Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tanítanak az iskoláb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tanítanak az iskolában a párkapcsolatokról? Nem az életre kellene felkészíteni az embereket?

Figyelt kérdés

A társkeresés, udvarlás, konfliktuskezelés... -től az emberséges szakításig bármiről lehetne tanulni. Jó és rossz modelleket mutatni. Szituációs játékok stb. Szerintem nem volna hülyeség. Talán én sem követtem volna el annyi hibát, ezáltal nem sérültem volna, és én sem okoztam volna sérüléseket.

Sokkal több értelme lenne ennek, mint sok más tantárgynak.


2016. nov. 8. 12:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
68%
iskola nem az életre készít fel, hanem biorobotokat gyárt, akik nem kérdeznek, csak dolgoznak, fogyasztanak, és szaporodnak felelőtlenül.
2016. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a dolgok egy normális családban felnövő, ép pszichéjű embernek alapból, kis gyakorlás után mennek. Ez az egyik. A másik az, hogy ez nem tudomány; nincs róla konszenzus, hogy milyen a "jó" udvarlás. Ezt mindig a két ember személyisége, kapcsolata határozza meg. Mi alapján tanítanák? Meg mit tanítanának? El lehetne csattogtatni pár általános dolgot, de értelme nem nagyon lenne.
2016. nov. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

"Ezek a dolgok egy normális családban felnövő, ép pszichéjű embernek alapból, kis gyakorlás után mennek"


Lehet, de ha körbenézel akár itt, láthatod mennyi alapvető probléma van. A társkereséstől a szakításig. A hogyan maradjon egy kapcsolat évekig fenntartható már ne is beszéljünk.


"A másik az, hogy ez nem tudomány; nincs róla konszenzus, hogy milyen a "jó" udvarlás. Ezt mindig a két ember személyisége, kapcsolata határozza meg"


Nem a jó udvarlás pontos meghatározása a lényeg. Itt is lehetne beszélni kinek mi jön be stb, amiből látszana, hogy mennyire másképpen "működnek" pl a fiúk és a lányok. Sok félreértést és felesleges évekig tartó köröket lehetne megspórolni...stb. stb.

2016. nov. 8. 13:16
 4/37 anonim ***** válasza:
52%

Mindig a legbutábbak puffogtatnak olyanokat mint:

"- Az iskola nem tanít meg semmire!"

"- Én az élet iskoláját jártam ki!"

"- A diploma csak papír amivel kitörölheted!"

2016. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
32%

A szexualitásról és szerelemről a szülőknek kellene tanítaniuk, nem az iskolának. Ne lehessen már mindent rásózni az iskolákra, mint hibájuk, amit az emberek nem tudnak.


Én amit a csajozásról és nőkről tudtam kamasz koromra, jórészt apukámtól és kisebb részt nagypapámtól tanultam, akik mindketten tökös, magabiztos, jó dumás emberek. Nem is úgy tanultam tőlük, hogy leültek velem és tanítottak szó szerint, hanem egyszerűen csak ellestem a mozdulataikat, beszédstílusukat, viselkedésüket. És hopp, máris viszonylag jól ment a dolgom a nőknél.


Arról nem is beszélve, hogy a tananyagról rengeteget vitatkozhatnánk. Pl én a férfiaknak azt tanítanám, hogy családot csak úgy 28-35 évesen alapítsanak, addig pedig kísérletezgessenek. A nőknek meg azt hogy azért 27-28 éves korukra már illene (egy idősebb férfival) megállapodniuk. Ezzel most nem kell egyetérteni senkinek meg lehet lepontozni, de a lényeget értsétek: Örökkévalóságig lehetne erről vitatkozni, ezért hülyeség.


A SZEX, PÁRKAPCSOLATOK, SZERELEM NEM EGY OBJEKTÍV TUDOMÁNY, MINT A MATEK VAGY A TÖRI. Itt nincs olyan, hogy 1+1 az 2, a mohácsi csata meg 1526-ban volt. Iskolában ezt nem lehetne tanítani, maximum buta általánosságokat, amik félrevezetnék az embert.

2016. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
4, Bocs, de mit akartál ezzel írni?
2016. nov. 8. 13:20
 7/37 A kérdező kommentje:
5, Pedig lehetne. Ha otthon lehet akkor a suliban is. pl osztályfőnökin beszélgetésekkel. Vagy akár közösen kitárgyalni egy-egy kérdést innen a gyakoriról stb. Hidd el lehetne belőle tanulni!
2016. nov. 8. 13:22
 8/37 anonim ***** válasza:
#4 ne kötekedj velem.. nem ajánlom!
2016. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
33%
Azt akartam írni hogy az iskola az életre készít fel csak túl hülye vagy ahhoz hogy rendszerben gondolkodj és ezt megértsd. Nem közvetlenül azt fogod hasznosítani hogy megtudod pl. mi az a kovalens kötés, hanem a megértés során bejárt út fogja tovább barázdálni az agyadat amit később összetetebb problémák megoldására fel tudsz majd használni az élet más területein.
2016. nov. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

9, Köszi! Szerintem csak részben készít fel az életre. Lásd a kérdésem. Ha rajtam múlna más lenne a tananyag.

Kevesebb kovalens kötés és társai lennének. lenne cserébe egy alap jogi ismeretek, több számítástechnika stb., de amint látod még a párkapcsolatokról is tanítanék legalább egy fél évet. :)

2016. nov. 8. 13:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!