Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lehet egy ilyen helyzetet elfogadni?

Figyelt kérdés

Mit szólnátok ahhoz, ha a szerelmetek bejelentené,hogy mivel annyira szereti az anyukáját, ezért azt szeretné, éljen velünk egy háztartásban élete végéig? Ő gondoskodni szeretne róla stb. (Ezt amúgy anélkül is megtehetné, hogy együtt élünk, na mindegy.)

Ez mennyire egészséges szerintetek, még akkor is, ha mondjuk nagyon kedves nő az illető,bár már elég idős?


2016. aug. 17. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdés h te a nő vagy, vagy a pasi a kapcsolatban? (Ezt csak informatíve kérdezem)


Nálam ez abban az esetben kérdésként sem merülne fel, h elfogadnám-e ha a barátom anyukája idős, beteg és már nem tudna önállóan gondoskodni magáról; feltételezve azt az alapot h jól kijövünk és nincsenek köztünk kibékíthetetlen ellentétek.

2016. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én a barátnő vagyok, leendő feleség.:)

És nagyon nincs kedvem ehhez az egészhez.:(

2016. aug. 17. 22:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a páromnak tényleg nagyon fontos lenne ez a dolog, én megpróbálnék vele kompromisszumot kötni. Én azt javasolnám, hogy költözzön a környékre, vagy ha valahogy megoldható akkor a szomszédba akkor közel is van, de nektek is megmarad a magánszférátok ezzel.
2016. aug. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kapcsolatban éltek ezért ugy lenne a korrekt ha nem kijelentené előre hogy az anyukája veletek fog lakni, hanem megkellene először is kérdeznie és beszélni veled, hogy te mit szólsz ehhez és, hogy tudnátok ezt megoldani ugyanis ez egy nagy döntés. Onnantól már nemcsak ti vagytok a kapcsolatban hanem mind2en felelősek vagytok egy idősebb emberért aki ellátásra, segítségre szorul, nem egyszerű dolog és sok feláldozást igényel.

Ezt beszéld meg vele és mondd meg neki őszintén a legelején ha nincs ehhez kedved akármilyen nehezedre esik, mert ez bizony nagy felelőséggel jár!

2016. aug. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek.

Ő csak úgy kijelentette, hogy ez van/lesz és kész.

2016. aug. 17. 23:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor meg jelentsd ki neki te is a saját álláspontodat.

Ő ezt úgy képzelte el hogy az anyukáját ő fogja fürdetni és nem kívánom de pelenkázni majd egyszer ha magatehetetlen lesz (hisz írtad ő ezt az anyja élete végèig képzeli, hogy veletek lesz), etetni, orvoshoz vinni, otthon lenni vele stb saját maga? Vagy magától értetődönek veszi, hogy ebben te is részt fogsz venni?

Ez mind nagyon szép és jó, de ha rád akarja hárítani ezeket a felelősségeket akkor ezzel nem tartozol neki akkorse ha a felesége vagy, ha nincs kedved hozzá hisz ha gyereket szeretnétek éppen elég lesz magatokról és őróluk gondoskodnod!


Ha esetleg még nincs leépülve az idős anyja akkorse vágyik mindenki arra, hogy friss kapcsolatban/házasságban egyből egy 3. féllel is megossza az életét, mert ez elvileg kettőtőkről szólna legelőször.

2016. aug. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, különösen az utolsóval értek egyet.

Nem tudom amúgy elképzelni, hogy igényelheti valaki ennyire az anyja társaságát 30 évesen, ahelyett, hogy csak kettőnkkel lenne elfoglalva. Nem szeretnék minden reggel az anyjával találkozni, amikor egy szál törölközőben kilépek a fürdőszobából például...

Megkérdeztem tőle, hogy gondolja majd az anyuka ellátását, és azt válaszolta, ő fogja gondozni, mivel tudja, hogy én ezt nem fogom megtenni... De ezt olyan szemrehányással mondta amúgy.

Hát nem tudom, hogy lesz, nem könnyű...

2016. aug. 18. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!