Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hibás vagyok mert már másképp...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hibás vagyok mert már másképp gondolom?

Figyelt kérdés

Kicsivel több, mint egy évig voltunk együtt a pasimmal, nemrég szakítottunk. A gond az volt, hogy én elkezdtem kicsit másként látni a dolgokat, és ezt ő úgy értelmezte, hogy hazudtam neki. Az elején ugyanis megbeszéltük, hogy oké, odaköltözök hozzájuk, mivel az anyukáját nem akarja egyedül hagyni, apukája meghalt. A másik, hogy egyből szeretett volna gyereket, erre is mondtam, hogy oké. Közben azonban rájöttem, hogy nem működne ez az odaköltözősdi, mivel nekem az alkalmazkodó státusz jutna. A másik, hogy szeretnék még tanulni, dolgozni, és nem pelenkát cserélgetni egyelőre, ráadásul alig ismerjük egymást.

Ebből lett a baj, szerinte én átvágtam, hazudtam, stb.

Én nyugodtan elmondtam neki az érveimet, miért költözzünk külön, miért várjunk a gyerekkel, de ő ezekkel a "módosításokkal" már nem akar velem lenni.


2016. jún. 19. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gyereketek és nem is éltetek együtt? Mert akkor elég hamar meggondoltad a dolgot. Úgyhogy nem hülyítetted évekig. Nem vagy hibás szerintem, szíved-joga meggondolni magad, ez nem hazugság szerintem, de ő is joggal csalódott, mert már gondolom, beleélte magát.

Viszont gyanús, hogy ő csak "mindegy, hogy ki" alapon keres valakit a családalapítási terveihez. Különben nem sietne ennyire.

2016. jún. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én sem értem, hová ez a nagy sietség. De ez még azt mondom, esetleg menne. Esetleg.

Összeköltözni az anyjával viszont nem fogok az tuti, arra keressen más madarat.

2016. jún. 19. 20:13
 3/12 anonim ***** válasza:

Megértem a csalódottságát, a dühét nem.

De ha meg már szakítottatok, akkor mi a kérdés?

Nem tűnsz túl bánatosnak, ami nem baj, de azt mutatja, hogy korai is lett volna a gyerekvállalás.

2016. jún. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak: A kérdés az, hogy hibás vagyok-e abban, hogy meggondoltam magam, s vajon mennyire szeretett, ha nem hozzám ragaszkodik, hanem az elképzeléseihez?!

Nagyon szomorú vagyok amúgy, mert imádtam ezt a fiút.

2016. jún. 19. 20:49
 5/12 anonim ***** válasza:

Szigorúan véve igen, hibás vagy abban, hogy hiteggetted. Már korábban is eszedbe juthjattak volna ugyanazok az érvek, amiket most ellene mondasz (egyébként szerintem teljesen jogosan).


De nem akarlak nagyon ócsárolni, mivel mindkét dologgal kapcsolatban teljesen igazad van (szerintem), viszont a következő pároddal majd gondold is át ezeket a dolgokat, és ne bólints rá egyből mindenre. Akkor kisebb az esélye, hogy később meggondolod magad.

2016. jún. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat.

Igazából csak azért bólintottam rá mindenre, mert kicsit úgy éreztem, ezek a "feltételei" a kapcsolatunknak az Ő részéről. :(

2016. jún. 19. 21:33
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#4-es, én meg a 3, nagyon vékony a határ a meggondolod magad, és az átvágtad között....

azt akkor is tartom, hogy korai lett volna bármi komoly, mert az érveid jogosak.

Szóval nem szabad rövidtávon se ilyen súlyos kompromisszumot kötni, hogy mondod, habár nem tartod helyesnek - de jobban tartasz tőle, hogy mi lesz, ha nem mondod.

2016. jún. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell a gyerek, hogy tuti ott maradj az anyja mellett és ápoljad. Ráadásul írtad, hogy alig ismeritek egymást, ez a felismerés egy nagy piros pont neked. Nagyon sokan nem merik beismerni, hogy a mellettük fekvő embert még csak nem is kedvelik. Így szülnél gyereket?
2016. jún. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Mért lennél hibás? Nem vagy az, 1 év után marhára nem fogsz senkit megismerni, így gyereket szülni neki is egy nagy hülyeség lett volna. Nem szabad elkapkodni! Abból még soha semmi jó nem sült ki.
2016. jún. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:

Kicsit szerintem bonyolultabb ez, mint amiket a hozzászólók írtak.

Egyrészt nem vagy hibás, természetesen rájöhetsz arra, hogy ha ez neked nem jó már így, akkor legyen vége. A kérdés az, hogy akkor az elején miért hitegetted, ezek a dolgok nem hiszem, hogy ad-hoc jöttek elő, már az elején sejteni lehet.

Másrészt én tudom azt milyen az, amikor egyik családtagodat elveszted (én anyámat vesztettem el tragikus körülmények között) és nálunk is teljesen felborította az egész életünket, így kénytelen voltam apámmal lakni.

Nyílván anyóshoz vagy apóshoz költözni nagyon nehéz dolog és persze neked kellett volna alkalmazkodni, ez teljesen egyértelmű, de ezt sem értem, hogy itt is mi volt a kérdés, hiszen ezt is az elején tudtad.

Nekem egy barátnőm ugyanezt eljátszotta egyszer, csak a szitu annyiból más volt, hogy mi teljesen külön lakásba költöztünk volna, elejétől fogva ez volt a cél, amikor meg lehetővé vált, akkor meggondolta magát, mert rájött, hogy alkalmazkodnia kellett volna.

Nem arról van szó, hogy egyáltalán nem tudnál hozzá alkalmazkodni?

2016. jún. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!