Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ha a nézeteink...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a nézeteink ennyire különbözőek? Inkább most kell szakítani?

Figyelt kérdés

A barátom mint friss diplomás munka után kutat. Talált 3 munkalehetőséget is, ami tetszik neki, de mindegyikben talált is olyan okot, amiért nem menne el oda dolgozni (szerintem minden munkában van olyan, ami nem tetszik de elvárják, h meg kell csinálni, na mindegy). Nehezen tud dönteni és leginkább ugye a pénz motiválja. Ő azt tervezi, h ha a választott munkája nem fog tetszeni, akkor csomagol és megy külföldre. Nekem még 2 év van az egyetemből, de szeretné, ha suli után mennék vele. Viszont engem a külföldi élet kicsit sem mozgat meg... Még anyagi szempontból sem. Nem tudom. Én nagyon család centrikus vagyok, szeretem, h ilyen szoros kapcsolatom van minden családtagommal, mivel így is nőttem fel és el sem tudnám képzelni, h több 1000 km-re legyek az otthontól és havi 1x-2x láthatom őket. Tudom, h engem lelkileg megviselne, de a párom ezt nem érti meg és nem tudja elfogadni. Távkapcsolatban sem tudok élni, mert az exem is külföldön dolgozott és ezáltal nem sokkal szét is mentünk, mert mindkettőnket megváltoztatta, h különböző környezetben élünk... Szóval még 1x ilyet nem szeretnék személy szerint! :/


Az elején amikor ismerkedtünk a párommal, akkor nem 1x mondtam neki, h én külföldre nem szándékozok kimenni, nem szeretnék ott családot és a távkapcsolat sem jöhet szóba nálam. Akkor nem volt semmi ellenvetése. Oké, változnak a dolog és az emberek nézetei is.


Az a baj, h tudom, h ha neki az itteni munka nem fog bejönni mondjuk 2 év múlva se akkor összecsomagol és elmegy... Viszont így van értelme folytatni, h tudom h mindenhogy ki fog menni és én biztosan nem tudnám elviselni havonta 1x ha láthatom? Vagy akár most búcsúzzunk egymástól, mielőtt több év rámegy?


Köszönöm a normális,segítőkész válaszokat!


2016. aug. 5. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem fog tetszeni, de sztem szakítanotok kell, no nem ilyen patáliával, hanem a megértés jegyében.

Én inkább vagyok olyan mint te, nem tetszett odakint és nem is szívesen élnék ott, szóval valóban időhúzásnak tűnne, ha a barátnőm úgy gondolkodna, mint a te párod, ami amúgy messze nem rossz, csak összeegyeztethetetlen.

2016. aug. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele a mostani félelmeidet de úgy hogy leülteted hogy most figyelj rám kicsit és ne szólj közbe had mondjam el vagy ha nem megy mert nem olyan típus mutasd meg neki levél formájában a dolgot. Ha utána is ugyan az a véleménye és nem változik semmi akkor sajnos nem tudok mást mondani mint a szakítást mivel ez így neked 2 évig stresszt fog okozni és lelki fájdalmat ami az adott időben meg a kapcsolatot fogja mérgezni így újfent a szakítás felé lökdösödik a kapcsolat.
2016. aug. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen rengeteget beszéltünk erről. Én is a kompromisszum híve vagyok. Azt tanácsolta, h amíg be nem fejezem a sulit, addig ő itthon próbálkozik és ha nem sikerül, akkor kipróbálom vele a külföldi életet.. Tudom, bugyuta dolog előre véleményt mondani, amiben tényleg nincs tapasztalatom, de gondolatilag is már sírhatnékom van, ha olyan messzire kellene kimennem...

Én tegnap ugyanezt mondtam neki, h ha nem tudunk megegyezni, akkor hagyjuk szépen egymást, h mindketten kialakíthatjuk a saját kis világunkat. Szerinte önző vagyok, mert úgymond választás elé állítom, miközben nem! És nagyon is szeretem őt, de annak nincs értelme ha X év múlva meg elmegy.. Sőt, pont ezért dobtam fel az "ötletet", h hagyjuk egymást, mert tudom, h neki is mások a céljai és nem akarom hátráltatni benne, mivel az sem lenne jó érzés ha 10 év múlva azt kapnám a fejemhez, h "MIATTAD NEM MENTEM EL!"...

2016. aug. 5. 10:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát azért ő is felfoghatná, hogy csak azért, mert frissdiplomás, nem fognak utána kapkodni a jobbnál jobb multik, a jobbnál jobb juttatási csomagokkal meg a netto 350 ezres kezdőfizuval, céges autóval, telefonnal...

Inkább azt kellene első körben megértetni, hogy mindig lesz olyan része a munkáinak, amik nem tetszenek, de meg kell akkor is csinálni. Nekem úgy tűnik, ő inkább választaná a könnyebb utat, mint általában a magyarok 80 %-a, vagyis a kapom a fäszom és rohanok Angliába mosogatni, minthogy itthon próbálkozna továbbra is.

Egyébként együtt éltek? Mert ha nem, akkor lehet még azt is ki kellene próbálnotok, mielőtt esetleg külföldre léptek mindketten, mert ott aztán össze vagytok zárva és nincs senki egymáson kívül, és ha ott derül ki, hogy amúgy baromira nem is tudtok együtt élni, az elég nagy gáz.

2016. aug. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En is kint elek mert kovettem a parom. Azt mondta ugyis megszokom es megszeretem majd. 7 ev utan szakitottunk es most ott tartok hogy meg maradok par honapig aztan hazamegyek, mert meg ennyi ido utan is hazavagyom. Ha eleve nem akarsz kimenni, akkor ne eroltesd.
2016. aug. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem élünk együtt, de eleve szerintem is az együttélést kellene "megpróbálni".

Ha eleve nem mennék ki, mert nincs semmi vonzata, akkor szerintem az ottlétkor sem fogom megszeretni, ahogyan azt az utolsó hozzászóló is írta, h ő sem tudta a helyet elfogadni! Én is így lennék...

És igen, sajnos ő azt gondolja, h mindenhol kapkodni fognak utána mert mérnökit végzett, miközben más országokban is kitanulnak mérnökök, szóval nem kell a mellét vernie.

Néha engem néz le amiért ilyen a felfogásom, de szerintem nem kell hozzá nagy tudás, h valaki realizálja azt, h valahol el kell kezdeni és egyik évről a másikra nem fog kitudja milyen kocsikban csücsülni meg ilyen-olyan helyekre járni kirándulni... Lehet tényleg az én felfogásom a rossz és alacsony mércés

2016. aug. 5. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!