Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mi a legfontosabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a legfontosabb egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Őszintén kíváncsi vagyok arra, hogy ki mit gondol, mi egy jól működő párkapcsolat alapja?

Nálam az érzelmi összhang, azonos hullámhossz után jön a bizalom, a megértés, és a szexualitás. Szerintem egyik sincs a másik nélkül, így teljes egy kapcsolat.


2016. szept. 11. 19:48
 1/8 Dreamer88 ***** válasza:

100%-ban egyetértek veled.

Az se árt ha van néhány közös érdeklődési kör is :D


28F

2016. szept. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Feltétel nélküli kölcsönös szeretet, bizalom, kommunikáció, összhang és őszinteség.
2016. szept. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Közös érdeklődési kör: igen, jó gondolat.:)Még közelebb hoz két embert.


Feltétel nélküli szeretet: nagyon fontos szintén, de én inkább feltétel nélküli szerelemre módosítanám.:)

(Ezzel nekem sajna meggyűlt a bajom anno.)

2016. szept. 11. 19:56
 4/8 anonim ***** válasza:

A feltétel nélküli szeretettel/szerelemmel nem feltétlenül értek egyet. Nem vagyok kiskutya, én igenis okot várok azért, hogy szeressem a másikat, nem fogok ugyanolyan boldogan a karjaiba omlani, ha előtte megbántott valamivel és nem tett semmit, hogy jóvá tegye. Ugyanúgy, nem esek szerelembe valakivel csak azért, mert ő az, aki (kutyás hasonlattal élve: csak mert kaját adott), tennie is kell a szerelmemért.


Viszont szerintem is fontos a szeretet/szerelem a kapcsolatban, a tisztelet, őszinteség, becsület, vonzalom, szex, satöbbi, de ami igazán működőképessé tudja tenni, az a kommunikáció és kompromisszumkészség, illetve a nagy dolgokban való egyetértés.

2016. szept. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogyan te magad és az első hozzászóló is leírta ! + a bizalom !! - a hiánya mérgezi a kapcsolatot...

És én ide tenném még azt, hogy a " durr bele , de nagy a szerelem egy két nap alatt " dolgok csak a filmeknben működnek!!

Persze van egy alap szimpátia - vonzalom, de én alapvetően abban hiszek, hogy egy kapcsolatot fel kell építeni, jó erős alapokra, és Sosem szabad hagyni, hogy a kezdeti tűz teljesen ki aludjon! Minden kapcsolatban van lent és fent is.. De a tűzre vigyázni kell, és fontos még, kompromisszum.. hogy semmit ne eröltessünk a másikra, vagy vezessük rá vagy kérjük meg, se semmi képpen ne nyomjuk el! Illetve a közös, ( szintén nem erőszakos módon) szexuális kultúra kialakítása! :D

2016. szept. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4. hozzászóló:


Érdekes ez a "kiskutya hasonlat", én személy szerint nem így értelmezem a feltétel nélküli szerelmet. Sokkal inkább úgy, hogy nincsenek kondícióim, milyennek kellene lennie a másik félnek, hogy maximálisan elfogadjam magam mellett. Magyarán nem szeretném megváltoztatni, mivel azért szeretem aki és amilyen.

2016. szept. 11. 20:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Es mi van ha szemelyisegaltozas all be nala?
2016. szept. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Őszinteség, hűség, bizalom és jó kommunikáció. Nálam ez a 4 alappillér van, szerintem ez mindenképpen szükséges egy jól működő párkapcsolathoz, mert később minden mást ezekre lehet felépíteni (a szexualitást is, hiszen ha nincs meg mondjuk a hűség vagy a bizalom, akkor nálam a szex például máris kilőve).


Egyébként ezeken kívül szükség van még közös célokra, nagyjából azonos világnézetre, és megértésre, meg azokra, amiket a kérdésben leírtál, de számomra a legfontosabb "alap-összetevők" egy ideális párkapcsolathoz a hűség, őszinteség, bizalom és a megfelelő kommunikáció.

2016. szept. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!