Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok, érdemes belemen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, érdemes belemenni egy már távkapcsolatnak induló kapcsolatba?

Figyelt kérdés

Megismertem egy nagyszerű nőt, teljesen levett a lábamról, meg szeretném próbálni, de sajnos nem tudok nem arra gondolni, hogy vajon működhetne-e. Ugyanis adott a helyzet, hogy én szegedi vagyok, ő nagykörösi alapból de már kb egy éve München mellett dolgozik, és ugyan már elmondása szerint jönne haza, mivel kell neki a munkatapasztalat és a képzés se indul addig amit itthon el szeretne végezni, így csak jövőre jönne haza.

Tehát alapból is van egy kis távolság, de így azért nagyobb és rosszabb is, mivel alapból (tehát ha itthon élne) hetente tudtunk volna találkozni, amit gond nélkül kibírnék, így viszont ez megnőne még jó esetben is 1x1 vagy 2 hónapra. Az egyetemet sajnos még be kell fejeznem, ha minden jól megy akkor januárban végzek, és már hónapok óta amúgy is gondolkozok azon, hogy felköltözök Pestre, ami a munka miatt könnyen megvalósítható lenne. Tehát a közös jövő, tervek meg vannak, csak a gond azzal van, hogy egyrészt már így kezdődne a kapcsolat, másrészt nyilván a fél-1 év nem kevés.

Gondolkoztam már azon is, hogy egy próbát megér, hátha ő olyan, akiért megérné várni. Csak tudom magamról, hogy ha nem jönnék vele össze akkor azért szenvednék, ha összejönnék akkor meg azért, mert nem láthatom, nem ölelhetem stb., viszont azt is tudom magamról, hogyha megéri akkor a végtelenségig is el tudok menni. Tartok még attól is, hogy ezt nehezítené hogyha egyre többet akarnék, jobban megszeretném.


Köszönöm előre is a véleménynyilvánításokat! :)



2016. jún. 21. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első komoly kapcsolatom távkapcsolatként kezdődött. Én Miskolcon laktam az akkori párom Budapesten. Egy Budapesti rendezvényen találkoztunk, aztán párszor még felutaztam hozzá Pestre randizgatni majd összejöttünk. Kéthetente hétvégén találkoztunk, amúgy meg skype-on beszélgettünk. Egy évig voltunk így utána felköltöztem Pestre egyetem miatt. Szerintem egy év nem olyan sok idő, hogy ne lehetne kibírni így főleg ha a közös tervek is megvannak és kilátásban van, hogy utána többet lehettek együtt. Egyébként is ha összejössz vele még mindig mondhatod azt hogy ez nem megy te így nem bírod, de legalább olyan szempontból megnyugszol hogy megpróbáltátok. Ha meg sem próbálod az örökké kínozni fog.
2016. jún. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ez sokáig nem működik - leamortizalja a kapcsolatot.


Az ember ugyanis lakva ismeri.meg a másikat - amikor rosszkedvű, rendetlen, ideges, stb.


Sem a buli, sem a hétvégék nem mutatják a valódi ént.

Márpedig egy családban nem minden nap ünnepnap.


Es van a "szomszédban" is ilyen nő, csak még nem vetted észre....

2016. jún. 22. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor működhet ha van egy kitűzött időpont amikortól közelebb lesztek egymáshoz akár összeköltözve. Nálunk is távkapcsolatnak indult hetente-kéthetente utaztunk egymáshoz majd 8 hónap után összeköltöztünk. Előre tudtuk, hogy 1 éven belül lesz rá esély, mivel utolsó éves voltam az alapképzésen és jelentkeztem mesterképzésre. Az ő városába volt az egyetem amire jelentkeztem (az enyémbe nem indult), ha meg nem vettek volna fel, akkor volt többféle tervünk, köztük az is, hogy kimegyünk külföldre dolgozni. Most végzek a mesterképzéssel, ez alatt végig együtt laktunk, és működött, jövőre vagy 2 év múlva (ahogy sikerül gyűjteni) esküvő.
2016. jún. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Nekem is volt már távkapcsolatom és nem haltam bele, hogy nem láthattam olyan sűrűn, csak ahogy ti is mondjátok, nehezebb is megismerni teljesen. De próba szerencse, egyedül amit veszíthetek az csak a pénz, de az a két havonta elköltött pénz az utazásra nem pénz, amúgy sem voltam még Münchenben :) Az a veszély meg nem fenyeget már egy jó ideje, hogy találok még egy komoly kapcsolatra valót.
2016. jún. 22. 10:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Alapból azt mondom a távkapcsolatnak nincs értelme. De itt "csak" egy évről van szó. Mi 3 hónapja jártunk mikor a párom feljött egyetemre Pestre, én 1 évvel később jöttem csak utána (igaz ő minden héten haza tudott jönni). Azóta együtt élünk 8 éve.
2016. jún. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor nem lenne értelme ha nem lenne konkrét időpont vagy cél, hogy mikor tervez hazajönni.
2016. jún. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szerelemnek tűnik menj bele. Ha úgy érzed, hogy hosszú távú dolog lehet menj bele. Ha úgy érzed csak rövid távú lehet menj bele.
2016. jún. 30. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!