Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki eljátszotta a bizalmamat, lehet vele tervezni a közös jövőt?

Figyelt kérdés

Megbocsátottam, ő hajlandó küzdeni a bizalmamért, én pedig igyekszem megadni neki azt. Annak ellenére próbált átverni ugyanúgy, mint az előző párom, hogy tudta, mennyire nehezen dolgoztam fel a történteket és hogy azzal nálam mindennek vége. Azt mondta, hogy bármit képes megtenni azért, hogy megbocsássak és újra bízzak benne, mert nagyon bánja, hogy így viselkedett. Azóta tényleg igyekszik és türelmesen végighallgatja, ha elbizonytalanodom és felemlegetem a történteket. Viszont már nekem kellemetlen, hogy nem tudok benne megbízni. Ha egy komolyabb mondat hagyja el a száját, nem tudom elhinni, hogy azt úgy is gondolja, különben nem viselkedett volna úgy, ahogy. Gyakran mondogatja, hogy el tudná velem képzelni az életét, és hogy majd pár év múlva a házasságot is. Én meg úgy állok a témához, hogy nagyon szép lenne, viszont ígért nekem már pár dolgot, ami mégsem úgy lett, és emiatt nem veszem komolyan, hiába örülnék én is, ha úgy történne.


Kérdés: Érdemes úgy kapcsolatban maradni, hogy nem vár el túl sokat az ember a másiktól, mert érzi, hogy nem lesz hosszútávú kapcsolat, bármennyire is szeretné?


2016. aug. 7. 12:05
1 2
 1/11 RRR ***** válasza:

nálam nem lenne több esély


válasz a kérdésedre:nem,mert soha nem bíznál már meg benne

2016. aug. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Voltam én is így.

A bizalom összeomlása után 1 évig bírtam és vége lett. (Igazából ő nem bírta akkor már elviselni, hogy miért nem bízok benne már újra, és mindketten szenvedtünk ezen év alatt.) Szóval nem éri meg.

Ha ráérsz erre ÉVEKET várni, hogy ESETLEG újra kialakuljon a bizalom, akkor hajrá.

Ezt párkapcsolati terapeutáktól is olvastam, hogy évek munkájába telhet...


Én azt mondanám, akkor maradj vele, ha a mindennapokkal elégedett vagy, és nem sietsz sehová, nem tervezel semmit vele. Szóval ha csakúgy jó vele lenni, jó hogy van neked és nem baj, hogy nem bízol... Aztán esetleg majd újraépül a bizalom.

De ha hétről hétre előjön ez a borzalmas érzés, hogy vajon most igazat mond-e vagy sem, akkor kérlek ne szívasd magad. Én már megjártam ezt az utat :(

2016. aug. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki változik, és lehet rájött hogy hibát követett el és most szeretné jóvátenni, adj neki még egy esélyt. Idővel kiderül ugyis hogy tudott-e változni. Ne hozd fel ezt a témát, hanem direkt figyeld hogy megváltozott-e, mert ha felemlegeted akkor meg akar felelni és nem biztos hogy önmagát hozza, hagyjad hogy hozza azt ami benne van. Én direkt szoktam olyan szituációkat teremteni és figyelem a párom hogy reagálja le, direkt nem szólok, hogy mit várok el tőle, mert arra vagyok kiváncsi ő milyen, nem arra, hogy én mit várok el és akkor a szerint viselkedjen. Tehát adj neki lehetőséget és figyeld hogy viselkedik..
2016. aug. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Olvasd el újra,amit kiírtál ide kérdező és tudni fogod a választ.


De segítek: NEM!

2016. aug. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát látod, hogy nem nagyon megy ez.

De nem lehetetlen, az én életemben egyszer volt már ilyen, azután 10+ évig mégis minden OK lett.

De tényleg az a ritka, és ott nagyon akartuk mind a ketten.

2016. aug. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ez a nevem! ***** válasza:
A bizalmat csak egyszer lehet eljätszani!A mienk ugyan nem pärkapcsolati problema volt,de itt is ugyanugy müködik. Nekem a sogornöm jätszotta el a bizalmamat,azota be sem teheti a läbät hozzänk!Az sem erdekel,hogy az ö huga a felesegem es nem läthatja. En nem adtam neki okot arra,amit tett. Ezert neki kell elszämolnia a lelkiismeretevel es nem nekem. Egy kapcsolatban nagyon fontos dolog a bizalom! Bizalom nelkül nincs ertelmes kapcsolat! En nem adnäk neki esejt a helyedben.
2016. aug. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lehet megpróbálni. Szerintem mindenkinek jár még egy esély. Én el tudnék vonatkoztatni ilyen esetben a múlttól, nem hátráltatnának a történtek, mert úgy vagyok vele, ha valakinek adok egy új esélyt, akkor az tiszta lappal indul. Mert csak úgy van értelme, egyébként nem. Ezt viszont neked kell tudni, h be bírod e vállalni.
2016. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én egy kisebb összeveszés után bizalmat fektettem egy lányba egyszer, mert megsajnáltam, majd utána semennyire nem fizetődött ki az egész, már csak arra kellettem neki, hogy kihasználjon, ha éppen kellett neki valami és senki se tudott segíteni neki (mert elüldözte a rendes embereket maga körül a borzalmas viselkedésével).

Szóval határozott nem a válaszom a kérdésedre!

2016. aug. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit tett, amiért elvesztetted a bizalmad.


Én sem bízom meg a szerelmemben teljesen, de javul, és mivel mind a ketten akarjuk, ezért sikerülni is fog, hogy tudjak benne teljesen bízni újra. Ő nem csalt meg, egyszerüen sokszor mondott nem igazat, de akkor nem is voltunk egy pár, csak egész egyszerüen megvezetett egy darabon. Mai napig nem tudok teljesen megbízni benne, de közben tudom, hogy amúgy viszont bízhatok benne, tudatalatt működik már csak. De javul, ő sokat tesz érte, és én is próbálom a gondolkodásom más mintázatba írányozni. Nekünk működni látszik.

2016. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Engem is megvezetett. Amiről volt sejtésem, de el akarta hitetni velem, hogy rosszul gondolom. Attól még az a rossz érzés ott volt bennem, éreztem, hogy valami nem stimmel. Az pedig csak hab a tortán, hogy egy harmadik személy miatt viselkedett így velem. De nem csalt meg fizikai értelemben, különben eszembe sem jutna a második esély.
2016. aug. 8. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!