Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Voltál már ilyen helyzetben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltál már ilyen helyzetben? Mit tennél/tennél? Hol a hiba?

Figyelt kérdés

Nos,egy 14hónapos párkapcsolatban élek. Mindketten fiatalok vagyunk. Ő 18 éves, én 17 leszek.

Eléggé zűrös egy kapcsolat. Sajnos hajlamosak vagyunk mindketten túlreagálni néhány szituációt. Ezekből eredően,olyan viták alakulnak,ki amiknek igazából semmi értelme,mindössze annyi,hogy felmerül a szakítás.Pedig szerintem csendesebben is el lehetne intézni.


Ő szokott engem keresni telefonon,msn-en ha fent van ő ír rám (bár ott keveset beszélünk,és ritkán). Rengeteg ajándékot kaptam már tőle. Tegnap pl.Milkacsokit.

Többet van nálam,mint én nála.

Volt,hogy km-eket gyalogolt a hidegben,hogy 1,5 órára találkozzunk,áttekert bicóval,stb.

Ha el akartam menni színházba,bár semmi kedve nem volt,eljött velem,meg mindenhova. Kivéve a disco,de az nem hiányzik. Nem nagyon engedi,hogy fizessek. Kaptam tőle egy cicát is.:)

Velem tervezi az életét,neki esedékes a költözés,teljesen úgy van vele,hogyha odáig jutok,akkor oda fogok költözni hozzá.Már megmutatta a helyet is,mindent eltervezett,az utolsó tárgyig is. Később eljegyzést is szeretne.


Én nem szoktam őt hívni,csak ha nagyon akarok vmit,de ez eddig kb. 10x fordult elő.

Ő szokta kezdeményezni a puszit,öleléseket,csókokat. Én annyira nem.


Ezért neki ez a problémája,hogy szerinte nem törődöm vele.Ezekből nem érzi,hogy engem érdekelne ez a kapcsolat.



Ma úgy adódott,hogy megvár engem egy megbeszélt helyen,de nem volt ott. Felhívott,hogy hol vagyok,aztán mondtam neki,hogy kösz,hogy megvártál és lecsaptam a telefont. Erre írt nekem egy sms-t,hogy akkor legyen vége,neki ez volt az utolsó csepp a pohárba. Aztán kértem,hogy menjünk el valahova,ahol megbeszélhetjük a kapcsolatunkat,mármint kielemezni. Persze nem ez volt a célom. Elég rideg volt,majd lesmárolt. Aztán kaptam azt a mondatot,hogy ezekután se fogom mondani,hogy folytassuk,ne hidd. Aztán kimentünk,megint elkezdett csókolgatni,majd haza akart menni,de végülis visszarántott. Azt mondta hiányzom neki,és folytatni szeretné,de nem így.


Később,mikor kérdeztem,hogy ennek ellenére is velem tervezi-e a közös jövőt,azt mondta,hogy igen.Biztos benne.


Amúgy volt már legalább 25 szakítás,mindegyik kb. 5percig tart.


Hogyan vélekedtek a pasiról? És hogyan rólam? Szerintetek mi a hiba? Szerelmes szerintetek?


2010. ápr. 15. 18:16
1 2
 1/19 ediZeJ ***** válasza:
Ő biztos szerelmes bár lehet h kicsit túlságosan is... ha pl te szakítanál vele akk biztos h belerokkanna de az az ő hibája lenne no comment beszélj vele h adjon neked egy kis teret meg ezeket a vitákat ne fújjátok fel ha felhoz vmit te pl mond azt rá h OKÉ. és kész elvan intézve. Nem kell az ilyenekkel törődni és akk nem kell gáz Rólad meg anyni h nincs tered és azért viselkedsz így beszélj vele ezekről 18/F
2010. ápr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Hányszor fogod még feltenni ezt a kérdést?:D

Amúgy, szerintem a pasi fülig beléd van zúgva, ebben biztos lehetsz :)

2010. ápr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kellett volna kérdezni, hogy "és még is TE hol vagy?"... Az ilyenekből annyira fölösleges ekkora problémát keríteni, ezen bedurcázni. És ha elütötte egy autó és a kórházban fekszik, azért nem vár rád? Még te lennél megsértődve mert törött gerinccel nem eléd ment a kórház helyett? Foglalkozz többet a sráccal, és akkor lehet érezné hogy szereted, nem szakítanátok két hetente. Ha nem kell már neked, akkor ne szívasd! Ha szeretnéd, akkor őszintén jönne minden... az hogy keresd, hogy hozzábújj, hogy kifejezd az érzéseidet stb. Kezd az az érzés támadni bennem, hogy direkt kiakarod játszani hogy ő szakítson ne neked kelljen megbántanod... Bocsi ha kicsit durva voltam, de ha 1001-edszerre is beírod a kérdést, akkor sem fogunk tudni új választ adni rá!
2010. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Eddig egyszer tettem fel hasonló kérdést.

Szóval ez így a 2.

Amúgy nem tudom igazából mit akarok,mármint ha most arra ment volna ki ez az egész részemről,hogy szakítson,akkor ma nem akartam volna egyből megoldani. Vagy akkor ez lenne az a megszokás?

És akkor részéről ez a szakítás dolog ma jogos volt?

2010. ápr. 15. 18:32
 5/19 anonim válasza:
100%

Először is, kérlek, ne vedd rossz néven, amit írok.

Egy év körül én és a párom is elég sokat veszekedtünk, volt, hogy szóba került a szakítás is. Szerintem 1 év körül ez sok kapcsolatban előfordul.

De nem értem a kérdésed: hogy szeret-e a párod?? Azok alapján, amit leírtál, nem is kérdés. Lehet, hogy betelt nála a pohár - azért, mert fél, Te nem érzed ugyanazt, mint ő és így koppanni fog. Ezt próbálja megelőzni, de szerencsédre annyira szeret, hogy nem tud elengedni.

Számomra inkább a kérdés, és szerintem ez az, amit Neked is mérlegelned kell, hogy Te szereted-e annyira, mint ő Téged. Úgy gondolom, hogy ha szereted annyira, jobban a tudtára kéne, hogy add. Keresd Te is, légy vele elnéző, menj vele Te is sokfelé, ne csak élvezd, hogy rajong érted. Ha pedig arra jutsz, nem szereted annyira, Te nem úgy gondolod, ő lesz a jövőd, inkább még most menj elébe a dolgoknak, ne ringasd hiú ábrándokba.


Visszatérve a személyesre: szóval köztünk is szóba került a szakítás, ahhoz képest pont ma 20,5 hónapja, hogy együtt vagyunk, és boldogak, most már nem is tudom, mikor veszekedtünk utoljára komolyan. Mi mindketten közös jövőt és összeköltözést tervezünk, most már eszünkbe sem jut szétmenni, pedig komoly próbatétel előtt állunk. (Még 5 hónapig 320 km-re leszünk egymástól).

Remélem, a Ti kapcsolatotokban is csak egy mélypont van, és sok sikert kívánok a jövőhöz, de kérlek mérlegelj, és ne kínozd.

2010. ápr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%

Már bocs, de szerintem néha te is kezdeményezhetnél, azért ez neki biztos nem jó érzés, hogy ennyire passzív vagy. Nekem úgy tűnik, hogy szeret, de biztosan szenved is, mert nem kap elég visszaigazolást arról, hogy te is szereted. Én a helyében biztos nem bírnám ezt sokáig, kell a kölcsönösség egy kapcsolatba!

25/F

2010. ápr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a képlet! A csávó full szerelmes. Az irányítást teljes mértékben átadta a kezedbe, és innentől neked ez az egész már nem izgalmas. A vonzalmad egyre jobban csökken iránta, egészen addig, hogy a gyakorikérdésen keresel megerősítést arra, hogy ugyan ne pazarold már el a fiatalságod rá.
2010. ápr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt az a kérdés, hogy Te mit érzel vele kapcsolatban. Te is szerelmes vagy? Boldoggá tesz az, hogy ennyire komolyak az érzései? Vagy van valami probléma, van valami oka annak, hogy nem kezdeményezel?

Ha igen, tisztázd le s ha kell... tedd meg a lépést. Ha pedig nem és tényleg boldog vagy vele, akkor kezdeményezz gyakrabban, küldj kedves sms-eket, emaileket, hívd fel, hívd el valahova, menj át hozzájuk, lepd meg valamivel... ilyen egyszerű. Nem mondtam nagy dolgot szerintem, nem fából vaskarika, de az életben nem is fából vaskarikára van szükség, hanem apró lépésekre, egy-egy olyan kisebb mozdulatra, ami kibont egy olyan vitorlát, amivel máris kedvező szélbe fordíthatjuk a hajót.

19f

2010. ápr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
Egy kapcsolat két emberből áll, ketten dolgoznak rajta. Na most a ti kapcsolatotokkal, úgy tűnik, eléggé csak a barátod foglalkozik. Neki is ugyanúgy szüksége van a törődésre, szeretetre, kedveskedésekre. Próbáld kicsit beleképzelni magad az ő helyzetébe!
2010. ápr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A barátod egy kincs, te meg megérdemelnéd,hogy szakítson veled. De nem fog mert úgy tűnik,ő tényleg szerelmes beléd.

Minek tartod őt, a kutyádnak?

2010. ápr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!