Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Voltatok már lelkileg bántalma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltatok már lelkileg bántalmazó kapcsolatban? Sikerült kilépned belőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igaz,még csak 21 éves lány vagyok, de másfél évig részese voltam egy olyan kapcsolatnak, amiben folyamatos lelki terrornak voltam kitéve. Minden nap a hibáimat sorolta, apróságokon kiborulva ordított velem, az önbecslésem a földbe tiporta, egy rossz embernek éreztem magam mellette, mert mindig ezt sulykolta belém.

Sokszor sírtam miatta, mert az éppen normális pillanatait nagyon szerettem, és mindig abban bíztam, hogy meg tud változni. De ez nem így volt!

Szerencsére nekem sikerült kilépnem ebből a nyomasztó és felörlő kapcsolatból, és végre először nyugodtan tudok aludni, sírni se tudok utána, mert inkább megkönnyebbülést érzek.


Tudom,hogy rengeteg nő van hasonlóan borzasztó kapcsolatban, és nekik szeretnék segíteni, ösztönözni őket, hogy lépjenek ki, mert ilyen sorsot senkinek nem szabad választania önszántából! Az ilyen férfiaktól menekülni kell, nem pedig behódólva alátvetni magunkat a terrornak.

Lányok, nők, nektek sikerült kilépni már hasonlóból, vagy benne ragadtatok? Mik a további céljaitok,mit éreztek?


2016. okt. 14. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, másfél hónapja tettek ki egy iylen kapcsolatból. Kölcsönösen bántalmazó volt.
2016. okt. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg nem hinném, hogy ez nemtől függ. Inkább a társfüggőség váltja ki, ami nemtől független.
2016. okt. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Volt, 5 és fél évig voltam az első szerelmemmel.

Szerencsére sikerült kilépnem belőle.

Nehéz ügy volt mert tudom,hogy nagyon szeretett és én is őt...de annyira más ember lett mikor ideges volt,hogy nem láttam rá reálist esélyt,hogy vala megváltozzon.

2016. okt. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Valóban, biztosan fordított felállás is létezik, csak én a saját szemszögemből indultam ki.

De olyan férfiak válaszát is szívesen várom,akik nővel kapcsolatban élték meg ugyanezt.

2016. okt. 14. 08:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Aha. Nehezen, mert vartam hozza a kulso nyomast, bizonyitekot, hogy lezarhassam, kilephessek, addig altattam magam...hatha megse...meg jajj annyira nem jo pasi h lealljon vele mas no rajtam kivil, hiaba ugat.... Par napig sajnaltam magam megis..aztan idovel bulizni kezdtem, tarsasagba jarni, es csodalkozni,hogy mennyi mindenkinek bejovok.
2016. okt. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez minden esetben két ember közreműködésével történik. A bántalmazó sokszor azért bántalmaz, mert ő is bántva érzi magát, aminek valamennyi valóságalapja biztos van is. Meg sok olyan dolog van ilyenkor, ami gyerekkori sérülésekből jön. Legalábbis nálunk így volt. Na meg pusztán a társfüggés ténye, hogy nem azért választod a párod, mert annyira tuti a személye számodra, hanem azért, hogy enyhítsd az elvonási tüneteid. Ez előbb-utóbb feszültségeket hoz, majd elfajulhat komoly bántalmazásig a dolog, ha a társfüggők félresöprik az önbecsülésüket is a szerhasználatért cserébe.
2016. okt. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen. Végül ő szakított, amiért utólag hálás vagyok neki. (Addig bíztam benne, hogy megjavul)
2016. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen voltam és igen, sikerült kilépni. Szörnyű volt, folyamatosan bántottuk egymást (szavakkal) de lépni nem tudtam, mert öngyilkossággal fenyegetőzött. Mikor már nem bírtam tovább egyszer összepakoltam, már az sem érdekelt volna, ha megteszi. Persze nem történt semmi, azóta mindketten mással élünk.
2016. okt. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én ilyenben VAGYOK és nem tudok kilépni. Bármennyit bánt, egyszerűen szeretem, és nem megy. Ő már többször akart szakítani, hogy ne bántson tovább, de mindig visszakönyörögtem magam. Nem tudom, mit kezdjek. Úgy érzem se vele, se nélküle nem megy. Illetve vele még mindig látok esélyt arra, hogy jó legyen. Nélküle kb értelmetlennek érzem az életem. 23 vagyok, de úgy érzem, soha nem lesz már másik kapcsolatom, soha senki nem fog akarni. Annyit bánt, hogy nem tudok miatta dolgozni, tanulni, stb, mert elfáradok miatta. De ha nem beszél velem, hogy ne bántson, akkor meg azért fáradok el és nagyon nem tudom, mit tegyek.
2016. okt. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!