Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy mindig a szüleit választja helyettem?

Figyelt kérdés

Teljesen kivagyok emiatt és már egy órája sirok, nem tudom mihez kezdjek :((

Úgy érzem fele annyira sem vagyok fontos neki, mint ő nekem ,és ez esik a legrosszabbul, nagyon fáj :(

Mikor együtt vagyunk úgy érzem minden jó, imád, de ahogy a szülei csettintenek rögtön ugrik.

Munka miatt csak hétvégente tudunk együtt lenni, és mióta én egyetemen is vagyok csak szombat a miénk, vasárnap délig.

És hát ez elég kevés, főleg úgy, hogy az esetek többségében a szülei hivják valamit segiteni.

Legtöbbször én is mentem velük, mert szivesen segitek nekik és nem vagyunk rosszban, de sose volt az ,hogy miattam mondjuk lemondja, csak az, hogy akármit terveztünk ugrott a program, mert kell menni segiteni.

Most úgy alakult, hogy itthon kellett maradnom mivel szüleim esküvőre mentek, és gondoznom kell pár állatot.

Olyan boldog voltam, hogy miénk lesz az egész nap, ráadásul csak mi leszünk itthon. Erre kiderült, hogy délelőtt a munkahelyére kellett mennie...mondom oké, de legalább a délután a miénk.

Erre kicsit később kiderült,hogy mennie kell segiteni a szüleinek, igy ugrott ez is.


Ne értsétek félre, nem akarom kisajátitani és becsülöm benne hogy ilyen segitőkész, de nekem eléggé fáj, hogy engem félrerak miattuk. Most az egyszer miért nem tudott nemet mondani, és engem választani, hisz olyan keveset lehetünk együtt?

Szerintetek jogosan esik rosszul, vagy felfújom? Mit csináljak ?:(


2016. okt. 15. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez ilyen kettős játszma... Részint a szülei szerint valószínűleg ő nem nőtt fel, részint ő se akar elszakadni annyira, vagy lehet nem te vagy az akkora szerelem, hogy nemet mondjon otthon. Mert neki az az otthon.


Azért is kettős, mert sok szülő ha látja, hogy párja lesz a gyerekének, onnantól bizony több teret ad, és kifejezetten küldi őt, hogy csináljon a párjával közös programot, ismerje meg minél jobban, hogy tudjon dönteni, párttalálni, családot alapítani majd. Vagy ha mégse passzolnak kiderüljön időben. Meg a szülő is segíti a leszakadást így.


Nem tudni náluk mi van. ezt csak ők tudhatják.

2016. okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok?

Én megértem egyébként a nézőpontodat, nyilván segíteni is "kell" a szülőknek, ezt is megértem, de fontos, hogy megtalálja az egészséges, normális egyensúlyt a két dolog között.

2016. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit segít a szüleinek? Ennyire idősek, hogy nem tudnak magukról gondoskodni? Persze segít a gyerek a szüleinek de minden hétvégén ekkora meló van, hogy a párodnak haza kell rohannia?

Mondd meg neki, hogy szeretnél többet vele lenni. Esetleg javasold, hogy a segítés nem ér e rá vasárnap délután amikor te már úgyis utazol vissza a suliba ő meg ráér.

2016. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Rengeteg féle képpen meg lehet oldani a problémát, amit én leírok, az az amit én csinálnék. De sok függ attól, hogy pontosan mik a körülmények.


Pl. ha tényleg fontos dologban kell segíteni, akkor szerintem jogos, hogy segít.


Ha nem, hanem olyan, amit amúgy meg tudna oldani a család egyedül is (vagy egy hét múlva), bármilyen nagyobb gond nélkül, akkor meg kell vizsgálni, hogy mi a helyzet:


A) A barátod akar segíteni


B) A szülők reakciójától fél


Ha a szülők reakciója miatt megy, akkor elkezdheted utánozni az ő reakciójukat, általában akkor jobban otthon kezdi magát érezni (pl. ha az anyuka elkezd zokogni, hogy a kicsi fia nem ment haza, tedd te is ugyan ezt, ha ordibál vele, akkor te is). Az egyik szobatársamnál bejött, két olyan ember maradt együtt, szerintem lassan 4-5 éve, akikről azt hittem, hogy lehetetlen.


Ha ő megy el, akkor első körben meg lehet próbálni megbeszélni, elmondani, hogy nagyon rosszul esett. Ha ez nem jön be, akkor el kell engedni, hogy csináljon amit szeretne, ha szeret, akkor visszajön. Néha te is lemondhatsz programokat. Nálunk a barátom akkor jött rá, hogy ez tényleg fájhat, mikor először mondtam úgy le (véletlenül, mert engem annyira nem zavart) programot, hogy nem tudott másikat szervezni helyette.


Sok sikert! Remélem, hogy sikerül megoldani a problémát!

2016. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Én röviden és sommásan erről csak annyit gondolok:

Ha egy pasi igazán szerelmes, akkor hatökrös szekérrel nem lehet elvontatni a szerelme tárgya mellöl és a szülők segítését megoldja saját hatáskörben.

Ha nógatni kell a találkozásra, az régen rossz!

2016. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető a problémád. Ha jól értem, a szülei bármikor ugraszthatják és akkor bármi van, lemondja, még akkor is, ha az a heti egy alkalmatok van. Valószínűleg nem bír a sarkára állni és megmondani a szüleinek, hogy "Nem, most nem tudok menni, sajnálom." Persze, ha valami sürgős és fontos dologról van szó, amit nélküle vagy más segítségével nem tudnak megoldani, akkor rendben. De nem hinném, hogy mindig ekkora a baj. Amit szombaton csináltatnak vele, az esetek többségében biztos ráérne vasárnap is, mondjuk füvet nyírni, pakolni stb, vagy nem tudom, miben szokott segíteni a párod.


Beszéld meg vele, hogy ideje a sarkára állnia, és saját életet élnie. Remélem, megoldódik! :)

2016. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is: azért méltányold, hogy nem pl. bulizni megy a haverjaival helyetted, hanem segít a szüleinek.

Szerintem beszélgess vele el (de ne vádolva őt!) arról, hogy szeretnél vele több időt tölteni, hogy nagyon vártál erre a szombati napra és szomorú voltál, hogy sem délelőtt, sem délután nem tudott rád időt szakítani.

Lehet, hogy ő egyszerűen nem veszi észre, hogy mennyire hiányzol neki.

A szüleinek való segítést próbáljátok arrafelé terelni, hogy lehetőleg előre tudja, mikor kell segíteni, ill. a szülei fogadják el, hogy neki privát élete is van.

Nyilván, amíg nem volt barátnője, szívesen segített a szüleinek bármikor, hisz szereti őket, meg szeret velük együtt dolgozni. A szülei még nem álltak át arra, hogy most ez nem így van, és akár maguk mondanák, hogy "Menj a kedvesedhez szombaton, most vagy fiatal!"

Szóval első körben beszélgess erről a barátoddal, aztán beszélgessen ő a szüleivel.

Esetleg időnként utazzon föl hétvégén ő hozzád (ha megoldható az ottalvás) és akkor garantáltan kettesben töltitek az egész hétvégét.

De ne vádold, ne hisztizz, és ne mondj olyanokat, hogy nem tud leválni a szüleiről, meg anyuci-apuci pici fia!

2016. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!