Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a fenét tudnék tenni ez ellen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a fenét tudnék tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
A barátnőm decemberben 20 éves lesz és novemberben van az első évfordulónk szerettem volna egy romantikus estét úgy h itt alszik. Azonban az anyja hallani sem akar erről. Tudom jól egy 19!(nem 19 faktoriális mielőtt valaki humoros kedvében lenne ;) ) éves embernek nem nagyon parancsolhatnának a szülei hiszen jogilag is már felnőtt. És ráadásul ő nem is az a felelőtlen fajta hanem jól nevelt okos lány. Na már most nyáron volt egy hatalmas vitája az anyja ellen hogy nem jöhet el velem 2 napra a Balatonra egyet lazítani. Csak azért akartam két napot mert nem éri meg kocsival egy nap mivel messze lakunk így viszonylag sokat kell utaznunk és az üzemanyag sem mindegy azért nyilván. Ezt a vitát úgy zárták le h 2-szer egy napra mehet le tehet elmegyünk hazajövünk otthon alszik és utána másnap megint. Na arra azért be voltam pöccenve mondom azért nem fogom kiszárítani a kocsit mert anyukád elmebeteg. Persze udvariasan fogalmaztam mert nagyon tisztelem és szeretem a barátnőmet de nagyon dühös voltam akkor. Így aztán ebből a nyaralásból nem lett semmi. Aztán nyár végén egy koncerten voltunk és "véletlenül" lekéstük az utolsó vonatot így próbáltuk kijátszani a rendszert. Persze jött a botrány h ezt h képzeljük ő is meg én is. Az apja eljött érte de eltiltották tőlem kb szeptember végéig meg nem kapott semmire pénzt a nyári melója pénzéből kellett a vonat bérlettől elkezdve a menzáig mindent fizetnie......Teljesen el voltam képedve mondom ne is erőltessük ezt a dolgot majd évfordulón megenyhül anyukád.... gondoltam magamban hát ha látja már h kitartó vagyok és nagyon szeretem majd már azt mondja csináljatok amit akartok csak okosan. Egyébként megbízható ember vagyok sosem tennék olyat ami káros lenne neki vagy a családjának. sosem erőszakoskodtam vele egyetlen vitánk sem volt soha. Csak tudjátok az zavar h van olyan 15 éves ribi aki többet alszik egy palinál mint otthon. De sztem fél év után én már ha látom milyen jól megvannak szülőként biztos nem bolygatnám a gyerekem sőt ha látom h értelmes a párja már 17 éves koromban nyugodt szívvel elengedném. De azt nem tartom egyszerűen jogosan h nem "engedi" egy már bocsánat a szóért nem normális anyuka h együtt aludjunk egy évfordulón amit már régen elterveztem nagyon romantikusra h emlékezetes legyen.... Miközben több értelmes ismerősöm van akik a párjuk családjával külföldre 10 napra mennek nyaralni 17 18 évesen.. ő meg kb a szomszéd faluba nem mehet el anélkül h megmondaná hova megy majdnem 20 évesen. Teljesen ki vagyok akadva járt már valaki ilyen cipőben? Hogy tudtatok kilábalni belőle? Mit tanácsolnátok mit kéne nekem tennem? Sok dolgot próbáltunk már pl h én engedélyt kértem h hadd jöjjön el mint 100 évvel ezelőtt ahogy szokás volt... de nem jött be. Mellesleg személy szerint röhejesnek tartom h "pitiznem kell" 20 éves létemre h egy velem egy korú lányt elvihessek valahova más ilyen korban már gyermeket nevel...

2016. okt. 12. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fel kék világosítani anyukát, hogy az ember ébren él nemi életet, úgyhogy ennek semmi értelme. Amúgy meg ha már voltatok együtt akkor meg már tök mindegy szüzesség felett őrködni. Lehet hogy ilyen "esküvő után majd lehet" típusú emberek. Korunkal nemigazán van összhangban, könyörgöm már egy éve kapcsolatban vagytok !
2016. okt. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom h ettől nem éjjel kell tartania de ha bevallaná a barátnőm h már rég együtt voltunk... akkor szerintem ki is tagadnák vagy nem is tudom... És szerintem igazad van ilyen esküvő után majd lehet emberek... de nyilván nem fogom feleségül venni egy év után ahhoz sztem legalább 4 5 éves stabil kapcsolat kell hogy házasodjon valaki.
2016. okt. 12. 18:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is ilyenek, mint a barátnődé. Amikor 19 voltam, pontosan ugyanez volt a helyzet- azaz, lett volna, ha nem lesz belőle elegem és jelentkezek egy külföldi egyetemre. Nekem ez megoldást nyújtott, onnantól kezdve, hogy kollégiumban laktam és eleinte kéthetente, majd havonta egyszer láttak, már boldog életem volt, mert hiába, hogy ugyanaz a kőkorszaki szigor volt amikor hétvégén otthon voltam, a köztes időben a magam ura lehettem.


Egyébként próbálkoztam én elég sok mindennel, kamuztam, hogy barátnővel/barátnőhöz megyek, elmentem annak ellenére is, hogy nem engedtek (azért, láncokkal csak nem kötöztek le), veszekedtem és vitatkoztam, nem vagyok az a konfliktuskerülő típus és a felnőtt élet küszöbén ezt volt alkalmam kipróbálni, de semmi nem hatott, sőt, az ellenállás csak még több problémát keltett. Szóval, így visszatekintve, az egyedüli megoldásnak azt látom, ha a barátnőd hozzám hasonlóan elköltözik otthonról, olyan helyzetben, amit a szülei elfogadnak (pl egy jó nevű egyetem külföldön), és elég messze van, hogy csak ritkán kelljen hazalátogatni- akkor időközben már azt csinál, amit akar.

2016. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Induljunk az alapoktól. Te el tudod tartani magadat és ha kell, akkor a barátnődet is? A barátnőd el tudja tartani magát? Ha nem, akkor gyerekek vagytok, úgyhogy teljesen irreleváns, hogy 17 vagy 20 éves vagy. Az élethelyzeted lényegében azonos.


Te magad semmit nem tehetsz. A szülők sem fognak megváltozni.


Itt minden a barátnődön múlik. Ha ő nem vállalja fel a konfliktust a szüleivel azért, hogy veled lehessen, akkor te akár a földhöz csapkodhatod a pucér fenekedet, akkor sem lesz változás.


Hogyan tiltották el tőled? Bezárták a lakásba? Aligha.


Alapszabály, hogy olyan lánnyal (lányoknak fiúval) nem szabad komoly kapcsolatot tervezni, aki nem képes kiállni magáért a szüleivel szemben.


Persze te is csak ugrálj nagyon, hogy ha a barátnődet kidobják a szülei miattad, akkor te el tudod tartani.

2016. okt. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha komoly a dolog, akkor bekkeljetek ki valahogy még pár hónapot, aztán próbáljatok meg összeköltözni. Egy ilyen családból menekülni kell (írom ezt úgy, hogy kamasz lányom van).
2016. okt. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

2-es köszönöm a választ.

3-as igazad van 20 évesen valóban nem vagyok olyan helyzetben h eltartsam magunkat. De attól hogy egy ember ki van szolgáltatva a szüleinek meg kell őt fosztani azoktól a pillanatoktól amikre élete végéig boldogan fog (remélhetőleg) emlékezni? Csak kérlek képzeld magad a helyembe. Tudom hogy egy év nem sok meg biztos neked már több tapasztalatod van. De azt gondolom h az ember az első csókját az első együttlétét a remélhetőleg jövendőbeli párjával való első évfordulóját sosem felejti el. És én csak annyit akartam h ez tökéletes legyen... ezért verem magam a földhöz ahogy írtad.

2016. okt. 12. 18:30
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én teljesen együttérzek veled és egyáltalán nem szimpatikus a számomra a barátnőd szüleinek a viselkedése.


Azt viszont meg kell értened, hogy ha te nem vagy képes egzisztenciát biztosítani a barátnődnek arra az esetre, ha a szülei úgy döntenek, hogy kidobják otthonról (ami kegyetlen dolog, de joguk van hozzá), akkor a barátnőd bizony függ a szüleitől.


Manapság a fiatalok többségbe leghamarabb nagyjából 23-24 éves kora körül jut el oda, hogy szülői segítség nélkül ki tudjon bérelni egy lakást és fenn tudja tartani magát.


Szóval két lehetőséged van:


(1) Kitartasz a barátnőd mellett évekig és elfogadod azt, hogy az ő - jelenleg mérsékeltnek tűnő - érdekérvényesítő képességein múlik, hogy mikor és mennyi időt töltötök együtt.


(2) Keresel egy olyan lányt, akinek nem ilyen kattantak a szülei és/vagy önálló egzisztenciája van.

2016. okt. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
# 7 válaszadónak igazat adok, de az is járható út lehet esetleg, amit valaki írt: a kollégium.
2016. okt. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Így van sajnos az ütőkártya a szüleinél van és még pár évig ott is lesz. Nyilván felőlem nem lenne fair dolog ha vele minden rendben és a szülei miatt szakítanék vele mivel nekem ő sokat jelent. Ezt nem teszem meg szóval kénytelen vagyok az első lehetőséget választani. Csak az tehetetlen düh érzése van bennem h ez egy patt helyzet itt úgy sem mi kerülünk ki győztesen csak ha ők akarják úgy. És ezt nehéz nekem elfogadni. Csak hát választásom nincs úgyhogy kényszerűségből el kell.
2016. okt. 12. 18:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehet pesszimista vagyok, de hiába szereted, ha a barátnőd nem áll ki magáèrt/ értetek, akkor előbb-utóbb úgyis megunod. Fiatal vagy, nem fogsz éveket várni mire a lány elég "felnőtt" lesz ahhoz, hogy el tudjon költözni. Az èn szüleim szerintem összetettèk volna a két kezüket ha az első pasim ilyen normális lett volna.

A másik fele meg az, hogy szerinted mennyire fognak beleszólni az életetekbe miután összeköltöztök?


Nekem a leìrtakból nem úgy tűnik minha a barátnőd önálló, döntéskèpes felnőtt lenne.

2016. okt. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!