Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom "rendes gyerek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom "rendes gyerek, csak egy kicsit túl csendes". Érdemes lenne megváltoztatni, vagy szakítsak?

Figyelt kérdés

1 éve vagyok együtt a barátommal, és az idő folyamán rájöttem: nem túl szociális típus, barátaimmal se tud összebarátkozni, szüleim jelenlétében görcsös és nem beszél velük. Utóbbi időben éreztem, hogy valami nem stimmel a kapcsolatunkban, és rájöttem, hogy talán az, hogy nem tudunk eleget kommunikálni. Én szeretek beszélni és sokat is szoktam, de barátom néha nem is reagál, illetve inkább csak magáról tud beszélni, hogyan telt a napja, hogyan sikerült a zh, de komolyabb dolgokról úgy érzem, nem tud velem beszélgetni és ezt hiányolom. Barátaim és a családom is mind azt mondják, hogy "rendes gyerek, de kicsit csendes". Tényleg rendes, megbízható, hűséges, figyelmes. De hiányolom, hogy mélyebb témákról is legyen önálló gondolatmenete. Sokszor úgy érzem, ha ilyen téma jön fel, én mondom a monológomat, mintha magamhoz beszélnék.

Szakítsak vagy érdemes lenne erről beszélgetnem vele? Bár kétlem, hogy képes lennék megváltoztatni bárkit is, nem is szeretnék.


2016. nov. 27. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
6%

először inkább beszéld ezt meg vele, hogy neked ez probléma.

De lelkizni inkább a rusnya barátnővel szoktak a csajok, nem a pasijukkal.

2016. nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rusnya?


Nem lelkizésre gondoltam legfőképp. Bar szerintem tök jó, ha a barátommal is tudnék valamilyen mértékig.

2016. nov. 27. 20:09
 3/8 anonim válasza:
Szia.èn a te helyedbe elösször megpróbálnèk beszèlni vele,hátha nyomassza valami.rá kell kèrdezni, hogy ö mit gondól a kapcsolatotokról ! Sokan fèlnek bevalanni ha mást èrez vagy más èrdekli.Próbáld meg hogy az ő kedvèbe teszel.ès hátha megnyilik.
2016. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor mire gondolsz pontosan?


A rusnya azt jelenti: ronda.

2016. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fú, én azonnal lelépnék. Teljesen egyetértek ezzel, bár én alapból olyan vagyok, hogy bizonyos dolgokban introvertált, egyébként általában pedig nagyon szociális típus, imádok bármiről beszélgetni értelmes emberekkel, de ha az ember a párjával nem tud... értem, hogy mire gondolsz, én is voltam ilyen kapcsolatban, nem elég, hogy "nem elégíti ki" az igényeidet (mivel ez egy szociális igény), még nem is reagál. Lépj le, keress hozzád illőt. 24/F
2016. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. nov. 27. 21:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha egy év alatt se lett nyitottabb... akkor nehezen fogod megváltoztatni.

De nagyon nem illetek össze.

2016. nov. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy valami történhetett vele a múltjában, ami miatt ilyen csendes lett?


Én is kicsit ilyen vagyok mint a párod, csak én lány vagyok. Bár én mindenről tudok a barátommal beszélgetni, előtte önmagam vagyok és nem szorongok, mindent meg tudunk osztani egymással. Viszont én is elég "görcsös" vagyok a szülei/barátai előtt, nem sokat beszélgetek velük. De ez az önbizalomhiányom miatt van, mert a családom elég zűrös volt, belém azt nevelték hogy semmit nem érek, és ez mély nyomot hagyott bennem. Az osztályomban is bántottak sokat mert csendesebb voltam mint ők...


Lehet hogy vele is hasonló a helyzet. Meg vannak olyan emberek is, akik alapból, természetüktől fogva csendesebb, introvertáltabb típusok. Ezzel nincs is semmi gond. Viszont mindenképpen beszélgess el erről a barátoddal, valószínű nála is az önbizalomhiányából fakad a csendessége, ami ellen lehet tenni. :) De legalább azt érjétek el, hogy veled nyitott legyen, én is a párommal osztok meg mindent, mert bízom benne, ami fontos egy kapcsolatban.


18/L

2016. nov. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!