Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen maganeleti es haztartas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen maganeleti es haztartasi ugyekbe jogosult beleszolnia a hazastarsnak, es mibe nem? Peldak: telefon, e-mail, teve, takaritas, mosogatas, furdes

Figyelt kérdés

Arra volnek kivancsi, hogy noi szemmel nezve mennyire indokoltak, illetve jogosultak a felesegem alabbi, meglehetosen rendszeres cselekedetei. Elozetesen megjegyzem, hogy en sohasem szolok bele az o hasonlo jellegu tevekenysegeibe, de ha megtennem, minden bizonnyal erosen felhaborodna rajta, mert szelid formaban is rosszul viseli az ellenorzest vagy kritikat (legalabbis tolem).


1. Rendszeresen megnezi a kollegaimmal es barataimmal valtott e-mailjeimet es sms-eimet, es gyakran szid, ha sok uzenetet valtok veluk. Ennek nem feltekenyseg az oka, hanem az, hogy szerinte a kotott munkaidon kivuli idoben publikaciokon kellene dolgoznom vagy hazimunkat vegeznem, nem leveleznem. (Hazassagkotesunk ota csak en dolgozom, a levelezesem tulnyomo resze a munkamhoz kotodik, szemelyesen csak ritkan van modom baratokkal talalkozni.) Egyszer kitorolte az osszes sms-t, amelyet az egyik (ferfi) kollegatol kaptam, azon az alapon, hogy hiabavalo idopocsekolas ennyit levelezni. O a maga reszerol nem szeret e-mailezni, telefonon minden nap eleg sokat beszel a kulonbozo baratnoivel.

2. Nagyon ritkan szoktam televiziot nezni, egyreszt nem is erdekel tulsagosan, masreszt nincs is idom ra, hogy 1-2 oraig egyfolytaban a tv elott uljek. Ha megis neha belenezek valamilyen filmbe, a felesegem rendszerint nehezmenyezi azon az alapon, hogy dolgoznom vagy hazimunkat vegeznem kellene. O szinte minden nap eleg sok idot tolt filmnezessel, de mivel a 2 gyerek miatt legtobbszor otthon kell lennie, es olvasni keveset szokott, ez teljesen ertheto. Enelkul minden bizonnyal nagyon unatkozna.

3. Mivel egyeduli kereso vagyok, gyakran jovok haza keson, otthon is sokszor irnom kell valamit, fozni pedig nem tudok, a haztartasbol csak a takaritasban, ruhamosasban, mosogatasban es vasarlasban tudok segiteni, mar amikor otthon vagyok. Pl. ha este hazajovok, amikor ok mar megvacsoraztak, akkor altalaban magamtol elmosogatom az edenyeiket. Ha mosogatok vagy porszivozok, a felesegem szinte mindig panaszkodik, hogy nem csinalom eleg gyorsan. Ha nem is talal kulonosebb hibat benne, akkor is rendszerint ramszol: "gyorsabban, gyorsabban, milyen lassan csinalod!" Nemegyszer mellettem al, nezi, es ugy surget. Porszivozaskor kb. 20-30 perc alatt vegzek a negy szobaval, nem tudom, ez sok vagy nem. Az biztos, hogy o joval gyorsabban tudja megcsinalni ezeket.

4. Ha zuhanyozom, szinte mindig panaszkodik, hogy tul sokaig tart. Mivel olyan idopontot szoktam valasztani, amikor neki vagy a gyerekeknek nem kell a furdoszoba, a fo kifogasa az, hogy sok meleg viz fogy el, illetve hogy ha o sokkal gyorsabban le tud zuhanyozni (ami valoban igaz), akkor nekem is kepesnek kellene lennem ra. Maga a zuhanyozas es hajmosas kb. 15-20 percig tart nekem, de a torolkozessel, takaritassal egyutt valoban 40 percbe is beletelik. Ez ot nagyon bosszantja.


Szeretnem tudni, hogy noi reszrol mennyire latjak ugy, hogy nekem kellene jobban alkalmazkodnom az o elvarasaihoz, es mennyiben erzik ugy, hogy az o allaspontja esetleg tulzott.



#probléma #haztartasi ugyek #maganszfera
2016. júl. 23. 08:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 Költőnő? ***** válasza:
100%

Mint egy büntetésvégrehajtási intézmény.

Fő kérdésre válaszolva; semennyire.

2016. júl. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
77%
Fiú vagyok, de azért kimondom, a feleséged egy hülye pitsa. Csodállak hogy hogyan bírod ki mellette. Gondolom kb végtelenül türelmes vagy. :)
2016. júl. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
100%

A feleséged nagyon boldogtalannak és idegbetegnek tűnik.

Egyik pont sem jogos, bár épeszű ember nem is gondolkodik el ezen.

2016. júl. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
91%
#1 basszus ez eszembee sem jutott, pedig tényleg. Nekem egy - két korábbi munkatársam ugrott be :D
2016. júl. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
74%

Ez, amit leírtál, nem más, mint az éjszakai rémálmod.

Valós életben, számomra elképzelhetetlen.

2016. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 A kérdező kommentje:
Sajnos, ez pontosan igy van. A gyerekekkel altalaban jo a kapcsolata, a baratnoivel es a csaladjaval is, csak velem kapcsolatban viselkedik igy. Ebbol itelve nincsen mindenre kiterjedo pszichikai problemaja, csak velem elegedetlen. Ketsegtelenul tisztasag- es rendszereto, de nem koros mertekben. Meg az jutott eszembe, hogy ha en neha megfazom vagy influenzas leszek, akkor a felesegem mindig duhos, azon az alapon, hogy egy ferfinak nem szabad ilyen gyengenek lennie. Ilyen okbol ugyan mar evek ota egy munkanapot sem kellett kihagynom, de maga a teny akkor is bosszantja. Ha o beteg, akkor is rendszerint ideges, hiaba probalok segiteni gyogyszerrel meg maskeppen.
2016. júl. 23. 09:02
 7/76 anonim ***** válasza:
71%
egy csomó kedves, szép nő él férfi nélkül, egyedül. A sok hlye meg elveszi ezeket az idegbetegeket. Hát megérdemlik.
2016. júl. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
92%

Ember, te ezt hogy vagy képes elviselni? Ilyen nőt én el nem vettem volna, nem is értem, hogy egyrészt hogy nem tűnt fel neked, hogy ilyen ez a nő, másrészt hogy fordulhatott meg a fejedben a kérdés, hogy ez normális-e?


Szerintem mindenki egyetért velem abban, hogy NEM, NEM AZ! Persze ha eddig tűrted, ez nem fog egyik napról a másikra változni :(

2016. júl. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
100%

Nő létemre az első gondolatom az volt a kérdésed kifejtését olvasva, hogy remélem, ez egy újabb kamu kérdés ebben a rovatban.


Ha nem az, akkor miért tűröd el neki ezt a viselkedést, és hogy ilyen fokú kontrollt gyakoroljon feletted, ennyi privát szférát és önállóságot ne hagyjon neked?


Nem akarom megbántani az érzéseidet, de nem csak az a baj az ilyen fokú papucs viselkedéssel, hogy nem állsz ki saját magadért, hanem az is, hogy a feleséged előbb-utóbb arra fog ráébredni, hogy nem tud férfiként tekinteni rád.


Ebből pedig nem az fog lecsorogni neki, hogy sajnálatos módon tönkretette a kapcsolatotokat, mert nem a női mintát működteti egy férfi mellett, hanem az anyai mintát, mintha egy nevelésre, irányításra szoruló kisfiút igazgatna, irányítgatna nap mint nap, hanem azt, hogy neki szüksége van végre egy FÉRFIRA, hogy nőnek érezhesse magát.


(Van terapeuta ismerősöm, akihez sokan járnak párkapcsolati problémákkal, az ő tapasztalata az, hogy ez az egyik tipikus forgatókönyv a párkapcsolatok széthullásához vehető úton: a nő papucsot csinál a férfiból, aminek két lehetséges következménye van: mivel a nő már nem a női szerepet tölti be az életében, hanem az anyai mintát működtetni, idővel "leválik róla", (mint ahogy a dolgok normális menete szerint felnőve egy fiú gyerek leválik az anyjáról), és keres magának valakit, akire ő nőként tud tekinteni, és aki benne a férfit látja, vagy a nő szembesül előbb-utóbb azzal, hogy a papuccsá nevelt férjére nem tud férfiként tekinteni, felnézni, és keres egy másik hím egyedet, akit kellőképpen férfiasnak talál, és aki mellet nőnek érezheti magát.

2016. júl. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 A kérdező kommentje:
Az ketsegtelenul igaz, hogy a kapcsolatunkat nagyon alaassa, hogy o alarendelt felkent tekint ram es gyengenek tart. Ott van a 22-es csapdaja, hogy az esetleges ellenvelemenyemet, vonakodasomat vagy tiltakozasomat meg sokkal rosszabb neven veszi, es eleg gyakran hiszterikus duhrohammal reagal ra, ha (az o szavaival elve) "nem csinalom meg szo nelkul, amit o mond, hogy csinaljak meg." Ebbol valoban nemigen lehet mar normalis hazassagot csinalni, de mivel a felesegem mindig azzal indokolja a kerdesben leirt viselkedeset, hogy egy ferfinek "igy," egy nonek pedig "ugy" kell viselkednie, kivancsi voltam ra, hogy noi szemmel valoban olyan termeszetes-e az o magatartasa, ahogy o latja.
2016. júl. 23. 09:33
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!