Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem, de nem vagyok szerelmes. Ez gond lehet később?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a párommal, nagyon jó a kapcsolatunk, szeretem, de nem vagyok belé szerelmes. Soha nem is voltam. Nem indult komolynak a kapcsolatunk, csak unalomból kezdtünk el találkozgatni, aztán mégis kialakultak a dolgok. A barátom belémszeretett, én is egyre jobban megszerettem, és 1 évvel ezelőtt össze is költöztünk. Minden nagyon jó köztünk, közös az érdeklődési körünk, sosem unatkozunk együtt, mindkettőnk családja imádja a másikat, a szex sem rossz, bár azért egy kicsit kezd ellaposodni, de még így is jobb, mint a legtöbb korábbi kapcsolatomban. Mostanában egyre többet felmerül a gyerekvállalás gondolata is. Én 30 leszek, párom 35, nem leszünk fiatalabbak mi sem. Néha eszembe jut azért, hogy milyen volt szerelmesnek lenni (hozzáteszem 1 barátomba voltam szerelmes összesen a 6-ból), és elgondolkozom jó ötlet-e így egy ekkora elköteleződésbe belevágni. Másrészt viszont szeretem a párom, ő is engem, akkor pont ez a jelentéktelen dolog lenne akadály?

A szerelem úgyis elmúlik, nem? Mit gondoltok? Lehet jövője egy kapcsolatnak, ahol nincs szerelem?


2016. okt. 14. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, ameddig valakibe szerelmes nem leszel...
2016. okt. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben vagyok, de inkább maradok a párom mellett, olyan embert nem fogok találni aki ennyire fog engem szeretni mint ő, és ez motivál a legjobban. Most ha otthagyod őt és tovább lépsz, és sikerül összejönnöd egy olyannal akibe szerelmes is leszel, nem biztos hogy hasonló szeretetben és megbecsülésben lesz részed.
2016. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy könnyen szerelembe eső típus, mondom, egy férfi volt az életembe, akibe igazán szerelmes voltam, és az se tartott sokáig. A mostani párommal sokkal boldogabb vagyok, mint vele voltam. Plusz úgy érzem vagyok már elég érett hozzá, ha jönne is valaki, hogy csak amiatt ne rúgjam fel a boldog biztonságos kapcsolatunk, főleg ha gyerekünk is lenne.
2016. okt. 14. 21:45
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Jelentéktelen dolog? Hát én nem nevezném annak. 3 év után lapos kapcsolat ? MI lesz később? És nem, a szerelem nem múlik el. A rózsaszín köd múlik el. Ha mindketten családot szeretnétek már és nem akartok az "igazira" várni akkor valahol érthető, hogy belevágtok de így szerintem nem fair ez az egész, mivel ő szerelmes beléd. És amint te is az leszel valakibe őt dobod...
2016. okt. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2# Van igazság abban amit mondasz, de nem gondolod hogy ez önzőség a másik féllel szemben? Persze most lehet hogy boldog de én nem lennék az ha tudnám, hogy az érzéseim egyoldalúak.
2016. okt. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
A szeretet miért önző? Szerintem a szerelem nélküli szeretet sokszor "tisztább", mint a szerelem, mert ez utóbbi hatására sokan elvesztik a fejüket.
2016. okt. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szergej55 ***** válasza:
Ha szereted és szeretnél vele lenni, nem erőltetném ezt a szerelem dolgot feltétlenül. Igen, a szerelem elmúlik, és akkor van koppanás, amikor a hülye hormontúltengés olyan mellé sodor, akit józanabb pillanataidban el sem tudsz viselni 5 percnél tovább. Van embereknek az a csoportja, aki azt hiszi, ha a szerelem egyszer elmúlik (márpedig 2-3 év után elmúlik), akkor rossz a kapcsolat és mást kell keresni, így halmozzák a páréves kapcsolatokat egy teljesen felesleges ideált kergetve. Ha boldog vagy a pároddal, akkor szerintem nincs más hátra, mint előre!
2016. okt. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5 Miért lenne önzőség? Szeretem a párom nagyon is, de nem vagyok szerelmes. Előző párom pont azért hagyott el, mert nem volt szerelmes, én meg persze bele voltam esve rendesen. Szülei mondták hogy bánja a dolgot, de már késő. #6, Szergely55 egyetértek veletek.
2016. okt. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!