Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy oldjatok meg parkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldjatok meg parkapcsolatban a penzes problemakat? ki mit fizet? oszeadjatok a penzt egy kasszaba, vagy kulon kulon van es amikor kell valamire osszedobjatok a penzt? nalunk csak en dolgozom, es erdekel masok hogy oldjak ezt meg

Figyelt kérdés

2016. szept. 17. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy korrekt ha felezés van vagy mindenki azt fizeti ami a sajátja amit használ.

Természetesen ha a az egyik fél nem kereső, addig "sajnos" állni kell a sarat amíg nem lesz az.

Kivétel ha baromi sokat keresel, akkor szinte mindegy.

2016. szept. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt, nem élnék úgy senkivel (az elején), hogy el kelljen tartanom. Nálunk egy félév volt, amikor nem dolgoztam, de bevételem akkor is volt (diákhitel egy félévre).


Másrészt külön kasszán vagyunk, de sok mindent nem számolgatunk. Elég drága albérletbe mentünk és mivel elég nagy különbség volt a bevételünk között ezért fizetés arányosan intéztük az albérletet.

A kaját viszont nem számolgattuk. Hol ő vásárolt be, hol én. Azért éreztük, amikor már egyikünk többször/többet fizetett és magunktól fizettük a következő bevásárlást, de ezeket például soha nem számoltuk.

Ugyanígy a háztartásba való dolgokat, függetlenül attól, hogy ki használja gyakrabban a mosógépet (nemrég láttam egy ilyen fillérbszó kérdést, ahol még ez is szóba került...).

Ha valami tönkremegy, vagy csak simán szükségünk van rá, akkor azt közösen fizetjük. Itt sem a kis tételekről van szó, mert mondjuk 5-10ezerért bármelyikünk meg tudja venni és nem kérjük el a másiktól. Legközelebb nyilván ha ilyen értékben van szükség valamire, akkor a másik fizet. Ha ennél nagyobb, akkor azért utaljuk a felét a másiknak.

Igazából az albérlet fizetés arányos kifizetésén kívül soha nem beszéltünk a pénzről. Ez a rendszer mindkettőnknek magától értetődő volt és nincs is belőle vita.


Írtad, hogy a párod nem dolgozik.. Azért van valami bevétele vagy te fogod eltartani? Mert utóbbi kérdésben nyilván nincs miről beszélni.

2016. szept. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, az hogy nem dolgoztam egy félévig, nem rögtön az elején volt.. Szóval felvettem a diákhitelt, de tartalékom is volt az előző munkahelyemről.
2016. szept. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nalunk mas a helyzet,a lakas az autok az aram internet minden ilyen a parom kartyajarol megy le,ha elfogy a penz kön az en kartyam igy a kartyamon tudunk sporolni.az elejetöl fogva igy vagyunk,voltam munkanelküli fel evig fizette a betegbiztositasom es ugyanugy mindent.nalunk nem okoz gondot biztonsagban erezzük magunkat igy,jövöre tervezzük az esküvöt akkor szeretnenk egy közös kartyat.nalunk müködik ez a dolog igy,bar hasonloan sporolosak vagyunk es mindig gondolunk arra mivan ha barmi törtenik kell a penz,mint multhobapban defektet kapott a kocsi ,2 uj gumi kellett azonnal.az ilyet az en kartyamrol fizetjük.
2016. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Titusztitusz ***** válasza:
Nálunk egy kassza-számla van,amit a nejem kezel kizárólagosan...Mondjuk nem azért van ez,mert ő lenne az "úr a házban",hanem azért van ez, mert engem egyszerűen nem érdekelnek a pénzügyek,meghát maga a pénz se...Éshát örülök neki,ha a pénznek még a gondolatával sem kell foglalkoznom...Így aztán mindkettőnk bevételei közös számlára kerülnek,amit aztán a nejem kezel...Ha valami pénzre meg szükségem van,akkor kérek tőle,aztán ennyi...
2016. szept. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#2

az elejetol nem dolgozik, es mar par ev elmult.


es eleggem van belole. bevetele nincs, csak amit a szuleitol kap. dolgozni eszebe nincs, jonnek a kifogasok meg stb.

aztan meg miattam vagyunk annyira szegemnyek.


ezert szeretnem tuidni, masok ezt hogy oldottak meg.

2016. szept. 17. 14:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos, ebben az esetben nem tudom mit vársz. Teljesen érthető, hogy zavar. Én is azért nem dolgoztam abban a félévben, mert éppen lekezdtem az MSc-t és vissza kellett rázódnom újra a 30 kredithez. Előtte heti 32 órában dolgoztam és volt 1-1 tárgyam az utolsó félévekben.


Ha semmi hajlandóság nincs benne és már egy ideje téped a szádat, akkor ultimátumot adnék a helyedben.. Már ha akarsz még tőle bármit.


Azért ez elég kiábrándító. Azért érdekes kérdés, mert ha még most el is megy dolgozni az unszolásodra, akkor mi lesz ha gyereket szül, aztán nem akar visszamenni dolgozni?! Azért ez benne van a pakliban..qrva kényelmes lesz neki, hogy otthon ül a gyerekkel. Aztán majd ha a gyerek oviba megy, akkor is nagyon kényelmes lesz otthon ülni.


Szóval szerelem ide vagy oda, ha neked nem felel meg hogy eltartod, ami a többségnek nyilvánvalóan nem felel meg, akkor nincs mit tenni. Ha sürgősen nem változtat a hozzáállásán, hajítsd ki.


Na meg mi az hogy még neki áll feljebb?!


#2

2016. szept. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!