Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy jól működő párkapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy jól működő párkapcsolatban miért gondolkozok ilyen szarságokon?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még ilyen jó párkapcsolatom, tiszta szívemből szeretem a barátomat és soha nem szeretném elveszíteni. Mégis annyi hülyeségen gondolkozok néha, amikkel őt persze nem terhelem, de magamat attól még emésztem.

Ő jóval tapasztaltabb kapcsolatok terén, több barátnője volt mint nekem barátom, mondjuk idősebb is nálam. Nem akarom a múltbéli dolgairól kérdezni (hány nőd volt, leghosszabb kapcsolat stb) mert még eléggé az elején vagyunk és szeretném ha magától nyílna meg. Azt tudom, hogy az exbarátnője csalta.

Viszont félek, hogy esetleg engem nem szeret annyira mint valamelyik exbarátnőjét, idegesít a gondolat, hogy én a sokadik vagyok nála (míg nálam ő a 3., de komoly kapcsolatból az 1.)... meg hasonlók.

Tehát tudni szeretném a régi dolgait, de attól félek az csak rontana. Nekem sosem volt előtte senkim, akit ennyire szerettem volna.

Lányok, titeket mennyire foglalkoztat ez a dolog a párotoknál? Tudom, hogy arra kell törekedni, hogy én ne csak a "sokadik" legyek hanem az utolsó, meg hogy most velem van és ne foglalkozzunk a múlttal... de akkor is félek, hogy az exbarátnői valamit jobban csináltak, gondol rájuk vagy bármi...

20N


2016. szept. 28. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy kapcsolatban meg szokták beszélni, hogy kinek hány komoly kapcsolata volt, meddig tartott, miért lett vége stb. Nem kell ezekről a dolgokról túl sokat beszélni, de egy alkalmat rá lehet szánni. Viszonylag a kapcsolat elején érdemes erről beszélni, de nem az első pár randin.

Attól pedig ne félj, hogy gondol e a volt barátnőire, nem véletlenül van veled.

2016. szept. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem aggasztanak az exei. Haverjatol tudom, hogy engem szeret a legjobban, az exei tobbsege nem volt komoly annyira. Erdekel, kivel milyen volt, miket csinaltak stb, de nem vagyok egyikre se feltekeny. Parat lattam FB-n is, szepek de semmi extra, hogy jobbak lennenek nalam.
2016. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Engem személy szerint sosem foglalkoztatott, hogy hanyadik barátnője vagyok az épp aktuális páromnak.

Mindig kibeszéltük az exeket, szeretek tudni ezekről ettől függetlenül, de semmiben nem befolyásolt, ha pl az 1. vagy esetleg az 5. kapcsolata voltam én.


Nem véletlenül van Veled. Ha az exeire gondolna, valószínűleg velük lenne. Ha úgy érzed, hogy minden okés köztetek, akkor ne rontsd el a kapcsolatotokat felesleges idegeskedéssel. Törekedj inkább arra, hogy fejlődjetek, jól érezzétek magatokat, összecsiszolódjatok, stb.. :)

2016. szept. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Én, soha nem mondtam el, mikor kivel. Minek azt tudni a másiknak? Úgy is ex lesz belőle is.
2016. szept. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kérdeztem páromtól ilyesmit, ő se tőlem. Teljesen felesleges. Sokkal inkább arra törekszem, hogy önmagamat adjam, megtaláljam a saját boldogságomat, és emellett igyekszem mindent megtenni azért, hogy ő is boldog legyen velem. Ha ez nem jön össze, akkor nem vagyunk egymáshoz valók.

De pl ha volt 10 kapcsolata 5 egyéjszakása, és a kettővel előtted lévő kapcsolatában a csaj konyhatündér volt, akkor te is megpróbálod azokat az ételeket úgy elkészíteni, ahogy ő? Vagy ha jobb volt valamelyik a szexben, akkor részletesen kifaggatod, és leutánzod? Vagy mi más hasznod lehetne ebből? Teljes mértékben felesleges másokhoz hasonlítanod magad, és az ő normáik szerint alakítani a kapcsolatodat. Inkább koncentrálj magadra, az erősségeidre, és ha valami nem klappol, akkor beszéljétek meg, oldjátok meg, szóval szóljon a kapcsolatotok rólatok és ne a múltról.

2016. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, ez annak tudható be, hogy ő a "legkomolyabb" kapcsolatod az írásod alapján.

Mikor párommal összejöttünk, nekem is voltak hasonló gondolataim, mint neked. Nem féltékeny voltam az exeire (csúnya szakítások voltak), egyszerűen tisztában voltam azzal, hogy mennyire szerelmes volt beléjük a kapcsolat elején - és azt éreztem, hogy nekem ez nem jár. Hogy mi nem vagyunk olyan lángolóan szerelmes párok, mint azok. Elárulta őt a "Nagy Ő", és ezért elég vagyok én, amolyan "Kicsi Ő". Ha érted, mire gondolok. :)


Nekem kb. egy évbe telt, mire ezek a gondolatok teljesen eltűntek, egyszerűen azért, mert mélyült a kapcsolatunk. Nem kellett hozzá semmi különös, párom se bizonygatta, hogy mennyivel jobb vagyok, magától eltűnt ez a sok butaság. :)

2016. szept. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi ezeket tök lazán megbeszéltük a párommal, hogy kinek hány exe van, melyikkel mennyire volt komoly, stb. Nincs ebben semmi extra.

Nálunk annyi a gond, hogy volt a páromnak egy komoly betegsége, mikor még az exe volt vele, és tett egy megjegyzést, hogy tök jól mellette volt végig a csaj, emiatt néha kicsit bánkódok, hogy ezért többet jelent(ett) neki az a lány, de ez csak a rosszabb napjaimon jön elő, és egyébként is tudom, hogy utána nagyon csúnya szakításuk volt, szóval esze ágában se lenne visszavágyni amellé a lány mellé, és szeret engem, és velem érzi jól magát. Csak néha ráparázok. Majd az idő segít. :)

2016. szept. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!