Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meg mondanátok a szüleiteknek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg mondanátok a szüleiteknek, hogy a barátotok volt börtönben? 17/L a párom 23/F

Figyelt kérdés
Nagyon rendes a párom csak volt egy fiatalkori botlása, ami miatt fél évet börtönben volt. Erre nagyon nem büszke és megbánta a dolgot. Ha megtudnák a szüleim szerintetek, hogy reagálnának?
2010. ápr. 12. 22:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem feltétlen kell megtudniuk, elvégre a barátod magánügye
2010. ápr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Attól is félek, hogy mi lenne, ha valahogy kiderülne és nem tőlem tudnák meg.

2010. ápr. 12. 22:17
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell a szülőknek mindenről tudniuk, egyszerűen azért, mert semmi közük hozzá. Ebből csak rossz következtetéseket vonnának le, alaptalanul féltenének, esetleg eltiltanának tőle, szóval egy csomó felesleges konfliktust okozna. A barátod is azért mondta ezt el neked, mert megbízott benne, és el akarta mondani, de igazából még az sem lett volna nagy baj, ha neked se mondja el, csak valószínűleg nyomta volna a lelkét, vagy nem akarta, hogy mástól tudd meg.

Az őszinteség nem azt jelenti, hogy mindig mindent el kell mondanod (mindenkiről), hanem azt, hogy soha nem hazudsz. Ami volt elmúlt, azon már senki nem tud változtatni, viszont a jelent és a jövőt felesleges befeketítened ezzel. Olyasmiket, amikkel valakinek ártasz, kellemetlenséget, vagy fájdalmat okozol jobb nem elmondani, márpedig ezzel csak mindannyiótoknak fájdalmat okoznál. persze ez alól vannak kivételek: ha valakinek fájdalmat okozol ugyan valamivel, de egyben segítesz is neki. De ez most nem áll fenn...

2010. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
"3 évesen már börtön? Érdekes... Mind1 nem ez volt a kérdés. Szerintem tudod te is mit szólnának a szüleid, egyértelműen "nem kedvelnék" a gyereket. És hát megmondom őszintén meg is érteném őket botlás, botlásocska ide oda börtönbe véletlen nem sok embert zárnak. Szal ha azt akarod, hogy nem tiltsanak el rossz esetben, nem mondod el nekik, viszont ha nem akarsz hazudni (nem hazugság végül is csak a teljes információ elhallgatása, tudod rendőrök is azt mondják joga van hallgatni:))akkor elmondod és imátkozol.
2010. ápr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem fog kiderülni, valószínűleg a szüleid nem fognak erkölcsi bizonyítványt kérni tőle, ő pedig biztosan nem mondja el. Ha ki is derül valamikor, addig biztosan eltelik vagy 10 év, akkor meg már nem lesz jelentőssége.

Különben meg elhiszem, hogy sokkolt a dolog, de ne foglalkozz te se ezzel túl sokat. Mindenki követ el hibákat...

2010. ápr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
személy szerint nem örülnék ha a lányom olyan férfival járna aki már volt börtönben de természetesen meghallgatnám h miért volt ott és ha látom rajta h tisztességes és próbálja rendbe hozni az életét akkor nem szólnék bele. feltéve ha a rendes a lányommal és nem bántja meg. viszont én örülnék ha a lányom beavatna ebbe. arról nem tudok nyilatkozni h a szüleid mit szólnának hiszen nem ismerem őket. erre szerintem te jobban tudod a választ
2010. ápr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

3 hónap után mondta el és tényleg megrázott. Remélem nem fog kiderülni, mert a szüleim kedvelik és lehet, hogy ez elrontaná.

2010. ápr. 12. 22:25
 8/17 anonim ***** válasza:
hát nem azzal kell kezdeni. szerintem a barátod döntése elmondja-e vagy sem.
2010. ápr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb úgyis kiderül, ha hosszabb távon maradtok együtt.Amúgy meg tényleg nem kerül senki olyan hú de véletlenül börtönbe ilyen fiatalon, de ez egy másik téma.
2010. ápr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól függ miért volt börtönbe.


Ha pl. egy autóbalesetben ő volt az okozó (pl. nekiment egy másik kocsinak amiben meghaltak, stb) akkor az azért feldolgozható és elfogadható részemről.


Ha pl erőszakos bűncselekményt követett el (rabolt, gyilkolt, stb) az nem.


Szabad legalább nagy vonalakban megérdeklődni, hogy miért is ült?

2010. ápr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!