Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 8 éves kapcsolatban mélyponton...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

8 éves kapcsolatban mélyponton vagyok érzelmileg, szeretem a párom, ő is engem, de nagyon különbözőek lettünk, és vonzalom is minimálisra csökkent a részemről. Eközben van egy pasi, aki nagyon vonz. Mit tegyek? Ez már a kapcsolat végét jelzi? 26/L

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy év siralmas volt, neki nem volt kedve semmilyen közös társasági programhoz, egyszer se jött el a családi eseményekre, baráti találkozókra, munkatársakkal beülős beszélgetős estékre, sehova.. egyedül éreztem magam, egy ideig én is kihagytam mindent, de az otthon ücsörgést, olvasgatást, házimunkát, boltba járást és sétálgatást mint közös program nagyon megúntam.


El is hidegültünk egymástól mert a közeledésemet, nógatásomat rosszul viselte. Kb. 1 hónapja jött rá, hogy tényleg gond van vele, és antiszociális, azt mondta dolgozik az ügyön és elment dokihoz. AZóta velem kedvesebb, figyelmesebb lett, de azóta is kerül minden szociális programot.

De nagyon szeretem, és hálás vagyok neki minden jóért amit kaptam tőle, és fontos nekem. Korábban el tudtam volna vele képzelni a nyugdíjas éveimet is.


Ezzel párhuzamosan, hogy ne őrüljek bele a semmittevésbe, eljárogattam a barátokkal, munkatársakkal, tesóval koncertre, kocsmába hogy végre jól érezzem magam, így történt, hogy az egyik kollégám túlságosan is vonzó lett, és úgy vettem ki, hogy ez kölcsönös. Már az érintésétől is repkednek a pillangók, mikor elköszönéskor puszit ad.

Az egyik kolleganőnk külön- külön mindkettőnket buzdít a másik irányába, hogy mennyire összeillünk, mi pedig tartjuk a távolságot, de tudja, hogy vonzódom, és felajánlotta, hogy őszinte lesz velem, de én kértem, hogy inkább ne mondjon semmit, mert úgy sejtettem el akarta mondani, hogy ez kölcsönös és akkor kész lettem volna..

Jövő héten is lesz céges est, ahol iszogatás közben megered az ember nyelve, és oldódnak a gátak és félek, hogy mi lesz/mit tegyek. Ha engednék a vonzásnak, akkor vége a kapcsolatomnak, ha nem engedek, akkor azért fogok szenvedni mert sok lesz bennem a feszültség.

Minden szexuális feszültséget amit okoz nekem, a páromon próbáltam kielégíteni, de ez nem jó dolog...

Nagyon össze vagyok zavarodva.



2016. júl. 30. 21:16
1 2
 1/13 A.R. ***** válasza:
Konyorgok hagyj neki idot helyrehozni, ha tenyleg dolgozik rajta akkor engedd hogy kibontakozzon. Ne egybol szakitas legyen.
2016. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

kb 1 éve várom hogy minden rendbe jöjjön, ezt szeretném mindennél jobban :(

Erőltetni viszont nem tudom, hogy vegyen részt nyaraláson, programokon.

És ez a sok behatás nagyon frusztrálttá tesz sajnos.

Folyton azt hallgatom a környezetemből, hogy elcseszem az életem, és meg fogom bánni, hogy csak várok és várok, és nem vagyok boldog.

2016. júl. 30. 22:17
 3/13 anonim ***** válasza:

Adj neki időt. Ha tesz a kapcsolatért és te is teszel akkor vàltozni is fog. És ùjra minden rendben lesz.


8 éve együtt vagytok. Ez szép idő. Rengeteg emlék. És szinte màr egyek vagytok ennyi idő után.

Azt mondják 7 év körül van a kapcsolatokban az utolsó vízválasztò.


Az új kapcsolat pedig ki tudja milyen lesz. Persze ha úgy gondolod mindennek vége és ezt jónak gondolod akkor vess véget neki.


Én is arra kérlek hogy jól gondold át ezt a dolgot. És adj időt magadnak is hogy jó döntést hozhass.

2016. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezesetben beszélj vele nyiltan. Mondd el neki hogy több közös programra van szükséged és jàrjon el veled programokra. mondd el neki mi múlik ezen, ha ezt megoldásnak tartod még és tudsz még várni egy kicsit hogy lesz e eredménye a besélgetésnek.
2016. júl. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most először az jutott eszembe, hogy fordított esetben hogyan esne ha a párod kifelé kacsintgatna? (Persze, megértenéd - ilyenkor mindenki azt mondja.) Pl. a gyerekvállalás tipikusan az az időszak, amikor a nő jobban bezárkózni kényszerül, akaratlanul is antiszociálisabb lesz, és jó darabig nem a régi istennő, hacsak nem rendel mindent a takarítónőn át az ételig. És ez nem két hétig tart... Ez kivédhetetlen ha teszed a dolgaidat, főleg ha a problémásabb kategóriába fogsz tartozni (amit előre nem tudhatsz). Vagy közbejöhet betegség is, bármi... Vannak/lesznek az életnek nehezebb időszakai, amikor fokozott megértés kell. A párod ráadásul tesz is magáért, kettőtökért. Szóval nem tudlak megérteni. Ha nem akarnád, egész egyszerűen nem mennél olyan programra, ahol ott van a faszi. Most is tudod hogy ott lesz, ennek ellenére te is készülsz. A kollégáid előtt, nyíltan, pofátlanul megéled a vonzalmadat - tehát már rég hűtlen vagy. Konkrétan hülyét csinálsz a párodból ezzel, nem adod meg a helyét, kifelé már szingli életet élsz. Csak mellette élsz, de régen eldöntötted, hogy neked más kell, máskülönben hagynád lecsillapodni ezt a vonzalmat csendben. A vonzalom még nem bűn, ameddig megtartod magadnak. Te már mérföldekkel átlépted a határt és szándékosan. Ez egy döntés. Mondhatnám én is hogy adj időt magatoknak, de talán a párod megérdemelné hogy megszabadítsd magadtól. Nem elhanyagolható tény, hogy az emberek többsége szart sem kezd a problémáival. Az az ember elismerte hogy mi a baja és tesz ellene. Te eközben kifelé kacsintgatsz, sőt, gondolatban már ki is léptél a kapcsolatból. Hasonlókat kívánok neked viszont. Régen ki kellett volna lépned, mert ez ebben a formában már elfogadhatatlan. Én csak a párodat sajnálom.
2016. júl. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért 8 év után nem türelemre van szükség hogy te ülj és várj hogy majd jobb lesz, hanem támogatni a párod ha dokihoz is elment segítségért. Igaza van az előttem íróknak, ha eddig nem láttad be, 1 éve hog ez nem megy, akkor miért nem léptél?


Egyébként írod hogy ő mit tesz a kapcsolatért, de TE mit teszel vagy tettél, azt elfelejtetted leírni, azon kívűl hogy vártad hogy változzon meg valami? Ja igen és azon kívül hogy fejben már rég megcsaltad.


Állj a sarkadra, döntsd el mit szeretnél, és ha a másik pasi kell, az se gond, de legyél 8 év után egyenes és korrekt, és ne hülyítsd tovább a mostani párod. Ha pedig mégis ő kell, akkor támogasd és adj neki esélyt, ha nem megy akkor sem tehetsz majd magadnak szemrehányást.

2016. júl. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
7 és fél év után lett szintén "unalmas" meg minden a volt barátnőmnek. Gyorsan be is pasizott az utolsó két hónapban(amit nem tőle hanem a testvérétől tudok) és ő is ilyeneket mondott mint TE. Fejben már megcsaltad, bizseregsz a pillangóiddal, ő tesz a kapcsolatért, te csak vársz. Te mit tettél? Olyan vagy mint az exem, az sem tett soha semmit a kapcsolatért de elvárni azt elvárt. Undorító vagy kérdező!
2016. júl. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én az tettem, hogy minden úgy volt ahogy ő szerette volna. SZerveztem csak közös programokat, elrángattam külföldre, gondoskodtam róla, megváltoztattam az étkezésemet az övére, lemondtam a hobbijaimról és az övébe probáltam bekapcsolódni, mert ő nem nyitott az én dolgaim felé, én meg minél több közös dolgot szerettem volna. A dokit elutasítja és a maga módján próbál túllépni ezen a dolgon. Én nagyon sokat szenvedtem miatta, de nem tudtam otthagyni, inkább eltűrtem ha mogorva volt és ingerült lett ha valahová el szerettem volna hívni.

A negatív véleményeket is köszönöm, sokszor elhessegetem azt az egyént a gondolataimból, de napi szinten látom sajnos, így nehéz teljesen kizárni, a programon meg kb. kötelező a részvétel, mert mi ketten vagyunk kisvezetők.

2016. júl. 31. 15:39
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért abba is gondolj bele, hogy mennyire jó egy ilyen munkahelyi kapcsolatba kezdeni. Nagy eséllyel menne tönkre az a kapcsolat is. Fel tudnád - e áldozni a munkádat? Egyébként továbbra sem értelek és nem helyeslem a viselkedésedet.


5-ös vagyok.

2016. aug. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

//Köszönöm, a véleményetek erőt ad a további türelemre és erőt, az másikkal szembeni ellenállásra. Lehet szidni, de én 7,5 évig még csak rá se pillantottam senki másra, annyira szerelmes voltam, és már a közös életünket terveztem, amikor ő elutasító lett az ilyen témákkal kapcsolatosan is, ezt nem tudtam feldolgozni.


//Nem élem meg nyíltan a vonzódást, próbálom kerülni a kollegát és zavarba jövök könnyen, innen tudja a srác. A kollegák csak a közösen eltöltött idők miatt próbálnak terelgetni, és mert a páromat még sose látták, és nem szimpi nekik, hogy mindig egyedül megyek mindenhová.

2016. aug. 1. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!