szülőktől. Ez egy nevetséges indok volt amit felhozott,szerinted ki segített anyósnak amíg párod meg a bátyja kicsi volt? A férje gondolom melózott. (az más lenne,ha öregség/betegség miatt szorul segítségre) ha nem akar veled összeköltözni annak más oka van sajnos,te vagy aki többet tesz a kapcsolatba,neki meg így kényelmes
2016. jún. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is inkább mamahotel szindrómának tűnik, a többi csak kifogás.


Áthidaló megoldásnak azt tudnám javasolni, hogy költözzetek az anyja közelébe. Úgy bármikor hazaugorhat, és segíthet az anyjának, de utána hozzád megy haza.


Ha ebbe sem megy bele, akkor egyértelmű az igazi indok.

2016. jún. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló helyzetben, ha nem megy az elszakadás otthonról, akkor előbb-utóbb megunod. Próbáld meggyőzni, mert ez simán tönkreteszi a legjobb kapcsolatokat is.
2016. jún. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes azért, hogy le van szólva a pasi, hogy mamahotel, de a csaj nincs leszólva, hogy mamahotel .... pedig ő is OTTHON lakik a SZÜLEIVEL 25 éves létére!!!!


Tipikus magyar mentalitás meg a kettős mérce. Nőnek szabad otthon lakina, pasinak nem!


Amúgy meg ki az a hülye pasi, aki beköltözne az anyóshoz és annak a házában dugna a lányát??? a világon nincs ilyen pasi! Szóval megértem a barátodat.



Másik ok amiért külön se megy, hogy szimplán nem akar veled összeköltözni, te nyaggatod, ő meg mond egy indokot, amiből nem lesz köztetek veszekedés. Így ő dughat téged tovább ingyen és bérmentve amikor akar.

2016. jún. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

", de a csaj nincs leszólva, hogy mamahotel .... pedig ő is OTTHON lakik a SZÜLEIVEL 25 éves létére!!!!"


Csak az az alapvető tény kerülte el a figyelmedet a jelek szerint, hogy ebben a történetben a nő az, aki szeretne önállósodni, függetlenedni, egy megfizethető albérletbe költözni, a férfi meg hárítja ezt, elég fura indokkal.


Kérdező, amikor az anyukája munkaidejével és fáradtságával indokolja, hogy nem akar elköltözni otthonról, megkérdezted tőle, hogy addig akar-e az anyukájával egy háztartásban élni, amíg ő nyugdíjba meg, vagy élete végéig, mert később meg már azért lesz szükség a folyamatos jelenlétére, mert idősen már még több segítségre szorul az anyukája?

2016. jún. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sztem hagyd a csudàba az egészet!
2017. ápr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!