Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítanál és mennél ki, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanál és mennél ki, vagy maradnál?

Figyelt kérdés

sziasztok. 25 éves vagyok, a párom 27. sajnos eljutottunk arra a pontra, hogy stagnál az életünk, mindketten a szakmánkban dolgozunk, de a fizetés nem a legjobb. nekem havi 130, neki 150. 1 szobás albérletben éldegélünk, de így is vannak olyan váratlan kiadások, amik miatt mínuszba kerülünk. és sokat beszélgettünk arról, hogy elég volt, menjünk külföldre. aztán hosszas böngészések után rájöttünk, hogy ahhoz elsősorban kell többszázezer ft félretett pénz, hogy elinduljunk, és persze ezek az 'angliai álmok' sem mindig valósulnak meg, sok olyat hallani, hogy heti 6 napot 12 óráznak gyárakban, ilyesmi. mindegy, a lényeg, hogy rokonom egy Dunán járó hajón dolgozik, és tudna nekünk munkát intézni. ő már évek óta ott van, ezáltal megbízható is az információ, a párom szakácsként tudna is menni (az a szakmája), a fizetése fixen 1600 euró lenne, én, mint szobalány pedig 1200+jattot kapnék. (illetve van még kiskapu, a szobalányoknak van konyhai takarítás lehetőség is, az is plusz havi 800 euró). Mindegy, szóval anyagilag jó lenne. mikor még csak tervezgettük, akkor olyanokról volt még szó, hogy 1-2-3 évet lehúzunk egy hajon, félreteszünk sokat, és mehetünk külföldre megvalósítani az álmunkat. saját ház, család.

viszont most, hogy valósággá válik (november elsején kezdhetnénk) a párom elkezdett visszakozni. ritkán fogja látni az anyját, meg szereti a mostani munkahelyét, jófejek a főnökei és nem szívesen hagyná őket itt. nem kicsit akadtam ki, és nem értettem meg, hogy miért maradna a bizonytalanban. én nagyon mennék, már csak a kaland kedvéért is, illetve nyelvtudás is fejlődne, új helyeken járhatnánk.. nem hiszem, hogy a 30-as előtt meg kéne ragadnunk a '130 ezres fizetés és alig élünk meg' szinten... nagyon összevesztünk a párommal, mert ő nem érti, hogy nekem ez miért sürgős, és miért nem ér rá majd a hajó 1-2 év múlva... Azért, mert most szeretnék félretenni, és nem oda jutni, hogy 35 évesen vagy egy lakásom, na vágjunk bele a gyerekbe 40 évesen..

Szóval nagyon összevesztünk, és már eljutottunk arra a szintre, hogy szakítunk, és én elmegyek hajóra. ő meg marad itt. az a baj, hogy legszívesebben meglépném, de szeretem őt.. és nem helyezem előre az anyagiaskodást, de ilyen lehetőséget hülye az, aki kihagy... szóval most nem tudom mit tegyek.

a szüleim szerint menjek, a legjobb barátnőm szerint meg ne adjam fel a kapcsolatomat a karrierért...

szerintetek, így látatlanban, mi a véleményetek?


Köszönöm

25/ N


2016. júl. 30. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Én személy szerint sosem adnék fel egy jól működő kapcsolatot karrierért, pénzért.... tulajdonképpen egy jól működő kapcsolatot semmiért nem adnék fel... Minden más könnyen pótolható. Minden másra viszonylag könnyen talál megoldást az ember. De megtalálni azt a személyt, akit mindennél jobban szeretünk, elfogadunk a leg apróbb kis hibáival együtt, az a világ legnehezebb dolga. És ha már egyszer rá találtunk, akkor szerintem hatalmas hiba veszni hagyni ilyen "földi dolgok" miatt.

Persze, ha nem működik olyan jól a kapcsolat, az megint egy más kérdés. De azért meg tenni lehet, u normálisan működjön. Én ha Pl szeretek valakit, akkor érte a világ végére is elmennék.

Mondjuk az meg a másik oldala a dolognak, h ha a párod is igazán szeret, akkor támogat, és próbál megoldást találni a dologra, úgy h mindkettőtöknek jó legyen, és a lehető legkevesebbet sérüljön az érdeketek.

2016. júl. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen eltérnek a jövőt illetően az elképzeléseitek. Ő maradna, te mennél. Bármelyikőtök is enged, rosszul fogja érezni magát a kapcsolatban, hiszen nem erre vágyott.


Szerintem a párod által említett 1-2 év csak kifogás, sem most, sem akkor nem igazán akar majd menni. Neked kell eldöntened, mennyit ér a kapcsolatod, mennyire mély a szeretet, érdemes-e feladni az álmokat érte.

2016. júl. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a kapcsolatunk harmonikus, nagyon szeretjük egymást, de pont a 'földi javak' hiánya miatt van az, hogy hónapok óta nincs közös programunk szinte. és itt ne éttermekre és ilyesmikre gondoljatok, de egy nyár esti séta vagy egy fagyi sem volt régóta... én hétfőtől szombatig dolgozok 8-17ig, de a párom, szakács lévén össze-vissza, mikor ő szabad, akkor én dolgozok, ilyesmik. illetve ha otthon is van, akkor mindig azzal jön, hogy fáradt, nincs kedve kimozdulni, én pedig nem erőltetem. de nekem ezekre igényem van, mert az utóbbi időkben az együtt töltött programok annyik, hogy együtt tv-zünk majd alvás.. tehát hiába nagy a szerelem, ha szépen lassan kialszik a láng, pont amiatt, hogy én aktívkodnék, ő pedig nem..
2016. júl. 30. 09:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni, hogy lehet harmonikus a kapcsolatotok. Mikor ilyen szinten eltérőek az igényeitek. Nekem ebből az jön le, hogy te kalandvágyóbb típus vagy, szeretsz vagy szeretnél eljárni ide-oda, ő pedig el van a kis világában a fizetésével, és nem vágyik ilyesmikre. Ha most itt is maradsz, ebből sok jó nem fog kisülni. Én most keresek 130-at, párom 200 at. Mi is egy szobás albérletben lakunk, két év múlva szeretnénk venni sajátot. De egyikőnk sem olyan típus aki belemenne ilyesmibe vagy külföldre költözésbe. Szerintem nem illetek össze.
2016. júl. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kimennék.. persze szép és jó dolog hogy az anyagiak nem állhatnak a lelki dolgok elé, de pénzből élünk. Ez van. Most még fiatal vagy, amiket leírtál azokat még jókor éled meg, a nyelvtanulást, kalandot, és még bírod a munkát ennyi idősen.. a kapcsolatotok is harmónikusabb lenne ha nem kellene anyagi gondok miatt aggódni. az rengeteg stresszt okoz. Ha nem érti meg, akkor nem is érdemes bánkódni miatta.. és mikor ő is mondta vagy csak áltatott , vagy azóta be parázott.. Egyik sem túl szerencsés. Menj és láss világot. :)
2016. júl. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben mennék, és tudod miért? Mert FHOS a kapcsolatod, azért!

Nem a baj vele, hogy eltérően dolgoztok, hanem, hogy - mondván "fáradt" - nem megy sehová, csak otthon csücsül.


Én sem vagyok nagy mászkálós, de megőrülnék, ha állandóan a négy fal közt kéne ülnöm, és nem mozdulnánk ki kb. sohasem. Áh, kizárt...


Menj el nyugodt szívvel, mert ebből így csak megszokás > konfliktusok > végül szakítás lesz... x évet nem adok és külön mentek, mert neked pl. már most nem tetszik, ami van.


Kapcsolatod lehet ezer, és ez egy nagy kaland! Fiatal vagy, nem kell otthon ülj kvázi egyedül, mert beleőrülsz.

2016. júl. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!