Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rendszeresen vitatkozunk emiatt, szerintetek mi lenne a jó megoldás erre a szituációra?

Figyelt kérdés

Nos, a helyzet a következő: 2 éve van jogosítványom, de nem igazán vezetek. Ennek több oka is van. Először is azért nem vezetek, mert nem szeretek, nem érzem jól magam a volán mögött, tartok tőle, bizonytalan vagyok kint a forgalomban, szorongok. Másodszor pedig nincs elég rutinom vagy tapasztalatom (ami persze nyilván abból fakad, hogy ritkán vezetek... ami meg abból fakad, hogy félek vezetni, és így természetesen nem is igazán tudok megfelelő rutint szerezni, hogy magabiztosabb legyek és kevésbé féljek, tehát mondhatjuk, ez egy ördögi kör).


Már annak idején a jogsit is a szüleim és a párom erőltette, hogy jó lenne megcsinálnom, mert milyen hasznos, stb. Magamtól nem mentem volna el, de végül addig rágták a fülemet, hogy beadtam a derekamat. Mióta megszereztem a jogsit, azóta meg azt erőltetik, hogy vezessek... de én nem akarok, nem szeretek.


Ebből viszont egyre több konfliktusunk adódik itthon!

Például a héten úgy adódott, hogy nekem kellett volna elintéznem valami hivatali ügyet, ahová kocsival kellett volna menni. A párom dolgozott, így ő nem tudta megoldani aznap és áttenni se volt lehetőség.

Én sírva könyörögtem neki, hogy vegyen ki egy szabadnapot és maradjon itthon, intézzük el együtt a dolgot, mert egyedül nem merek vezetni. Ebből persze vita lett, mert a barátom szerint mégis csak nonszensz, hogy van jogosítványom, de neki szabadságot kell kivennie minden szir-szar miatt, mert én nem merek beülni az autóba. Végül is beláttam, hogy igaza van, ez így tényleg nem állapot... de mit csináljak, ha egyszer egyedül nem merek vezetni?

A barátom rábeszélt, hogy legalább próbáljam meg, szedjem össze magam és igenis, gyűrjem le a félelmemet, vigyem el az autót és intézzem el az ügyet. Az lett a vége, hogy a forgalomban félősen eltüttyögtem 45-50 km/h-val a városban, de egy nálam sietősebb autós ledudált, amit én béna kis kezdő létemre persze annyira a szívemre is vettem, hogy elkezdett remegni a kezem, odalett minden önbizalmam (bár az mondjuk előtte se nagyon volt), és nem sokkal később idegességemben lekoccintottam a kocsi orrát parkolás közben... Annyira megijedtem, hogy elsírtam magam és busszal jöttem haza.


Itthon persze le lettem tolva, hogy hát nem igaz, hogy még ennyit se lehet rám bízni, hiszen ez egy tök egyszerű útvonal volt, hogy tudtam mégis meghúzni az autó orrát.


Na, lényeg a lényeg! A barátom azt mondta, nem haragszik, viszont szerinte ez így nem állapot, és igenis, meg kell tanulnom rendesen vezetni!

Szerintem viszont nem való mindenkinek a vezetés, én nem is szívesen csinálom, tartok tőle, félek, hogy bajt okozok (mint ahogy most is... és még örüljünk, hogy csak ennyit), tehát nem akarok többet vezetni!

A barátom viszont ragaszkodik hozzá, azt mondta, mostantól minden nap el fogunk menni esténként és gyakorolni fog velem, mert ez egyszerűen tarthatatlan így!


Én nem szeretnék vezetni, pláne nem ezek után, ő viszont mindenképpen erőltetné, szerinte ezt igenis meg lehet és meg is kell tanulni!


Ezen civakodunk most már napok óta...


Szerintetek mi a megoldás? :(



2016. szept. 19. 11:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%
Felesleges eroltetni azt, ami nem megy (azt plane nem ertem amikor valaki egy olyan tomegkozlekedesu varosban mint BP. ragaszkodik a vezeteshez). En magamrol tudom hogy sosem fogok vezetni, meg ha lenne felesleges penzem erre, akkor sem jogsira koltenem. Miert nem mentel busszal alapbol? Ha azzal jottel haza akkor mehettel is volna azzal.
2016. szept. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35 vagyok, 10 eve van jogsim, soha nem hasznaltam. Eletveszelyes lennek az utakon, az ilyen jobb ha nem vezet. Nemcsak magamat sodornam veszelybe, a tobbi autost is. Szerencsere Pesten lakom, egesz jo a tomegkozlekedes.
2016. szept. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Mert kellett a kocsi is hozzá. Valami vizsgára kellett volna elvinnem. Szóval mindenképpen be kellett vinni az autót.


Egyébként én is így látom, teljesen jó nekem a tömegközlekedés, ha egy mód van rá, én nem akarok vezetni, be kell látnom, hogy nem megy ez nekem... de a barátom szerint ez csak hiszti és kizárólag a saját életemet nehezítem meg vele, ha nem tanulok meg rendesen vezetni. Szerinte fontos lenne, hogy tudjak, és azt gondolja, gyakorlás kérdése az egész. Ha azon múlik, ő gyakorol velem naponta, legalább is ezt mondta. De már attól kiver a víz, ha arra gondolok, hogy ki kell mennem a forgalomba... Nem tudom, hogy értessem meg vele ezt. Azt mondja, ő érti, de hogy csak azért félek, mert nincs rutinom! Rutint meg csak akkor fogok szerezni, ha gyakorolok és sokat vezetek. Nagyon nehéz az egész helyzet, mert tudom, hogy valahol neki is igaza van, de közben meg nem olyan egyszerű leküzdeni ezt a szorongást magamban...

2016. szept. 19. 11:51
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy ha már megcsináltad a jogsit, nincs értelme a sarokban porosodnia. Ezek a dolgok amiket írsz - a félelem, a tapasztalatlanság - minden kezdőben benne vannak, de szerintem erről szól a felnőtt lét, hogy nem menekülünk el az ilyen problémák elől, hanem igenis szembenézünk velük.


Szerintem az lenne a jó, ha vennél még pár órát, autósiskolánál, külön kiemelve, hogy pontosan milyen félelmet szeretnél leküzdeni. Nekem sok ismerősöm csinálta így, és azóta miind vezet.

2016. szept. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

De nem lehet tudni, hogy ez legyozheto szorongas-e, vagy pedig a kerdezo tenyĺeg alkalmatlan a vezetesre, mint pl en is.

Egyebkent meg egy felnott emberre semmit nem szabad raeroltetni. Felnott, egyedul dont es vallal felelosseget a dolgaiert. Ha pl kozuti balesetet okoz, o viszi el a balhét, nem a parja vagy a szulei.

Persze ha "alaptalan" szorongas, azt le lehet gyozni es erdemes is.

2016. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen, a párom majdnem ugyanezt mondta, hogy hát ha már egyszer megszereztem a jogsit, butaság lenne nem használni. Meg hogy érti ő, hogy félek, de azt mondja, le kell tudnom győzni a félelmemet, mert az nem megoldás, hogy mindig elfutok a problémák elől.
2016. szept. 19. 12:01
 7/21 anonim ***** válasza:

en is ezt javasoltam volna, mig vegig nem olvastam: ha a baratodnak olyan nagy a szaja, akkor gyakoroljon veled, varja ki, mig egy kicsit kevesbe felsz. hogy ha veszhelyzet van, vagy tenyleg sok szervezes es szabi kell egyszeru es surgos dolgokhoz, akkor neha te is beugorhass vezetni.


igy, ahogy o mondja, viszont NEM. ha a felelem a bajod, azzal nem segit, hogy kovetelmenyeket tamaszt, kritizal es minden lepesed argus szemekkel figyeli. ez csak noveli a felelmet es az alkalmatlansagerzest.


te erzed, hogy mennyire komoly a helyzet, es szeretnel-e rajta valtoztatni, hogy neha-neha megkonnyitsd ezzel a kettotok eletet.


ne felejtsd el, hogy vannak, akiknek az is gondot es panikot okoz, hogy buszra szalljanak, kimenjenek a lakasbol vagy emberek kozeleben legyenek.


ez nem ugy megy, hogy o eloirja, te meg atprogramozod az agyadat, mert muszaj. turelemmel, gyakorlassal, kis lazasaggal, biztatassal talan.

2016. szept. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Velem dettó ugyanez volt. Megszereztem a jogsit, mert a család azt akarta. Sokáig nem mertem vezetni, mert úgy éreztem, ez nem nekem való, féltem a volán mögött. Már előző este tiszta ideg voltam, ha tudtam, hogy másnap vezetnem kell. Én elmentem újra egy oktatóhoz és plusz órákat vettem. Megnyugtató volt, hogy ha valami baj lenne, ő bele tud javítani. Ma már napi szinten vezetek és 2-3 havonta egy-egy hosszabb utat is bevállalok (200-300 km). Meglett a rutinom és már nem félek. Szóval van abban valami, amit a barátod mond. Ha megpróbálod, már ő sem tehet szemrehányást, ha netán mégse menne. Ha gyakorlás után sem lesz jobb a helyzet, akkor viszont nem szabad erőltetni.
2016. szept. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Igen, a párom majdnem ugyanezt mondta, hogy hát ha már egyszer megszereztem a jogsit, butaság lenne nem használni."


leirasod alapjan azt sem sajat akaratodbol, hanem nyomasra tetted. ez olyan, mintha nokent belehajszolnad, hogy elvegyen, utana meg azt mondod, minek vett el, ha nem akar gyereket? ez ket kulon dolog.


'Meg hogy érti ő, hogy félek, de azt mondja, le kell tudnom győzni a félelmemet, mert az nem megoldás, hogy mindig elfutok a problémák elől.'


nyugi, a legtobb ember ezt csinalja. elfut, vagy nem akar tudomast venni a dolgokrol.


szerintem is tegyel erofeszitest. de csak azert, ami neked megeri. ami szivbol jon.


az en logikam alapjan durvan fogalmazva neked egyedul azert erne meg vezetni, hogy beke legyen, es szeressen a parod. azt viszont megtehetne vezetes nelkul is. sokat tehetne azert, hogy biztonsagban erezd magad. elkepeszto hatassal tudunk lenni egymasra. jo hatassal. de nem nyomasra.

2016. szept. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy rutinos, türelmes oktatót és fizess be pár órára. Mondd el őszintén, hogy félsz a forgalomban.

Ha tényleg nem való neked a vezetés, ő is megmondja.


Én is féltem, és 11 éve nem vezettem. Nekem ez segített. Egy pár ezrest megér, olcsóbb mint a karosszérialakatos.

2016. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!