Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért olyan erzes a párunkat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan erzes a párunkat újbóli dohányzáson kapni, mint ha megcsalt volna?

Figyelt kérdés

Sosem értettem azokat, akik ezen kiborultak, kicsit le is neztem őket ezert.

A férjem egyre tobbet dohányzott, mar napi egy doboznal tartott, Ani ket okból zavart: anyagi es egészségügyi (az apjának pl. gegerakja volt).

Egy éve letette a cigit, kozben gyerekünk is született.

Ket hete azon kaptam, hogy megint cigizik. Nagyon mellbevagott, mondom, mint egy megcsalas. Tudom, egyre tobbet fog szívni megint - szerinte nem. Nem tudok nagyvonalú lenni es nem be szólni, pedig tudom, nincs értelme. Engem is meglep a sajat reakciom, elkeseredettsegem.

Ugye, nem is tehetek semmit azert, hogy abba hagyja?


2016. júl. 16. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Legfeljebb annyit mondhatsz neki, szeretnéd, ha közösen nevelnétek fel a gyereket, és nem tudnád elviselni a hiányát, ha meghalna. Szívére hass, lehetőleg ne támadólag.

Segítsd, hogy újra leszokjon. Nem könnyű, bárki bármit mond is,embert próbáló feladat, és néha bizony elbukik az ember.

2016. júl. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező,ez legyen a legnagyobb problémád hogy a párod dohányzik


Ezen ne idegeskedj és ne is szabj neki határokat korlátokat.

Mert könnyen érezheti azt hogy most a gyerekkel akarod sakba tartani.


Vagy jobb lenne az ha titokban dohányoznak???

Végy esetleg ebből napi szinten veszekedni? És akkor valóban egyedül fogod nevelni a picit.

Bekelj még vele, főleg ha jó ember. Ne szekald ilyen dolgokkal

2016. júl. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezzel próbálkoztam. Mondtam neki, hogy vigyázzon a gyerekem apjara... Tudom, hogy folyton raszolni nem jo, de kenyszerem van, mert ugy erzem, ha nem teszem, azt hiszi, nem is zavar.
2016. júl. 16. 18:34
 4/13 anonim válasza:
100%
Volt esetleg mostanában bármilyen változás az életetekben, ami miatt újra elkezdte? Nem lehetne erről nagyon finoman beszélgetni vele?
2016. júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ria, kedves vagy, de az embernek nem csak a legnagyobb problémája probléma, ezt az érvet sosem értettem. Önmagában a dohányzás nem zavarna, ha nem volna anyagi vonzata es egészségügyi kockázata.
2016. júl. 16. 18:36
 6/13 anonim ***** válasza:
Mondd neki ezt: Szeretném,ha a gyerekemnek lenne 10 év múlva is apja,kérlek legalább rá legyél tekintettel. Ne kelljen az iskolába cigifüstös hajjal és ruhában járnia,ne szívja otthon a kifújt füstöt,és még inkább ne tanulja el,hogy a dohányzás normális.
2016. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Hasonló helyzetben vagyok. Mióta összeházasodtunk nem dohányzik a párom. Legalábbis előttem nem dohányzott. Viszont a munkahelyén elszív 4-5 cigit egy nap. Mikor rájöttem kicsit csalódtam. Mondtam neki, hogy ha valóban cigizik, akkor nincs miért csak a munkahelyén tegye, nem kell titkolni. Azt mondja, hogy itthon nem esik jól neki. Érdekes, mert ha mondjuk 3-4 napig egyfolytában itthon van, akkor egyet sem szív. Szerintem a környezet van hatással rá: stresszesebb légkör, dohányzó munkatársak.
2016. júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%
"Ugye, nem is tehetek semmit azert, hogy abba hagyja?" Megválaszoltad saját kérdésedet. Miből gondoltad egyáltalán, hogy a szenvedélybetegségről valaki egy másik ember "kedvéért" leszokik ?? Ez olyan érzés lenne az ő számára, mintha valaki börtönőrhöz hasonlóan uralkodna felette és annak parancsa vagy óhaja alapján valami mást csinálna (saját kedve, akarata és megszokása ellenére), mintha rabszolga módjára kényszerűségből (zsarolásból) alávetné magát valaminek és ezáltal a kiszolgáltatottság, alávetettség érzését lenne kénytelen elviselni. Majd, ha ő maga, saját belátása szerint önként felülemelkedik saját magán, majd akkor talán leszokik. Te meg döntsd el, hogy az embert jobban szereted-e, mint a saját uralkodni vágyásodat. Az is lehet, hogy pótcselekvésként dohányzik, akkor meg azt kell feltárni.
2016. júl. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Jaj, Kérdező, ne haragudj, de megnéznélek, milyen lenne a fejed, ha tényleg megcsalna a férjed...ne érts félre, nem kívánom, de ehhez hasonlítani...elég fura. Ezen hiába rágod magad, majd ha ő úgy dönt, hogy leszokik, akkor le fog szokni. Ezért rászólogatni meg baromság, csak kelted a feszültséget napi szinten, előbb utóbb csesztetésnek fogja venni, aztán rosszabb esetben tényleg átélheted a megcsalás érzését.
2016. júl. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Éltem mar at a megcsalas érzését, szoval nem kell a fejemet nézegetni. Nem vele, de tudom, mit beszélek.

Uralkodni vágyás...vicces. Orvos mondta neki,hogy abba kene hagynia, ezert tette.

2016. júl. 16. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!